21

Odp: Problem Z Biegami

far323 napisał/a:

otoz to mam duzy luz tzn wajcha i w srodku ten klin lata jak dzik po polu moze to jest winne?

i nawet kupilem juz nowa wajche z tym klinem i musialbym juz zamontowac ale to dopiero jak bedzie cieplo:)

22

Odp: Problem Z Biegami

Panowie, jakby komuś mocno dźwignie zmiany biegów latały i będą się one klinowały, jak będziecie mieli duże luzy na wodzikach w mechanizmie zmiany biegów, przez co biegi źle wchodzą i się klinują, i jak nie poradzicie sobie z tym sami czy ktoś koło Was, to spokojnie możecie mi podsyłać (pocztą lub kurierem) cały wykręcony z kabiny mechanizm zmiany biegów i go Wam zregeneruję. Naturalnie, jak zawsze z gwarancją i pełnym wsparciem technicznym.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

23

Odp: Problem Z Biegami

a ile taka regeneracja kosztuje?

24

Odp: Problem Z Biegami

I nie mija się z celem, wysyłka i koszt roboty??

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

25

Odp: Problem Z Biegami

U Ciebie Damian może i to mija się z celem bo masz ZT303 i omijają Cię te problemy co przy ZT320 i 323.
Tak więc far323, koszt takiej regeneracji jak zwykle jest różny, ale z reguły zaczyna się od ok. 200zł, a kończy się na ok. 600zł, wzależności od tego co trzeba będzie wymienić/naprawić/zregenerować.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

26

Odp: Problem Z Biegami

CZEŚÄ† mam problem nie mogę wybić biegu [ 3] i nie wiem co za bardzo mam zrobić

27

Odp: Problem Z Biegami

Pewnie cosik na wybieraku po prostu wszytko po kolej rozbieraj aż dojdziesz do sedna sprawy.

28

Odp: Problem Z Biegami

Dokładnie. Sam musisz do tego dojść, bo nikt Ci tego nie powie. Przyczyny mogą być różne. Zacznij od mechanizmu zmiany biegów na podłodze.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

29

Odp: Problem Z Biegami

Witam.
Dzisiaj siałerm agregatem i miałem problem z włączeniem wałka (bardzo zgrzytał)
Natomiast z biegami jest, że wchodzą ok, a jest moment kiedy nie mogę włączyć 2/2 sstrasznie zgrzyta po czym wchodzi.
Czy jest to sprzęgło?
Ostatnio gość mi regulował bo bierze przy samym końcu.
Pozdrawiam.
Czy prawdą jest że brona aktywna niszczy skrzynię biegów? szczególnie w forszaju.

30

Odp: Problem Z Biegami

Wałek i biegi - przypadek ? Zacznij od sprawdzenia sprzęgła, temat opisany do mdłości. Nie pracowałem broną aktywną. Wiem, że skrzynie w forszajach niszczy niski stan oleju.

31

Odp: Problem Z Biegami

Witam jestem Paweł i posiadam forsza zt 323a. Pomyślałem że tu zapytam. Mam taki problem. Jak jadę na 3 lub 4 biegu na trzeciej grupie to jak puszczam nogę z gazu (hamuję silnikiem) lub jak dam luz to słyszę takie zgrzytnięcia jak by ktoś włączał bieg bez sprzęgła. Nie słychać tego za każdym razem ale czasami jest tak że dam luz i słychać to dopóki się ciągnik nie zatrzyma. Usłyszałem to po naprawie pompy hamulcowej jak chciałem zrobić próbę. przed uruchomieniem silnika chciałem dać luz i lewarek wypadł mi z tego wybieraka po prawej stronie. Wsadziłem go z powrotem pojechałem na próbę i wtedy pierwszy raz to usłyszałem. Może to zbieg okoliczności a może coś z wodzikami się podziało i teraz przesuwa się jakieś koło. Proszę pomóżcie

32

Odp: Problem Z Biegami

musisz zdemontować podłogę i zdjąć wybieraki. sprawdź czy wszystkie wodziki są w linii

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

33

Odp: Problem Z Biegami

Ja mam taki problem że biegi do przodu wchodzą jak marzenie, a wstecznego trzeba szukać to znaczy ->>> jadę do przodu, staję, chcę włączyć wsteczny i nie wchodzi podjadę kawałek i wejdzie. Dlaczego tak się dzieje że nieraz wsteczny wchodzi od razu a nieraz nie chce zaskoczyć. Dodam że drążki były regenerowane w Grudziądzu i nie ma żadnych luzów.
Coś musi być nie tak, wczoraj podjechałem blisko stodoły i musiałem go odciągać 60-tką bo nie było wstecznego   :nooo:

34

Odp: Problem Z Biegami

pewnie widełki na wodziku Ci się przesuneły gdy wbijałeś bieg

35

Odp: Problem Z Biegami

moim zdaniem pawelkojot87 to nakrętka od wału atakującego przy koszu satelitów ci się odkręciła ja takie samie objawy miałem w moim zetorze ale niech fachowcy się wypowiedzą

36

Odp: Problem Z Biegami

Witam. mam pytanie znalazłem forsza 323 ale ma problem z biegani mianowicie wyskakuje 3 bieg, co moze byc tego przyczyna i ile w przyblizeniu mogłaby kosztowac naprawa???

37

Odp: Problem Z Biegami

Przyczyn może być wiele od prozaicznej do poważnej,  podobnie z kosztami

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

38 Ostatnio edytowany przez TPS (2012-12-21 19:24:46)

Odp: Problem Z Biegami

a najgorsza opcja i najdrozsza zarazem??

39 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-12-21 19:56:29)

Odp: Problem Z Biegami

nowa skrzynia. cena? bezcenna ale kartą master card zapłacisz
Ten wyskakujący bieg może być początkiem końca tej skrzyni.
Jeździłeś tym ciągnikiem pod obciązeniem?

40 Ostatnio edytowany przez krzychu (2012-12-21 20:46:08)

Odp: Problem Z Biegami

mi czasami w zt300 "spadnie" 3 jak jadę na wolnym gazie z górki bez obciążenia, jeżdżę już tak z 5 lat i nic się nie dzieje. Kolego TPS a może poszukaj jakiegoś zt303 ? znajdziesz prędzej jak 323 i raczej w lepszym stanie no i będzie tańszy.