61

Odp: Problem Z Biegami

to by było piękne .ale wodziki idą lekko w pełnym zakresie .sie nawet kawałek zebatki nie zazebiają

Leszek   dla kolegów'

62

Odp: Problem Z Biegami

to może sie widełki przesuneły na wodziku i nie zazembia przesówka albo w przesówCe poszły zemby

63

Odp: Problem Z Biegami

może w przesówce coś się powaliło  bo widełki stoją na miejscu .tylko tak jak mi się 2 lata temu na 4 posypała skrzynia to zębatka była łysa a przesówka cała .wymieniłem komplet na nowy .a teraz nie moge na 4 wcisnąć.

Leszek   dla kolegów'

64

Odp: Problem Z Biegami

jest już sprawca moich kłopotów z 4 biegiem ,zębatka wygląda jak by jej początek zębów młotkiem sklepał, ale dalej już dobra  żadnych skosów nic dziwnego że nie mogę przesówki nasadzić . no jak by  początek zębów  podszlifował to by pewno pomogło .ale niema szans bez rozbierania .lipa . kupiłem 4 kompletną w postolicach. widać jaka twarda była .no to na tyle. szukam tej nieszczęsnej 4 w używkach może ktoś ma  chętnie kupie.albo nową ? jakaś podpowiedz ?? pozdrawiam.

Leszek   dla kolegów'

65

Odp: Problem Z Biegami

Mi łatwił tata Piotrak oryginał

66

Odp: Problem Z Biegami

wracam do tematu kupna zebatki do skrzyni biegów jakieś namiary na sklepy z twardymi zębami nie takie jak na przykład postolice!!!!!!! może jakieś podpowiedzi.

Leszek   dla kolegów'

67

Odp: Problem Z Biegami

najlepiej by było z niemiec sciągnąć taką zebatke

mdw

68

Odp: Problem Z Biegami

Kiedyś rozmawiałem z PiotremK i mówił, że w oryginale wszystko jest. Nie jest tanio, ale odkąd płacą dotacje nic nie jest tanio. Może warto spróbować...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

69

Odp: Problem Z Biegami

Osobiście w polu używam tylko 4 biegu orka na pierwszym przełożeniu, gruber i uprawowo-siewny na drugim. Założoną mam polską podróbkę, twardość badana punktakiem starej i tej podróbki wychodziło że podobna. Chodzi dopiero 1,5 sezonu na 33 ha więc się nie przepracowuje. Ile pochodzi ?.
Kilka zębatek kupiłem oryginalnych porozbiórkowych. Zębatki 4 biegu i tej ostatniej na górnym wałku 20 zębów nie można było dostać w dobrym stanie. Piotr K nie miał na stanie oryginalnych tych zębatek, a Pan Maciej K do Niemiec wybierał się dopiero za miesiąc.
Remont robiłem z kolegą mechanikiem u niego na warsztacie, nie mogłem mu stanowiska aż tak długo blokować. Teraz cały czas mam niesmak że siedzą tam te dwie podróby.

70

Odp: Problem Z Biegami

witam !Panowie części do skrzyni to do Pankowa oni zciągają z niemiec ja w ubiegłym roku tam się zaopatrywałem i było ok.

71

Odp: Problem Z Biegami

witam jestem nowy na forum, posiadam zt 300 i mam problem poniewarz jak wrzucam szosowe i włączam 1 rozpedam traktor zgrzytanie i 2 nastepnie dalej rozpedam włączam trujke ze zgrzytem na postoju jak włączam bieg tego niema tylko podczas jazdy co to moze byc prosze o pomoc

72

Odp: Problem Z Biegami

Sprobuj przelaczać biegi ze sprzeglem na 2 razy jak w starych żukach czy starach ta skrzynia nie ma synchranizatorow i nie lubi zmian na duzej predkosci obrotowej- mozesz jeszcze sprawdzic stan hamulca skrzyni jest on po lewej strinie siedzac na ciagniku

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

73

Odp: Problem Z Biegami

Witam. Koledzy proszę o radę co może być przyczyną mianowicie wczoraj pojechałem orac i wszystko było ok do momentu gdy wyjechałem z pola na asfalt gdy chciałem wrzucić 3 był zgrzyt na 4 to samo jakoś udało mi się udało wrzuci 4 i dojechałem tak. To wyglądało tak jak bym chciał przełączyć bez sprzęgła ale było. Wszystkie biegi wchodzą  ok na każdym zakresie oprócz 3 i 4 na najszybszym. Dodam że jak dojechałem wyłączyłem bieg i to samo było że nie mogłem  włączyć 3 i 4 najszybszej ale siłą włączyłem 4 z 2 i jak narazie wróciło do normy. Dodam że biegi zmieniają się dobrze . Co mogło być przyczyną że nie mogłem włączyć 3 i 4 najszybszej?

74

Odp: Problem Z Biegami

Może na dolnym wałku pod zębatką 3 biegu skończyło się łożysko?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

75

Odp: Problem Z Biegami

Koledzy prawie wszystko ok biegi da się włączyć itd tylko że że zgrzytem takto jest ok czy to może być hamulec skrzyni? Dodam że leci mi trochę z tego małego otworu między wspomaganiem A pompka sprzęgła

76

Odp: Problem Z Biegami

To ci nie wysprzęgla  to cieknie płyn ...

77

Odp: Problem Z Biegami

Z tego co zauważyłem to raz leci olej A raz zasysa powietrze

78

Odp: Problem Z Biegami

A zima wymieniłem uszczelniacze tam i ten jeden właśnie wydawał się być luźny. Zamówiłe w postolicach cały komplet...

79

Odp: Problem Z Biegami

Dodam że tarczą zatrzymuje się po dłuższej chwili dopiero

80

Odp: Problem Z Biegami

to sprawdź hamulec mógł się wyrobić albo wcale nie wyciska

Nie ma to jak FORTSCHRITT