701

Odp: Skrzynia Biegów

Patryk3802 napisał/a:

Nic mi nie da brać z 3P bo w takim razie w nim zleci olej mi... wiec bez róznicy gdzie...

Z 3P korek WLEWOWY ! Tam gdzie wlewasz więc nic nie wyleci ... Ja tak robiłem u siebie jak zmieniałem podkładkę miedzianą na korku w forszu bo ciekła franca

702

Odp: Skrzynia Biegów

Jak forsza dobrze zrobisz to smiga. Koszt naprawy na pewno wyższy jak naprawić ursusa. Ursusa naprawiasz taniej, ale jak nie zwrucisz uwagi na to zakładasz to co chwila go będziesz grzebał....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

703

Odp: Skrzynia Biegów

Co takiego jest droższe w forszu od ursusa,tryby do ursusów są robione byle jak i z byle czego

704

Odp: Skrzynia Biegów

Patryk3802 napisał/a:

Zachodni ale jednak w bloku komunistycznym produkowany.  Ja przypuszczam ze ceny części są takie wysokie bo mało tych traktorów jest porównując do ursusa np i nie ma firm prywaciarskich które produkują zamienniki tak jak do naszych.

Patryk sprzedaj forsza bo za bardzo negatywnie jesteś do niego nastawiony. Ja swojego na pewno na ursusa czy belarusa bym nie zamienił.

705

Odp: Skrzynia Biegów

Hehehe robert nie chcę sprzedać tylko wiesz akurat takie spostrzeżenia mam bo dookoła każdy mi dokucza za tego forszaja, ze własnie było kupic co inne a nie dłubać przy nim nom stop.  I jakbym miał tak zrobić kolego to bym ogłosił sie juz na olxie z "wadą" a  jednak tego nie chcę. Jednak wiesz boli to że człowiek tą skrzynie robił. juz pompe mam inna po regeneracji założoną to juz tez jest do przodu i chodzi że znów do niej zaglądać co innego zaglądać tam gdzie mnie nie było silnik tylny most, przedni itp. Chodź przy silniku juz robiłem przy głowicy bo wywaliło mi korek od wody podczas jazdy po szosie.  I mimo wszystkich "sprzeciwów" chce go doprowadzić do stanu "idealnego" bo co jak co lubię mieć wszystko pod linijkę.
Co do korka tu mnie wlew jest ze wskażnikiem "nowsze 60tki i 3P miały już wspólny" bo starsze miały osobno i nie wiem czy mi sie zmieści wskażnik tam wiec ryzyko spore jest. Ale co do opiłków to na pewno coś będzie bo zawsze znajdziesz przy magnesie po to przecież jego zrobili.

706

Odp: Skrzynia Biegów

Co do ceny części to wszystko zależy jakie masz dojście ja za ta słynną zębatke nową z niemieckiego magazynu dałem 2 stówki i leźy na półce bo narazie forszaje śmigają jak ta lala

707

Odp: Skrzynia Biegów

arek innego dojścia nie mam jak Postolice Pszenno czy tam Panków. Mógłbyś zdradzić gdzie ty się zaopatrujesz.

708

Odp: Skrzynia Biegów

Patryk a dolną zębatkę współpracującą z 20-tką wymieniłeś czy miała nie ruszone zęby ? co chyba się nie zdarza, jak ruszone delikatnie 2-3 to się szlifuje.

709

Odp: Skrzynia Biegów

Dolna została odziwo była ok tez było przypuszczenie że jest rąbnieta. Ale akurat nie.

710

Odp: Skrzynia Biegów

Przy mnie gość z ciagnika wycinał boschem 20kę i miał ją wysłać do niemiec a Ty piszesz że masz z niemiec za dwie setki.

