81

Odp: Skrzynia Biegów

O ile pamiętam, bez wyjęcia skrzyni górnego wałka nie wyjmiesz.

82 Ostatnio edytowany przez pawlon (2008-07-30 14:03:15)

Odp: Skrzynia Biegów

no to qtwa ładnie yikes

Odp: Skrzynia Biegów

To prawda. Jak górny wałek, to już cała skrzynia. Najlepiej przy tej okazji przejrzeć wszystko od a do z

84

Odp: Skrzynia Biegów

jak skończe żniwa to ostro biore sie  za skrzynie bo bedzie jeszcze tak ze bede musiał na orke ruska przeprosić smile

85

Odp: Skrzynia Biegów

Panowie mam problem. Robiąc dziś orke zablokowała mi się skrzynia <ta wajcha od reduktora> i moge tylko jeździć na wolnych polowych. Prosze o szybką pomoc

86

Odp: Skrzynia Biegów

Zdejmij blachę podłogi w miejscu wybieraka i odkręć przystawkę z wajchami od skrzyni.
Pewnie wyskoczył bolec z rurki lub coś się urwało.

87

Odp: Skrzynia Biegów

sławek 42 napisał/a:

Zdejmij blachę podłogi w miejscu wybieraka i odkręć przystawkę z wajchami od skrzyni.
Pewnie wyskoczył bolec z rurki lub coś się urwało.

Nie to nie będzie to. Rozkręciłem i jest wszystko ok. To coś w środku skrzyni będzie sad:(

88

Odp: Skrzynia Biegów

W takim razie zdejmij górny dekiel i popatrz na wodziki z widełkami. Między wodzikiem a widełkami nie ma żadnego punktu ustalającego wzajemne ich położenie. Widełki blokowane są na gładkim wodziku śrubą. Jak je ustawisz i dokręcisz - tak są. Może to połączenie się poluzowało i widełki zostały na najwolniejszym reduktorze a wodzik sam się przesuwa. Oby to było to !

89 Ostatnio edytowany przez misiek (2008-08-09 17:54:55)

Odp: Skrzynia Biegów

Zrobiłem już :smiley:

Ściągnołem tą przystawke z drążkami od biegów i jak się patrzy od góry w ten otwór w skrzyni to widać takie kwadraciki. Wszystkie ustawiłem na środku poskręcałem i działa smile

90

Odp: Skrzynia Biegów

Też miałem taki problem, kilka razy mi się zdarzyło..

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

91

Odp: Skrzynia Biegów

Mam taki sam problem co zrobić aby biegi się nie blokowały ?

92

Odp: Skrzynia Biegów

marek514 napisał/a:

Mam taki sam problem co zrobić aby biegi się nie blokowały ?

Żeby się nie blokowały to nie wiem ale wiem co zrobić jak się zablowują.

P.S W sumie to wiem co zrobić żeby się nie blokowały. Do 323 wsadzić skrzynie z 303 ponoć nie zdarzają się takie rzeczy, a jak już to wystarczy uderzyć młotkiem w dźwignie zmiany biegów

93

Odp: Skrzynia Biegów

panowie czy mógłby ktoś podesłać katalog częsci do skrzyni biebów  303 na górny wałek

94

Odp: Skrzynia Biegów

Koledzy mam problem z Fortschritt'em ZT 325A, a konkretnie z biegami. Podczas pracy nagle się zakleszczają biegi, konkretnie zakres terenowy II (dolny). Jadąc na 4ce przy nieznaczącym obciążeniu po prostu "wyskakuje" zakres i trzeba odkręcać te lewarki i przestawiać zapadki. Jak można tego uniknąć? Czy może przyczyną są za krótkie wodziki? Aha... W sumie jeszcze jeden problem mam. Wydaje mi się że nie włącza się przedni napęd. Czuć ze praktycznie stoję w miejscu tylne koła się kręcą lecz przednie niestety nie. Co możecie poradzić?

95

Odp: Skrzynia Biegów

Cześć Wojmer !
Na dwa tematy przez Ciebie poruszone można napisać nowelkę. Zacznę od końca. Sprawdź wszystkie elementy tej układanki pt. przedni napęd. Czy klawisz włączający jest sprawny, czy prąd i powietrze dochodzą do elektrozaworu (tego właściwego elektrozaworu), czy powietrze z elektrozaworu dochodzi do siłownika i czy on chodzi, czy drugi stopień sprzęgła jest prawidłowo ustawiony, czy przedni most jest sprawny ? Sprawdź to co jest do sprawdzenia bez rozbierania czegokolwiek. Powinno pomóc.
Co do skrzyni, obawiam się że niewiele da się zrobić. Pewnie łożyska i złożenia igiełkowe poszły na spacer. Możesz jeszcze próbować reanimacji. Zdejmij górny dekiel skrzyni, spuść olej i przy okazji sprawdź stan trybów i wałków kiedy jest okazja. Daj maksymalnie w robotę tryb drugiego reduktora, przesuwając widełki po wodziku w odpowiednim kierunku. Na wodziku nie ma żadnych nacięć, dołków, jak przykręcisz widełki - tak będą. W przednim łożu wodzików są kulki i sprężynki zabezpieczające wodziki przed samoczynnym przesuwaniem, wypadałoby je sprawdzić a sprężynki wymienić na nówki. Sprawdź dokładnie wodzik w miejscu wycięć pod kulkę blokującą. Czy nie jest wytarty. Jak sprawdzisz to o czym mówię a reduktor nadal będzie wyskakiwał - skrzynia do remontu.

96

Odp: Skrzynia Biegów

ale przedni napęd podczas jazdy do przodu powinien załanczać się samoczynnie

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

97

Odp: Skrzynia Biegów

Jestem troche zielony z mechaniki ale czlowiek uczy sie na błedach mam takie pytanie jak dostać się do skrzyni co należy zrobić po koleji aby się w tym wszystkim nie pogóbić narazie chce tylko zajżeć do niej ale i tak puzniej ją bede musiał wyciągnąc na stół chodzi mi o ZT323A

98

Odp: Skrzynia Biegów

No to musisz się kolego uzbroić w cierpliwość i zdjąć fotel, blachy podłogi, lewarki, lewy przewód hamulcowy bo biegnie nad deklem i dopiero dekiel skrzyni. Fajna robota a za trzecim razem to już na macanego.

99 Ostatnio edytowany przez Fujitsu97 (2008-09-11 21:24:44)

Odp: Skrzynia Biegów

w Weekend biore się do roboty i zobacze co w trawie piszczy może jakieś fotki wrzuce z tej operacji

100

Odp: Skrzynia Biegów

czy trzeba oddzielać silnik od skrzyni biegów przy wymianie sprzęgła w Fortschritt? prosze o pomoc