141

Odp: Skrzynia Biegów

nic ci nie wypadnie to bedziesz musiał odkręcac ten cały łącznik jak biegi zakleszczysz:PP tak wiec do dzieła:D:P

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

142 Ostatnio edytowany przez Master (2009-03-10 20:49:12)

Odp: Skrzynia Biegów

Bardzo podziekował.A znasz może wymiary skrzynek przykrywających akumulatory do 323?

143 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2009-03-10 20:50:30)

Odp: Skrzynia Biegów

Ogólnie w tym zagłębieniu po prawej gdzie chodzą wodziki zalecam zalać olej PL albo Hipol 15F wink

144

Odp: Skrzynia Biegów

Tak też się domyślałem,że powinno to być zalane olejem.U mnie suchoty.

145

Odp: Skrzynia Biegów

mam takowe skrzynki to wezme zrobie fotke i pokaze jakie wymiary tongue
ale w innym dziale by nie zasmiecac forum

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

146

Odp: Skrzynia Biegów

Możesz odkręcić ,jeżeli wszystko jest w porządku nic nie wpadnie .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

147

Odp: Skrzynia Biegów

witam przy okazji kiedy wyciągnołem silnik żeby zmienić gumowe sprzegło otworzyłem górny dekiel skrzyni biegów spodziewałęm się że bedzie troche zmasakrowana trypy powyłupywane a tu nic.No i teraz mam problem ponieważ na drugiej grupie skrzynia tak jakby szumiała czy coś takiego nie było słychać metalicznego dżwieku ale ten dźwiek jest denerwujący i bardzo przeszkadza podczas pracy dlatego nawet nie używałem drugiej grupy. co moge sprawdzić żeby było dobrze???

148

Odp: Skrzynia Biegów

Widzisz w skrzyni najważniejsze jest pochowane  - o nie C330 żeby zęby w trybach wyrobione były.

Najczęstszym elementem (z tego co mi kiedyś PiotrK mówił) który ulega zużyciu są takie koszyczki w trybach z wałeczkiami. Jak przybraknie oleju to ten plastik się moment wyjezdzi i te trybiki się wszystki na dół tej wnęki trybu opadną i zaczyna głośno wyć.

Z zewnątrz nic nie wypatrzysz jedynie w skrzyni (po spuszczeniu oleju) na dnie będzie dużo opiłków ...

149

Odp: Skrzynia Biegów

Zamknołem dekiel od góry skrzynie zalałem olejem. Zaopatrzyłem się już w drugą skrzynie i tą bede remontować wymienie łożyska wszystko poskładam i bedzie czekała a na tej w ciągniku bede jeżdził dopuki bedzie szedł

150

Odp: Skrzynia Biegów

Tylko żeby dobrze wymienić skrzynię biegów trzeba ze starej wyciągnąć wałek atakujący tylnego mostu i wstawić w nową plus dosyć pokopana regulacja. Nie ma sensu super remontować skrzyni a później na skróty ją wsadzić, bo może być głośniej niż ze starą.

151

Odp: Skrzynia Biegów

Przez 4 lata zrobiłem ZT 303 około 700 mth.Zacząłem od remontu kapitalnego skrzyni-kupiłem go z uszkodzoną skrzynią.Remont wykonał dobry mechanik.Było łanie i miło.No, ale ostatno zaczęło coś rytmicznie stukać na polowych biegach.Na III reduktora nie stuka.To stukanie nie jest bardzo głośne,ale słychać jak się siedzi w kabinie. Z poza traktora podobno nie słychać. Z załączonym napędem czy bez jest tak samo. Może ktoś miał podobną sytuację i zechciałby podzielić się opiniami .Chciałbym zapytać czy jazda z taką skrzynią jest w miarę bezpieczna dla .skrzyni .Mój mechanik mówi żeby jeźdźić aż samo wyjdzie. Jakie mieliście przyczyny takiego stukania? Proszę o komentarze.

152

Odp: Skrzynia Biegów

Zapomniałem napisać, że stuka pod obciążeniem np. w orce.

153

Odp: Skrzynia Biegów

Masz Zenku wyłupany ząbek w jakimś trybiku w skrzyni. Opisz dokładniej na jakim przełożeniu stuka, czy na jednym z biegów, czy na wszystkich biegach na którymś reduktorze?

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

154

Odp: Skrzynia Biegów

Jak ci stuka na polowych, a na szosowych nie, to możliwe że rozpada się ostatnia zębatka na górnym wałku. Jak ściągniesz górny dekiel skrzyni biegów to jest ona ostatnią na górze z tyłu. Może być ta większa pod spodem z którą współpracuje. Nie zajrzysz to nie będziesz wiedzieć.

155

Odp: Skrzynia Biegów

Stuka na I-I,I-II, I-III,  II-I, II-II, II-III Nie stuka na III-I, III-II, III-III oraz na wstecznych.Pierwszy podawany bieg włącza się dżwignią od wstecznych.

156

Odp: Skrzynia Biegów

Myśle że Dario ma racjie,wszystko wskazuje że ten tryb się sypie 21 zębów pierwszy od podnośnika na górnym wałku.

157

Odp: Skrzynia Biegów

panowie właśnie wruciłem z orki  i coś mnie zaniepokoiło skrzynia tak jakby zaczeła głośniej pracowac na II-4  a na reszczie biegów jest spokuj czym to może byc spowodowane ?? i czy juz zaczac sie mam bac ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

158

Odp: Skrzynia Biegów

Dziwny objaw, bo powinno głośniej też chodzić na II-1, II-2 i II-3 lub I-4 i III-4.

159

Odp: Skrzynia Biegów

Dziękuję za pomoc. Jak skończę (mam nadzieję) jesienne prace to odkręcę górny dekiel i zobaczę.Chciałbym zapytać czy aby uzyskać dostęp do tego górnego wałka wystarczy uzyskać go od strony silnika, czy trzeba rozłączać tylny most? Z tym mostem jest trochę nieciekawie no i kupa roboty.

160

Odp: Skrzynia Biegów

Górny wałek składa się z 3 czy nawet 4 części. Wyciąga się go po kawałku od góry, ale żeby go porozsuwać to trzeba odkręcić obudowę sprzęgła od obudowy skrzyni. Roboty tylko trochę mniej niż przy wyciąganiu skrzyni.