711

Odp: Skrzynia Biegów

Jak nie wierzysz to przyjedź i pokaże Ci moje zapasy

712

Odp: Skrzynia Biegów

A ciekawe jak by dał do azotowania taką nową zębatke może by dłużej pochodziła tylko czy by się nie kruszyła

713

Odp: Skrzynia Biegów

Wiem że  2 stówki to nie dużo (poprostu załatwiona po bardzo dobrej znajomości ) bo normalnie z tysiąca by teza było dać tylko dostępność jest ograniczona to jak czterolistna konieczyna -czasami się  znajduje

714

Odp: Skrzynia Biegów

Więc panowie jestem juz po zdemontowaniu dekla skrzyni biegów. Otórz  wyłamało mi mocowanie łozyska wałka górnego te mocowanie jest na samym końcu przy podnośniku przykręcane na dwie śruby bodajrze na 16 klucz albo 17. do tego przed nią ta ostatnia zębatka normalnie rozleciała się na pół tzn pół zębatki ma zęby pół ich nie ma... I do tego pękł jeden trzymak wodzików i widze ze sie jakieś łozysko igiełkowe rozsypało. nie wiem czy od tej zębatki czy coś jeszcze. To są pierwsze spostrzeżenia.
Dodaje link do fotek. słabo widać bo robione jakieś pół godziny temu
http://www.fotosik.pl/zdjecie/9b209ece02ffaec9
http://www.fotosik.pl/zdjecie/29f93387298bf3b0

strzałką naznaczyłem zębatkę która jest na pół z zębami a na pół nie. (była wymieniana przy remoncie) i kwadratem obudowę łożyska

715 Ostatnio edytowany przez sarast (2017-01-05 20:57:08)

Odp: Skrzynia Biegów

no to pięknie. nie będzie ci zimą nudziło , pytanie skąd miałeś zębatki, ja się też napasłem nowymi zębatkami  z sklepów z dolnego śląska  pewno ci znanych , nauczony doświadczeniem kupowałem z rozbiórki od Glazara i przysłał eleganckie i chodzą. tel do gościa 606820196

Leszek   dla kolegów'

716

Odp: Skrzynia Biegów

I teraz trzeba zgadnąć czy padła zębatka i kawałek zęba utkwił między innymi a przez to rozsadził obudowę łożyska ? Czy to obudował miała jakąś skazę i pękała przez co wałek uniusł się do góry i zniszczył zębatkę ?

717 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2017-01-05 21:00:58)

Odp: Skrzynia Biegów

No wyzej napisałem własnie kolego ze kupowałem nówki sztuki w Postolicach:(  Mam teraz pytanie bo juz nie pamietem. czy da sie tą tylną część wałka wyciągnąć tzn chodzi mi ową zębatkę bez rozjeżdzania go  między sprzęgłem a skrzynia?
Raczej wydaje mi sie że zębatka zniszczyła obudowę. Nie odwrotnie.
sarast dzięki za namiar

718 Ostatnio edytowany przez sarast (2017-01-05 21:06:32)

Odp: Skrzynia Biegów

chyba jednak nie . ale nie pamiętam choć 2 razy robiłem w przeciągu 3 miesięcy ,i wole zapomnieć . zmieniłem traktory.  co do glazara on jest z kujawsko pomorskiego i też tu onim mówili ale ja nie narzekałem . no tanio nie było .  ale policzyć 2 razy tą samą robotę to... a Wieśkowi z postolic  zebatki miałem chęć wsadzić w ... ale mi już przeszło ..

Leszek   dla kolegów'

719

Odp: Skrzynia Biegów

Zmyliłeś mnie tym że stuka Ci na 4ce szosowej,20ka nie pracuje na szosowych.Moim zdaniem szukaj skrzyni.

720 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2017-01-05 21:12:20)

Odp: Skrzynia Biegów

Marek bo początkowo tak było. ale moze tylko temu że na 4 najszybciej sie obraca. To twoim zdaniem szkoda ją remontować i szukać innej??
sarast ten koniec twojego postu jest :satan::satan: