Temat: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

witam.w fortschricie zt 323a  zauważyłem ze ze skrzyni biegów wydobywa sie dziwny dzwięk jakby sie jakieś łożysko zacieralo .blokuje sie skrzynia.poł roku temu  byly wymieniane wszystkie łożyska.skrzynia zostałoa zalana 90 l oleju.uzywany był dzisiaj WOM przy rozrzutniku.prosze o szybką odpowiedz bo oranie czeka a czas ucieka.:uuuu::(

2

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Co to znaczy, że skrzynia się blokuje ?
Te cuda zaczęły się dziać od chwili jak użyłeś WOM-u ?
W sumie to albo dekiel ściągniesz i zobaczysz albo wróżka.

3

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem.
Po wymianie łożysk, skrzynia chodziła bezawaryjnie pół roku. Dopiero dziś, po użyciu WOMu zaczęły się kłopoty. Wyje, ale co blokuje - biegi, reduktory czy WOM ?
Jak blokuje biegi i reduktory - zdejmij górę. Blokuje WOM - zdejmij dolny dekiel.

4

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

biegi idzie włączac ale jak puszczasz sprzeglo to straszny halas w skrzyni i raz idzie jechac a innym razem tak jakby cos sie blokowalo w skrzyni i nawet nie idzie ruszyc tak wszystko sie zaczelo sie gdy byl uzywany WOM

5 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-11-25 12:14:57)

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Być może ze skrzynią masz wszystko O.K. Mogło Ci tu polecieć łożysko w obudowie sprzęgła, to które osadzone jest na wałku wychodzącym ze skrzyni biegów. Na tym łożysku (karta 3102 pozycja 123) "wisi" całe sprzęgło. Obudowa jest na stronie 3101 katalogu i możesz sprawdzić to ręką przez otwór w obudowie sprzęgła. A czy to łożysko też wymieniałeś w zeszłym roku? Łożysko to trzeba smarować towotnicą z zewnątrz.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

6

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

mowisz o tym lozysku ktore jest zaraz za skrznia sprawdzalem niby jest cale raczej to lozysko bylo wymieniane jestem w trakcie sciagania pokrywy od skrzyni co jeszcze otym sadzicie odezwe sie jak dobiore sie do skrzyni

7 Ostatnio edytowany przez leon980 (2008-11-25 16:05:19)

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

ściągłem pokrywe skrzyni .moim zdaniem wszystko ok.zaden tryb nie jest podjechany nie ma luzów .na co mam jeszcze zwrócić uwage przeglądając skrzynie.
jaki powinien byc luz na wale od przedniego napedu??tzn ile można go obracac.bo u mnie troche idzie raz łapie mocniej raz słabiej.może coś sie stało w tej przekłani na przedni napęd.czy to może być przyczyna

8

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

odkreciłem wał napedowy przedniego mostu.ciągnik jest na luzie.teraz moge krecić w prawo i lewo ale gdy krece w prawo to blokuje sie czasem i musze popuscić by zakrecić .to chyba bedzie to.aby odkrecić tą przystawke to musze spuścić olej ze skrzyni biegów czy tylko z przystawki??

9

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Kołnierz w przystawce do którego przykręcony jest wał napędowy, po odkręceniu wału można kręcić w jedną stronę, a w drugą ma się blokować. To jest sprzęgło jednokierunkowe. Tak ma być. Olej z przystawki na pewno, bo żeby ją  wyciągnąć musisz rozpołowić obudowę przystawki, ze skrzyni nie wiem, bo u mnie nie było oleju w skrzyni biegów big_smile

10

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Coś tu za dużo tych niewiadomych. Czym żeś się struł - tym się lecz. Problemy zaczęły się od WOMu, i tam szukaj przyczyny kłopotów.
Leon, mówisz, że ściągłeś pokrywę skrzyni - górną czy dolną ? Zdejmij dolny dekiel.

11

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

ale wałek mi do końca chodził.mówisz ze to jest przyczyna womu???a co sadzisz o przystawce.ona mogla tak chałasować.jak stał to nie chałasował tylko jak ruszałem

12

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

W przystawce mogło polecieć tylko jakieś łożysko bo tryby są tam bardzo mocne.Ja bym to tak sprawdził podlewarował go postawił na klockach tak aby koła nie dotykały ziemi odkręcił pokrywe górną od skrzyni i druga osobe żeby nasłuchiwała na zewnątrz i zapal go i włanczaj biegi pokolej,wałek i napęd.Coś na pewno znajdziesz.

13

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

masz racje poszlo lozysko na tym walku co wychodzi ze skrzyni i laczy sie z przystawka do przodka pytanie jak rozebrac przystawke na czesci pierwsze bo chce wymienic wszystkie lozyska

14 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2008-11-26 16:33:02)

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Bardzo prosto gdzieś są posty o tym jak znaide to napisze gdzie są.Wejdż na Przedni napęd problem.

15

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

panowie w ktora strone ma sie blokowac sprzeglo w przystawce.bo wymieniałem w tym sprzegle łożyska i nie pamietam z której strony mają byc te wałki.mozna je założyć i tak i tak. zobaczy o co mi chodzi jak wstawie zdjecie

16

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

http://images34.fotosik.pl/412/8e86bfb10b6200adm.jpg



czy ma byc na zielonejj czyy na czerwonejj strzałce

17

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Kręcąc w lewo kołnierzem, do którego przykręcasz wał napędowy, sprzęgło powinno puszczać, w prawo blokować. Przynajmniej u mnie tak to jest.

18

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

panowie nadal nie jestem pewien jak te walki na zdjeciu maja byc pomozcie bo chcialbym  w koncu ta przystawke zlozyc czekam na opinie

19

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Czytaj przedni napęd problem strona 6.

20

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

napisz jak zrobiłeś i czy działa? serdecznie pozdrawiam

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]