Temat: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

Czy rozbierał ktoś tylny most?Wymontowałem skrzynie i zobaczyłem rozwalony tryb co pracuje z wałkiem atakującym,powód? chyba łożysko z lewej strony ,nie pocieszyłem się za bardzo bo będzie trzeba zdejmować koła,podnośnik,zwolnice , akoszty to zaraz będe chory.Jeśli macie doświadczenie,to piszcie no ijeśli ktoś wie jaka cena trybu z wałkiem to piszcie,z góry dzięki.

2

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

Mosty i układ kierowniczy to jedyne elementy których nie rozbierałem. Zwalałem za to koła i zwolnice do hamulców - nic strasznego. Podpierasz kabinę, dwóch a zdrowych i naprzód ! Zerknij do wątku hamulce.

3

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

podczas pracy pstrykaj fotki

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

4

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

No oczywiście,specjalnie kupiłem aparat,tylko teraz będe miał z dwa tygodnie przerwy bo wymieniam dach.

5

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

luzik lepiej za dwa tyg niż wcale

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

Ponoć samego wieńca od dyferencjału trudno kupić. Pewnie będziesz kupował cały dyferencjał no i oczywiście atak. Widzę kujawsko-pomorskie. Skąd konkretnie jesteś? Mam trochę adresów handlarzy z borów tucholskich. Napisz do mnie jak będziesz je chciał.

7

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

Okolice Lipna.Dziś dzwoniłem do PiotraK.mówił że wszystko u niego dostane nowe.oczywiście nie od ręki.

8 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-05-05 22:13:53)

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

To zależy co będziesz potrzebował. Część kół zębatych i wszystkie łożyska mam na miejscu, ale jak już prędzej pisałem na forum, jest sporo różnic w tych samych kołach z tych samych biegów. Nie jest to nigdzie opisane, a sam numer katalogowy też tu nic nie pomoże. Tak więc koła trzeba zawsze mieć na wzór, albo najlepiej zdjęcie z opisanymi wymiarami kół - zwłaszcza ich grubości.
Z mojej strony nie ma najmniejszego problemu z załatwieniem nowych oryginalnych kół, ale to wymaga chwilki czasu.
Pozdrawiam

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

9

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

[img=http://img217.imageshack.us/img217/9236/0003bi9.th.jpg]                               Tak wygląda moje koło talerzowe,niedługo więcej fotek .

10

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

niezbyt pieknie to wyglada:|

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

Na fotce widać skutek. Gdzie przyczyna ?

12

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

Przyczyna?Łożysko na wałku atakującym z powodu złego oleju.Skrzynia jest już u PiotraK,a ja rozbieram tył.

13

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

Zły olej to znaczy jaki ?

14

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

wedle kolegi PiotraK każdy inny niż agrol

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

15

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

Nie "każdy inny niż Agrol", tylko każdy inny niż olej hydrauliczno-przekładniowy, do których m.in. należy i "Agrol U" z Lotosu, ale z tego co się orientuje, już kilkukrotnie o tym była tu mowa. Olej ten nie jest specjalnie drogi (biorąc pod uwagę fakt, że nie mało go wchodzi do ciągnika) i całkiem niezły, tym bardziej, że jest specjalnie dedykowany do ciągników i maszyn rolniczych.
Pozdrawiam

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

16

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

to znaczy ze agrol jest dobry

17 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-05-26 21:18:31)

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

"Agrol", to w Lotosie jest cała rodzina olejów przeznaczonych dla rolnictwa. Do ciągników serii 320, nadaje się "Agrol U" i trochę droższy "Agrol 6" oraz np.  wielofunkcyjny "Agrol STOU". Ale takie oleje mają i inne koncerny, np. Orlen z rodziny Agro, i one też są dobre.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

18

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

Mam rozumieć, że Hipol jest zły ?

19

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

W przypadku "jarkarol" tak, bo to jest olej przekładniowy. W ciągnikach serii 320 mechanizm różnicowy też chodzi na oleju ze skrzyni biegów, czyli na oleju hydrauliczno-przekładniowym.
Hipol jest dobry do ciągników serii 300, bo tam wszystko chodzi na oddzielnych olejach.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

20

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

a ja dolewałem hipolu neutral

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile