241

Odp: Skrzynia Biegów

A w jaki sposob próbujesz? Dźwigniami czy odkręciłeś dźwignie i próbujesz przez otwór w pokrywie skrzyni?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

242

Odp: Skrzynia Biegów

Witam może nie na temat ale nie wiem gdzie to umieścić a więc z tyłu  pokrywy skrzyni biegów takie coś wystaję co to jest ?

http://www.fotoload.pl/123aa8/be153e87669d0c48e2cfb57b016e611d4995_min.jpg

http://www.fotoload.pl/123aa11/6412e82d7ca13a120508ee253f1e285918958_min.jpg

Za odpowiedź z góry dzięki !

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

243

Odp: Skrzynia Biegów

Dla mnie wyglada to na pozostałości po jakimś smarowaniu  górnego wałka skrzyni biegów ???

GG 16238418

244

Odp: Skrzynia Biegów

Dla mnie też na to wygląda .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

245

Odp: Skrzynia Biegów

U mnie tam jest korek wkręcony. Może jakiś dodatkowy spływ, albo odpowietrzenie, a może faktycznie dodatkowe smarowanie

246

Odp: Skrzynia Biegów

Ale skat by olej tam by był doprowadzony ? Mam jeszcze zaślepione jedno wyjście z głównego przewodu odprowadzającego olej  z  rozdzielacza hydraulicznego przy siedzeniu :

http://www.fotoload.pl/123aa17/66f0940e4c81bf7a13f6f6e3fa1f879f6531_min.jpg

Ale chyba to nie od tego  było ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

247

Odp: Skrzynia Biegów

Zmierz średnice jednego i drugiego. Też nie potrafię powiedzieć do czego jest ten wlew, wiem że mam w domu trzy skrzynie i w żadnej pokrywie nie ma niczego podobnego. W każdym razie patrząc na zdjęcia wygląda faktycznie jak smarowanie skrzyni które ktoś sobie wykombinował a później z niego zrezygnował. Olej wracający z rozdzielacza leje się po wałkach i jest zasysany ponownie z dołu skrzyni przez pompę. Tak sobie to tłumaczę.

248

Odp: Skrzynia Biegów

Spojrzałem u siebie na przewód odprowadzający olej z rozdzielacza i ja tam mam podłączone gniazdo hydrauliki zewnętrznej, a dokładniej tzw. wolny spływ.

249

Odp: Skrzynia Biegów

Ja mam rozdzielacz na 3 sekcje plus 1 sekcja na podnośnik ostatnia sekcja jest nie podłączona to znaczy nie ma od niej poprowadzonych przewodów hydraulicznych zakończonych gniazdami  :nie_wiem: nie zagłębiałem się w to bo mam inną robotę .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

250 Ostatnio edytowany przez Kamil2610 (2011-07-04 13:56:54)

Odp: Skrzynia Biegów

Tak Oglądam owe zdjęcia Sebastiana i zastanawiam się czy nie można było by zainstalować takiej dodatkowej pompy jak na poniższym zdjęciu która jest do wspomagania w starszych typach ZT300/303 i za adoptować ją jako pompę do smarowania górnych wałków skrzyni biegów ???


http://img31.imageshack.us/img31/3176/scan0014qi.jpg

Moim zdaniem jest to temat godzien uwagi . Nie wiem jak WY o tym sądzicie ???

GG 16238418

251

Odp: Skrzynia Biegów

Ja w Heńku mam zrobione tego typu rozwiązanie aczkolwiek wydaje mi się, że przy standardowym silniku i nie przesilanej skrzyni biegów jest to zbyteczne. Wystarczy dbać o to żeby poziom oleju był zawsze prawidłowy i starać się ustawić sprzęgło tak żeby nie zgrzytać podczas włączania biegów a skrzynia będzie służyć długo i szczęśliwie:)

252 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-07-04 21:10:54)

Odp: Skrzynia Biegów

Skoro nie ma tego w 323 widocznie konstruktorzy uznali to za zbyteczne albo w moim 323 drzemie jakaś piekielna moc  że coś takiego było kombinowane tongue

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

253

Odp: Skrzynia Biegów

Może i zbyteczne, ale kto wie ile skrzynia pochodziłaby dłużej z takim smarowaniem. W moim założyłem taki obieg i ULS zaczął chodzić lepiej. Nie przepuszcza wcale, co przedtem było nagminne. Wstawiłem jeszcze w obwód filtr oleju.

254

Odp: Skrzynia Biegów

Panowie ma rozbebeszoną skrzynię i powoli zaczynam ją skłądać. Poradźcie jak sobie poradzić z uszczelkami pod dekliel skrzyni i między skrzynią a tylnym mostem. Jak robicie na sylicon?

255

Odp: Skrzynia Biegów

Ojciec zawsze wycinał uszczelki z  paieru i na to silikon .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

256

Odp: Skrzynia Biegów

Kup w hurtowni papierniczej duży, gruby arkusz papieru i dotnij.

257

Odp: Skrzynia Biegów

papier rozmoknie ibedzie ciekło
Kup kryngielit trochę więcej zapłacisz ale bedzie pewniejsze.

258

Odp: Skrzynia Biegów

Ten klinnkieryt czy jak tam zwał był dobry jak był czarny  a tej jasny różowyawy  ala gumoleon  to możesz sobie wsadzić  kruche to i drogie i  , ciężko się wycina  już lepszy  brystol  . Jeszcze Mi się nie zdarzyło żeby papier  puścił .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

259

Odp: Skrzynia Biegów

ldragon napisał/a:

Panowie ma rozbebeszoną skrzynię i powoli zaczynam ją skłądać. Poradźcie jak sobie poradzić z uszczelkami pod dekliel skrzyni i między skrzynią a tylnym mostem. Jak robicie na sylicon?

Co dokładnie miałeś do roboty w niej?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

260

Odp: Skrzynia Biegów

Papier + sylikon i nie ma prawa puścić