21 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-05-26 21:46:57)

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

upssss.... sad

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

22

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

czyli co teraz piotrze radisz ?? wymieniac  w razie co dolac dalej hipolu czy moze juz tego "Agrol U" czy inego co nazwe wymieniałes?? bo w skrzyni olej sie niezwazył ani nic mu sie niedzieje   a nieiwedizałem co  wlac wiec dolałem to samo co do c 385

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

ja do czasu remontu też dolewałem hipolu

HIPOL® 6
Olej Hipol® 6 przeznaczony jest do smarowania przekładni ciągników rolniczych, zarówno w okresie letnim, jak i zimowym, zgodnie z instrukcją obsługi ciągnika. Olej może być również wykorzystywany w układach hydrauliki siłowej ciągników oraz maszyn współpracujących, np. ładowarka czołowa, przyczepa-wywrotka, itp.
(cytat ze strony producenta)
9 pln za litr (cena gdzieś z netu)

czyli nie jest to olej czysto przekładniowy ale raczej do pomp zębatych a w forszu 32. jest "wielotłokowa pompa promieniowa" czyli podobne jak świnia do gużca prawie to samo

AGROL U 
Dwufunkcyjny, uniwersalny olej hydrauliczno-przekładniowy przeznaczony do stosowania w układach przeniesienia mocy, jak i w układach hydraulicznych, szczególnie ciągników i maszyn rolniczych.
(cytat ze strony producenta)
11 pln za litr (cena gdzieś z netu)

czyli jest droższy ale skoro lepszy to trzeba przeboleć

po remoncie zalałem agrolem nie spuszczałem starego ale nie miałem go zbyt wiele bo miałem kilka przebojów ze skrzynią i sporo brakowało tak że wlałem całą nową bańkę i nic się nie działo w hurtowni też mi powiedzieli że raczej powinno być ok

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

24

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

No to fajnie. Jak go kupiłem, skrzynia była prawie sucha. Wlałem 60 l. Hipolu. Po remoncie skrzyni wlałem 70 l. Pękł przewód powrotny, olej wywaliło. Wlałem następne 60 l. Teraz wypadałoby wymienić olej ...

25

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

a moze ktos wie jaki olej szfaby wlewali oryginalnie ?? neutral
to czyli teraz jak by co na dolewke kupic AGROL U  i wlewac bez problemowo bo niepowinno sie nic stac ??
to co ze agrol jest drozszy jak ma lepszy skutek dla naszych skrzyń bo wlewajac agrol tak jak poleca piotrK cieszymy sie dlugimi latami jazda forszajem bez remontu skrzyni tongue poprostu przezycia bezcenne a te 3 zlote ruznicy to niewiele w poruwnaniu do cen czesci do skrzyni  a pozatym nie wymieniamy oleju codziennie big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

26

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

o tym czy doleweć czy wymieniać nie zdecyduje ani nie podpowiem mnie nie było stać na wymianę więc tylko dolałem i jest ok ale moze być że ktoś ma jakiś inny olej i się coś spier...

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

27

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

no niewiem ja mam forszaja 323 od 8 lat i jakpo roku  posypały mi się łożyska na wałku od wstecznego to po remoncie zalałem hipol 6 i działa mi to bezawaryjnie !

28 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-05-27 14:33:39)

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

Właśnie m.in. o te łożyska chodzi. To od nich zaczyna sypać się skrzynia biegów. Generalnie wszystkie oleje z rodziny Hipol są klasyfikowane jako oleje do przekładni manualnych i tylnych mostów, ale w 320 i 323 na tym oleju chodzi też i hydraulika. Hipol 6 (Orlen) jak przytoczył Karlos, też jest przeznaczony do hydrauliki siłowej, więc.... Jednak są oleje hydrauliczno-przekładniowe przeznaczone specjalnie do tego typu zastosowań, jak np. Agrol U (Lotos), Agro Utto (Orlen) i itp., więc uważam, że właśnie je powinno się stosować. Pozostaje tylko kwestia ceny, rzetelności sprzedawcy i producenta, bo nie zawsze w środku pudełka jest to co być powinno, ale chyba lepiej wydać kilka zł. więcej na olej, niż po jakimś czasie remontować skrzynie, tym bardziej, że tak naprawdę nie wiadomo, czym zalewał ciągnik poprzedni właściciel(e) i w jakim ona jest stanie. Skrzynia będzie chodzić i np. na superolu, tylko pytanie, jak długo? To nie użytkownik jest od przeprowadzania takich testów.

Jeżeli natomiast mam coś doradzić w przypadkach j.w., to mogę tylko doradzić całkowitą wymianę oleju, a decyzję pozostawiam Wam. Nie sprawdzałem tego, ale może być i też tak, że cena oleju gdzieś z Polski, wraz z przesyłką, będzie mniejsza niż oleju w sklepie "obok". Warto to sprawdzić.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

29

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

mam rozwalone koło zembate atakujące tylnego dyfra przy 323 , macie coś bo w sklepie z talerzem kosztuje 2,5 tysia

30

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

Samego wałka nie możesz podmienić. Musisz wymienić komplet. Używane, ale komplet - wałek i koło.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

31

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

A ma ktoś uzywany atak, słyszałem ze jest kilka rodzai do 323. U mnie atak ma 14 zębów a w sklepie 15 .Jeszcze mam pękniętą obudowe łozyska dyfra,ciekawwe czy dostane?

32

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

Jest kilka mostów. Tel masz na PW. Przekręć.

33

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

nie było mnie ty troche przez popsuty internet.Remont zakończony sukcesem z pomocą PiotraK.Skrzynia i most chodzą bez zarzutu.Duży szacunek za fachowość.

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

Podłączę się do tego wątku bo pokrewny: mam luz wzdłużny na wałku zwolnicy tylnego koła - około 3cm. Jeżdżę już tak pewnie ze 4 lata, ale trza by było go zlikwidować. Poradźcie jak bo z katalogu w tej kwestii nie mogę za bardzo się rozeznać. Jak się "bujnie" gdzieś w bruździe, to nawet daje się odczuć lekkie jakby przesunięcie. Jest też wyciek oleju, pewnie z tego powodu.

35

Odp: Tylny Most - Uszkodzony Tryb

Rozbierz a zobaczysz gdzie jest luz.