Temat: Problem Z Biegami

Witam!
Mam bardzo wielka prosbe o pomoc> Kupiłem niedawno cignik zt 303 i bylo w nim sporo rzeczy do naprawy ale prawei ze wsyztskim sobie poradzilem prócz jednej rzeczy. Mianowicie ta jedna rzecza jest to ze jest to problem ze skrzynia biegów. Problem polega na tym iz np daje sobi biegi autostradowe jade na nich spory kawalek do lasu poniewaz sciagam tym traktorem drewno w lesie i bardzo czesto wystepuje problem poniewaz nie da sie wyrzucic tych biegow autostradowych gdy np sciagne ta pokrywe gdzie sa lewarki od zmiany biegow widac ze bieg ten wychodzi tak jakby do polowy ale nie calkiem i czuc wyraznie jakis opor jakby go cos odpychalo gdy juz np uda sie wrzucic luz na skrzyni to nie mozna wrzucic zadnego biegu. Wtedy znow sciagam ta pokrywe wkladam srubokretem te beigi autostradowe czy szosowe czy jak sie to nazywa i moge na nich jechac w momencie gdy przejade kawalek i zminie na drugiej skrzyni biegi od 1 do 3 przy wikszej szybkosci skrzynia tak jakby rozkleszcza sie i biegi sa wsyztskie, wracam spowrotem na miejsce pracy dojezdzam chce wlozyc wsteczny i nie da sie znow wylaczyc biegow autostradowych... Czym moze byc to spowodowane?? moze troszke nie zorzumiale to napisalem ale nie ptorafie lepiej tego wyjasnic dodam moze jeszcze ze skrzynia tak jakby troszke wyje ale rozebralem gorny dekiel i nie widac zeby bylo lozysko rozwalone czy cos w tym stylu, na terenowych biegach jak jade np dluzej na trojce skrzynia sie tak jakby grzala czy cos w tym stylu... Prosze o pomoc jesli to mozliwe

2

Odp: Problem Z Biegami

Cześć Damian !
Opisujesz zrozumiale, tylko objaw jest trochę dziwny. Pierwsze co mi na myśl przychodzi to sprzęgło. Jak nie wysprzęgla do końca, możesz mieć problem z wybiciem biegu lub reduktora. Ale mówisz, że i wbić się nie da ?! Skoro nie ma żadnych zgrzytów przy wbijaniu, to przyczyna pewnie jest w skrzyni. Żeby wyeliminować powód sprzęgła, postaraj się dokładnie je ustawić. Dopiero po tym zabiegu możesz szukać przyczyny w skrzyni.
Może któreś ze złożeń igiełkowych się sypnęło, tryb się kiwa i kleszczy z przesuwką. Wbić trudno bo zamiast bezkolizyjnie zazębić, trafia na ścianę przekoszonego trybu. To samo z wybiciem, nie ma luzu międzyzębnego, dlatego nie sposób łagodnie przesunąć przesuwki. Dla pewności możesz jeszcze sprawdzić kulki ze sprężynkami na wodzikach i mocowanie widełek na wodzikach.
                                                                                     Powodzenia.

3

Odp: Problem Z Biegami

kupiłem niedawno 323 jak sie włącza 1i2 grupe biegów

4

Odp: Problem Z Biegami

Prawą dźwignią. W lewo do ściany i w przód, pierwsza grupa. W lewo do ściany i w tył, druga. Z obu tych grup do ściany w lewo i w tył - wsteczne.

Odp: Problem Z Biegami

mam problem z reduktorem bo normalnie jest że w lewo do góry są polowe 1, a w lewo i na dół polowe 2. Wsteczne w lewo do góry znowu w lewo i na dół wsteczne. a ja mam że w lewo do góry polowe 1 , ale jak w lewo i na dół to mam wsteczne nie mam wogóle tych polowych. Jaka jest tego przyczyna???:nie_wiem:

6

Odp: Problem Z Biegami

A dzień dobry gdzie ? Że tak powiem. Delikatnie.

Odp: Problem Z Biegami

witam smile wybaczcie

8

Odp: Problem Z Biegami

Dzień dobry Sławku smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Problem Z Biegami

A więc ktoś wie co może być nie tak z biegami jak opisałem powyżej? :nie_wiem:

10

Odp: Problem Z Biegami

znaczy sie to jest 323 smile??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Problem Z Biegami

zgadza się:D

12

Odp: Problem Z Biegami

mam problem z reduktorem bo normalnie jest że w lewo do góry są polowe 1, a w lewo i na dół polowe 2. Wsteczne w lewo do góry znowu w lewo i na dół wsteczne. a ja mam że w lewo do góry polowe 1 , ale jak w lewo i na dół to mam wsteczne nie mam wogóle tych polowych. Jaka jest tego przyczyna???http://www.elendili.pl/images/smiles/nie_wiem

Wydaje mi sie że to może być wina źle ustawionych ostatnich widełek

Panowie nie piszcie wszystkiego w jednym wątku bo wszystko się miesza. Zakladajcie nowe.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

13

Odp: Problem Z Biegami

Albo poleciała Ci płytka prowadząca dźwignie. Pozycja 6 ze strony nr 3302 w katalogu.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

Odp: Problem Z Biegami

dzięki:D

15

Odp: Problem Z Biegami

Witam Sznownych Kolegow!  Powiedzcie mi czy wam tez ciezko wsteczny wchodzi? tzn ze trzeba mocno szarpnac wajcha zeby wcisnac wsteczny? bo u mnie ciezko tzn tylko wsteczne bo reszta biegow w chodzi plynnie a ten cos ni czorta?

16

Odp: Problem Z Biegami

far323 czy masz dobrze ustawione sprzęgło? Ja tak też miałem ale ustawiłem sprzęgło i jak ręką odjął.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

17

Odp: Problem Z Biegami

Poczekaj Far na dodatnie temperatury, wtedy wsteczny wejdzie lekko. Para wodna zbiera się w wybieraku, pod dźwigniami. Z pary robią się zamarznięte oczka wodne ograniczające ruchy dźwigni. Podgrzej czymś zewnętrzny mechanizm zmiany biegów i wtedy zobacz czy wchodzi wsteczny.

18

Odp: Problem Z Biegami

ale to nawet latem ciezko wchodzi czasami tak jest ze leciutko wrzucilem a pozniej to tak samo czyli ciezko! a jak mam ustawic to sprzeglo zeby ladnie wchodzil wsteczny?

19 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2010-01-16 14:33:17)

Odp: Problem Z Biegami

Tu masz zdjęcia i sprawdź czy wszystko masz dobrze,według mnie to może być luz na wybieraku albo zacina sie coś na widełkach w ostateczności mogło cosik skorodować. http://www.fotoload.pl/123aa31/e94d8946a10f973fb1ab60eb1fee6dfb18973_min.jpg   http://www.fotoload.pl/123aa34/b48b00de8cea3ad0068c282a5df23b3c3503_min.jpg

20

Odp: Problem Z Biegami

otoz to mam duzy luz tzn wajcha i w srodku ten klin lata jak dzik po polu moze to jest winne?