21

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

tomek1974 napisał/a:

Czytaj przedni napęd problem strona 6.

przcież na tej stronie nie pisze w którą stronę ma się kręcić swobodnie a w którą blokować .to w końcu jak mają być założone te wałki które przedstawiłem na zdjęciu. Nikt tego nie rozbierał i składał ze nie wiecie.

22

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Akurat przystawka była sprawna. Po rozebraniu, szpryca z benzyny i składanie. Sory Leon, mimo szczerych chęci, nie pomogę bo nie mogę.

23

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Przecież napisałem Ci, że w lewo ma iść swobodnie (post #17 w tym wątku).

24

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Na stronie 6 wstawiłem rysunek z katalogu jest troche inne niż u ciebie i obrazek odwrotnie ale jak pogłówkujesz to dojdziesz do ładu.

25

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

z braku czasu dopiero dzisiaj skączyłem.jakby ktoś w przyszłosci nie wiedział jak założyc te wałki
http://images34.fotosik.pl/412/8e86bfb10b6200adm.jpg
to muszą byc one na zielonej strzałce.
po złożeniu wszystko "narazie" działa.oby jak najdłużej.
wszystkim osobą dziekuje za podpowiedzi :beer:
macie po PLUSIE:cool:

26

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Natomiast ja mam problem z reduktorem. A mianowicie na drugim reduktorze (w tym co są wsteczne itp) to gdy jadę do przodu słychać jakby tryby o siebie ocierały takie jęki jakby. Co z tym może być proszę o pomoc! smile

27

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Zapomniałem dodac ze to fortschritt zt 323a

28

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Nikt ci teraz nie powie co jest popsute może widełki się przestawiły ,może łożysko ,może wałek ,odkręć górną pokrywę a zobaczysz co jest nie tak.

29

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Aha wielkie dzięki. W najbliższym czasie odkręcę i zobaczę co jest nie tak smile

30

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

A ja mam znowu taki problem że nie mogę wybić biegu z reduktora wbiła mi się przypadkowo jedynka i nie mogę jej wybić zjechałem do domu i jutro mam zamiar to zrobić  ale czy ktoś może też miał taki przypadek

31

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Opowiedz to jeszcze raz tylko dokładniej.

32 Ostatnio edytowany przez crew1987 (2010-09-21 23:25:44)

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Witam kolegow. Jezdzilem ostatnio w weekend forszajem 323 na zniwach transportujac przyczepy, i niechcaco zablokowalem skrzynie biegow (ta po lewej) podejrzewam ze jest wbity 1 lub 2 bieg, bo jezdzi bardzo wolno. Odkrecilem pierw dekiel od lewarkow zmiany biegow ale tam nic widze nie da sie zrobic. Zadzwonilem do pewnego mechanika, i powiedzial mi ze trzeba odkrecic podloge, i odkrecic taka duza pokrywe. Tylko boje sie czegos ruszyc, bo moge cos zepsuc i wole sie was zapytac? co mam odkrecic i co tam zrobic zeby odblokowac? i czy da sie cos z tym zrobic zeby, nie blokowaly sie biegi, bo podejrzewam ze cos jest juz wyrobione. Dzieki wielkie za odp. POzdrawiam

ps. zalaczam zdjecie http://img823.imageshack.us/img823/333/zdjcie0163v.jpg na czerwono zaznaczylem, ta wajche co sie zblokwala

33

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Odkręć te cztery śruby przykręcające lewarki od biegów do pokrywy skrzyni , tam będą wodziki ustaw je za pomocą śrubokrętu. Wygląd tego zobaczysz w dziale "zrób to sam" Naprawa skrzyni biegów.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

34

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

dzieki wielkie kolego Piotrfire, juz dziala sprzet smile +

35

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Crew1987 nie chcę Cię martwić, ale jak już raz Ci się to przydarzyło, to i przydarzy się po raz drugi, a potem coraz częściej. Dźwignie te mają określoną żywotność i niestety teraz coraz więcej jest takich przypadków.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

36

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Myślisz piotrze że to wina dźwigni? Coraz częściej mi się to zdarza że podczas wyłączania wstecznego dźwigienka wyskakuje , ogladałem ją i nie zauważyłem zużycia normalna półkula , bardziej stawialem na złą regulację widelek na pierścieniu. Ale że nie barzdo na tym się znam postaram Ci się zaufać , masz jakiś sposób na naprawę?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

37

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Niedawno przerabiałem ten temat to na 100% przesówka w skrzyni.

38 Ostatnio edytowany przez krzychu (2015-07-30 10:50:41)

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

u mnie w  zt300 to biegi mi się bardzo często zakleszczały ale nad spawałem końcówkę dźwigni co popycha wodziki i wyeliminowałem luz na tym bolczyku co przechodzi przez tą kulkę i mam spokój już 1.5 roku big_smile

39

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

Adminowi chyba wajcha w ręce zostaje, jak wyłącza wsteczny, to chyba nie jest wina przesuwki, raczej nerwicy wink

40

Odp: Zgrzyty Oraz Blokowanie Sie Skrzyni??

za dużo Piotr ma siły to mu zostaje smile

Sprzedam U-4514