1,021

Odp: Skrzynia Biegów

Czyli naj lepiej by było swój wymierzyć ale bez rozebrania cieżko będzie .

1,022

Odp: Skrzynia Biegów

Odpuść teraz, następną zimą rozbierz i przejrzyj całą skrzynię, wtedy posłuży Ci latami.

1,023

Odp: Skrzynia Biegów

Tylko ten tryb co się wysyłał od szosowych to nie jest czasami całym wałkiem co pracują na nim tryby od biegów 1-4 i samej zębatki nie wymieni. A żeby ten wałek wymienić to całacala skrzynia do rozbiórki . A twierdze tak bo szosowe są załączone bezpośrednio z tego dolnego wałka na wałek atakujący.

1,024 Ostatnio edytowany przez bamreras (2018-02-04 14:12:53)

Odp: Skrzynia Biegów

Tak to wygląda https://www.olx.pl/oferta/dolny-walek-s … lt1Le.html
Jak zdejmiesz górny wqłek i odsuniesz lekko wałek ataku, będzie miejsce żeby zdjąć segier. Jak go zdejmiesz to wałek ataku z obudową wyjdzie do tyłu. Wysówając go p kolej musiesz "przechwycić" sgoer, kółko wieloklinowe i tą nieszczęsną zębatkę
Zębatka ma 37 zębów i tymvsie kieruj. Jak co to post 880 tego wątku jest link do instrukcji napraw.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,025

Odp: Skrzynia Biegów

O dzięki a tą instrukcje można kupic po polsku ? Czy one sa poprostu przetłumaczone ?

1,026

Odp: Skrzynia Biegów

Nie ma tłumaczenia. Bynajmiej o tqkowym nie wiem

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,027

Odp: Skrzynia Biegów

Witam. Potrzebuje pomocy panowie . Poszukuje jakiegoś mechanika z okolic Sochaczewa albo dalej Który pomoże mi z remoncie skrzyni w 323 .Teraz objawy  zaczeło sie od tego ze urwałem obudowę wom i skrzywiłem wałek  ale orać trzeba wiec po "radzie " jednego szpeca wyciągnołem wałek ze skrzyni zaślepiłem otwór i pojechałem orać , na początku było ok ale po pewnym czasie zaczeła strsznie wyc 4 a ze i tak ciężko szło zaczołem orać na 3 zorałem jeszcze resztę 4 ha i podkoniec zaczeło coś grzechotać w skrzyni pod obciążniem , jak ma lżej to jest cicho  a jak naprawdę cięzko to ciągnik staje ( w tym momencie nic nie słychać ) jak by się sprzęgło ślizgało ale nie śmierdzi i sprzawdzałem to niby jest dobrze wyregulowane . Sam jakoś nie czuje sie na siłach żeby sie za to zabrać a do tego brak czasu  . Dodam ze mam wózek widłowy i stodołe do remontu . Pomocy bo zasiać trzeba . Jak by był jakiś chetny to tu macie mój nr. 605835652

1,028

Odp: Skrzynia Biegów

Więc.
Sprzęgło może się ślizgać nawet wyregulowane bo jest zjechana tarcza a że nie śmierdzi, może trzeba poczekać aż zacznie. Grzechotać?  Wiesz jak mi się sprzęgło zaczęło w pługu ślizgać to też myśłałem że to skrzynia się sypie.  A uwierz że ciągnik szedł równiutko .
Ciężko pomóc na odległość ale po moich przygodach z przed 2 lat obstawiam tylko sprzęło.
Też było tak że zaczynałem wolną czwórką a po jakimś czasie jęki stuki zapinałem II3 niby szedł ale w glinie trza było zrobić I3 i przyczyną było źle wyregulowane sprzęgło.

A jesli nie to. Wałek WOM wyjęty a ze sprężyną? Bo drugie pomysł jaki się nasuwa to że coś zostało luźne w skrzyni i zrobiło bałagan a jeśli by tak było to ciągnik nie będzie tej wiosny siał chyba że w maju.  Rozebranie złożenie to raz a szukanie części to 2.....
Oby to było sprzęgło. Tarcza powinna mieć min 8mm od dołu jesteś w stanie zmierzyć +-1mm

1,029

Odp: Skrzynia Biegów

prowadziłem teraz ciągnik z drugiego gospodarstwa jakieś 20 km jechałem  na szosowych niby wszystko ok  tylko z  zmiany z 3 na 4 i dodaniu gazu coś jakby sie trochę slizgało dodam ze mam wyjechany ten wałek z frezami co wychodzi ze sprzegła w strone silnka i wchodzi w tą metalową gwiazde która siedzi w gumowym sprzegle  , to moze  byc przyczyną ???

1,030

Odp: Skrzynia Biegów

Wydaje mi się że gdyby tam obróciło to by stanął i stał.

1,031

Odp: Skrzynia Biegów

Tarcza sprzęgła ma 7 mm grubości mierzone od dołu na docisku ślady korozji

1,032

Odp: Skrzynia Biegów

No cóż trochę roboty. Zwalić silnik wymienić gumę, tarczę, ( niech ktoś potwierdzi że 8mm to minimum bo nie jestem na 100% pewien) poskładać i co jak się okaże że w skrzyni jakiś zonk? Rozbierać od nowa....

1,033

Odp: Skrzynia Biegów

Poprawka tarcza ma równe 8 mm,  bo już rozebrałem to wiem heh ale za to docisk ma ok. 1 mm progu z obydwu stron,  widać że nie równy bo w dwóch miejscach nie wyślizgany ,  a reszta też nie lepiej mikro pęknięcia, i tak jak by to zobrazować,  coś jak Karpaty heh

1,034

Odp: Skrzynia Biegów

Jak się już rozebrało i tarcza ma 8mm to i ta wymieniłbym bo kosztuje niedużo, a nowa ma 10mm.

1,035

Odp: Skrzynia Biegów

A docisk?

1,036

Odp: Skrzynia Biegów

docisk do toczenia jak się nadaje

1,037

Odp: Skrzynia Biegów

a jak ma sie toczenie docisku do tarczy ?
czy sa grubsze tarcze , przeciez jak sie stoczy docisk to tarcza bedzie lużniej czy spręzyny są dłuższe?

1,038

Odp: Skrzynia Biegów

Tarcze wysłać do Piotra nabije grubsze okładziny

1,039

Odp: Skrzynia Biegów

sprężyny Ci ściskają ale toczysz bardzo mało, poza tym przyjrzyj się jak styka się docisk to ogarniesz gdzie toczyć. Z pamięci nie powiem, bo robiłem to ze 3 lata temu.

1,040

Odp: Skrzynia Biegów

Ale TPS pisze że docisk ma pęknięcia. Warto go toczyć?