41 Ostatnio edytowany przez mazi (2011-03-25 21:37:09)

Odp: Ursus C-360

Instrukcja jest już wrzucona jest tu do c -360 jest też sam naprawiam c - 360 http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1920

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

42

Odp: Ursus C-360

ok już mam wielkie dzięki smile

43

Odp: Ursus C-360

Witam wszystkich,mam takie pytanie,otóż padł mi wsteczny bieg przy c-360,jak jedzie się do tyłu to wali w skrzyni,poszły łożyska na wałku od wstecznego.Czy da wymienić się wałek i łożyska bez rozpoławiania ciagnika,każda opinia mile widziana.

44

Odp: Ursus C-360

Na pewno musisz go rozbierać w drobny mak

45

Odp: Ursus C-360

jak wałek wstecznego ten z boku to musisz odkręcić jego blokadę, jest za skrzynką od aku. i wycisnąć go aż wyjdzie tryb, nie wiem trzy trzeba demontować most bo jak na głównym wałku to musisz odjechać mostem i i wyjąc od tyłu,  co do bocznego to dam później znać mam ściągnięty dekiel więc zobaczę

46

Odp: Ursus C-360

Panowie a jeżeli mam włączoną pompę i np użyję podnośnika słychać chrobotanie w skrzyni, co jakiś czas coś słychać, tak jakby co obrót wałka.co to może być ? smile

47

Odp: Ursus C-360

Wracam do tematu, pompa przy niskich obrotach ciśnienie daje na 0. Na około 2000 obr daje różnie, ale 120/140. Podnośnik ma problemy z dźwiganiem

48

Odp: Ursus C-360

pompa na niskich obrotach daje 0 to co ty chcesz  pompa trup ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

49

Odp: Ursus C-360

U mnie znowu bardzo słabo podnosił więc kupiłem nową pompę i cały osprzęt, zamontowałem na drugiej pokrywie i ku mojemu zdziwieniu wyciągając starą pompę okazało się że zawór bezpieczeństwa jakimś cudem się obluzował. Tak więc podejrzewam że polatała by jeszcze ta pompa ale jak już była nowa to założyłem i teraz jest malina cyk i maszyna podniesiona (a ile paliwa zeszło na gazowaniu żeby grudziądza podnieść), w poniedziałek musiałem przestawić phxa to bez problemu podniósł smile

50

Odp: Ursus C-360

wojtas napisał/a:

pompa na niskich obrotach daje 0 to co ty chcesz  pompa trup ...

na jesieni włożyłem nową, wzmacnianą od zetora więc za trupa jej nie uważam

51

Odp: Ursus C-360

scorpion ...  z ciekawości sprawdziłem dziś w mojej C360  z 86 roku  jeszcze pompa oryginalna i na max obrotach daje 160atm  a na wolnych   tak z 800obr to daje 30 atm  to albo ja mam  niezniszczalną albo ty masz trupa ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

52

Odp: Ursus C-360

Moja c355 jest z 73 roku i to jej 3 pompa.Poprzednia nie była zła ale przy wycinarce były problemy. Rozebrałem całą dupę i co do chrobotania z postu nr 46 to  chyba wyrobiony napęd pompy. Nowe tłoczysko które dałem razem z pompą jet gorzej porysowane niż te stare. A zastanawiam się czy te wariacje ciśnienia to nie wina rozdzielacza.

53

Odp: Ursus C-360

Scorpion a w jakim stanie masz zawory przeciążeniowe? Jeden jest przy pompie, drugi na tłoczysku. A poza tym to jakiś czas temu był już rozkminiany temat podnośnika c-360. Może tu znajdziesz parę przydatnych info na ten temat. http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1686&p=3  po 50 poście.

54 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2011-05-20 20:01:10)

Odp: Ursus C-360

To może być problem w tych zaworach albo w rozdzielaczu .Chodź przy naszej 360 już nie jest udźwig wyśmienity ale jaszcze z rozsiewaczem sobie dobrze radzi. Ja bym na samym początku sprawdził bym rozdzielacz oprócz pompy to najczęstszy problem .

55

Odp: Ursus C-360

Myślę że problem zażegnany. Przy obrotach około 800 daje 120. Zawór ustawiony na około 150 .

Odp: Ursus C-360

Czy można wymienić jedną głowiće nie odkręcając reszty? Mi pękłą druga i nie wiem czy odkręcać wszystkie czy tylko jedną?

57

Odp: Ursus C-360

odkręcaj wszystkie mniej roboty big_smile   ale i jedną mozna też ... trzeba odkręcic kolektory i jazda  wyciągnąc można   w sumie  jak się wyciagnie na zewnątrz wszystkie to też trzeba ....  chyba że szpilki ci sie wykręcą

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

58

Odp: Ursus C-360

Popuść kolektory, i spróbuj wykręcić szpilki z tej co pękła. odkręć głowicę, a potem składając najpierw dokręć kolektor wydechowy a potem skręć głowicę. Takie naprawy to w środku pola można wykonywać. Godzina i naprzód.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

59 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2011-06-19 19:04:44)

Odp: Ursus C-360

A wolny spływ oleju lepiej będzie wykombinować tak że dopasować wejście w miejsce gdzie jest wlew oleju do skrzyni, miedzy nogami i tam podłączyć wąż czy może bawić się w wspawywanie w skrzynie rurek ?

60 Ostatnio edytowany przez korner2 (2011-06-19 19:33:23)

Odp: Ursus C-360

Ja już mam dorobiony do praski wolny spływ smile
Tak jak piszesz w miejscu korka wlewu oleju do skrzyni...