201

Odp: Skrzynia Biegów

no mi chodzi głównie o przyczepy, w żniwa sąsiad podjechał wykipowac przyczepę no bo mi tez było by szkoda paprać oleju, ale odpada już plug, agregat, opryskiwacz, beczkowóz niby na co mi to ale już wiadomo

202

Odp: Skrzynia Biegów

do tych Fergusonów tanich olei się nie leje bo one mają całkiem inne skrzynie to inna technologia

203

Odp: Skrzynia Biegów

no ja bym do Forsza takiego nie wlał, a tam Power Shifty, elektrozawory i inne cudeńka które mogą się zapaprać  wiec wiadomo

204

Odp: Skrzynia Biegów

mam  pytanko co do   smarowania   skrzyni biegow w zt300. dlaczego   w  niektórych modelach tego smarowania(pomki) niema? mam   obudowe  od   4x4   i  tam   niema wejscia na  te smarowanie jest pełny odlew.:nie_wiem:    .  jak to    jest    ze smarowaniem    w   300  303    i 323   gdzie jest gdzie niema?   no  i   czy    moge   tak sobie  wszystkie zebatki    ze smarowanej skrzyni   przełorzyc  do niesmarownej?    zna sie ktos na    tym?

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

205

Odp: Skrzynia Biegów

Były wersje ze smarowaniem i bez. Dlaczego tak było - nie wiem.  Co do przełożenia zębatek to wiem że w zt32x było kilka typów  skrzyń z różnym typem zębów i ich kierunkiem więc bez porównania elementów nic z katalogu w ciemno się nie dobierze

206

Odp: Skrzynia Biegów

Lolek rozmawiałem z Tatą PiotraK i powiedział że były 4 typy skrzyń do 323? a odbiegając trochę to te smarowanie to był system który pompował olej na łożyska? taka skrzynia musiała być niezniszczalna.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

207

Odp: Skrzynia Biegów

I pewnie dla tego robili skrzynie bez smarowania żeby było co naprawiać.

208

Odp: Skrzynia Biegów

Ta pompka polewała tylko elementy górnego wałka.Ja leję do skrzyni troszkę więcej oleju i wydaje mi się , że smarowanie ma należyte. Ale w razie jakichś wycieków to stanu oleju trzeba bardzo pilnować- z powodu zastosowania w niej  dużej ilości łożysk igiełkowych bardzo wrażliwych na brak oleju.

209

Odp: Skrzynia Biegów

Panowie, oba typy skrzyń biegów, z pompką lub bez są dobre. Jeden warunek - musi w nich być olej w odpowiedniej ilości. Czego nie ma, to się nie psuje. Przy niskim stanie oleju, pompka robi dobrą robotę w skrzyni. Przy wysokim, jest zbędna.
W 323 zrobiono dwie rzeczy jednocześnie, dobrą i złą. Jak w tym dowcipie : żona informuje męża, że ma mu do zakomunikowania dwie sprawy, złą i dobrą jednocześnie. Ma największego "ptaka" wśród wszystkich swoich kumpli.
W 323 dołożono jeden bieg  i połączono olej skrzyniowy z hydraulicznym. Każde rozwiązanie z osobna jest super, razem stwarza poważne problemy. Z hydrauliki zewnętrznej z czasem ubywa oleju, raz więcej, raz mniej. W przypadku 323, też ze skrzyni. Nie każdy o tym wie i nie każdy który wie, o dolewaniu pamięta. Tu jest problem, a nie w tym, czy pompka jest - czy jej nie ma.

210

Odp: Skrzynia Biegów

I jest tu taki problem że jak wyleci wszystko ze skrzyni to i tak na zbiorniku wyrównawczym czyli na tym przezroczystym wężyku będzie pokazywać połowę stanu więc rada na przyszłość zawsze utrzymujcie pełen stan oleju.

211

Odp: Skrzynia Biegów

zawsze utrzymuj pełen stan oleju ... dla mnie to troche nie pojęte  bo raz  patrze no super pełniutko  nawet więcej niż max  odpale podjade pod agregat podniose  no super spadł roche poziom ale jest ok  zajade na pole   i szok pusto na wezyku i co jest grane  ??  doleje 10l oleju  dalej to samo  normalnie jakaś fatamorgana czy co ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

212

Odp: Skrzynia Biegów

Może jak odpalisz to idzie się przewietrzyc ten olej a później wraca.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

213

Odp: Skrzynia Biegów

witam czy w 300 jak sie właczy bieg to traktor jedzie ale ma ciezko i sie dusi co w skrzyni biegow byloby popsute reduktor?? i jakie sa jego mozliwosci naprawy doradzcie

214

Odp: Skrzynia Biegów

Takie pytania to do weterynarza. Co znaczy, że ma ciężko, na jakim biegu ruszasz, hamulce nie trzymają, przedni napęd nie jest ręcznie włączony, traktor nie jest przywiązany do stodoły ? Skrzynia jak się rozpada to ją raczej najpierw słychać.

215

Odp: Skrzynia Biegów

przeciez w 300 nie ma przedniego napedu a po drugie nie mam stodoly

216

Odp: Skrzynia Biegów

Ale hamulce ma. Po za tym jak chcesz ruszyć z 3-3 to będzie problem smile

217

Odp: Skrzynia Biegów

wuja za mało opisałeś problema więcej informacji, marian buduj stodołę! wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

218

Odp: Skrzynia Biegów

Dario napisał/a:

Ale hamulce ma. Po za tym jak chcesz ruszyć z 3-3 to będzie problem smile

Na pusto nie ma żadnego problemu :walka:

Rolnik z powołania:-)

219

Odp: Skrzynia Biegów

wojtas napisał/a:

zawsze utrzymuj pełen stan oleju ... dla mnie to troche nie pojęte  bo raz  patrze no super pełniutko  nawet więcej niż max  odpale podjade pod agregat podniose  no super spadł roche poziom ale jest ok  zajade na pole   i szok pusto na wezyku i co jest grane  ??  doleje 10l oleju  dalej to samo  normalnie jakaś fatamorgana czy co ??

buahahaha a już myślałem że to tylko ja mam zwidy big_smile
mam ten sam problem, raz zatrzymałem się na polu patrzę !@#$% pusto. z kapcia do domu po olej wracam pełna rurka :gun:
ale zawsze dolewam, nie ma co ryzykować łożyska igiełkowe są wrażliwe.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

220

Odp: Skrzynia Biegów

Niestety koledzy ale musicie zainwestować w poziomnice ,chyba domyślacie się o co chodzi.