281

Odp: Hamulce

Panowie mam takie pytanie chodzi o fortschritta zt323 bo zniknęły mi dziś hamulce i zobaczyłem że płynu nie ma to dolałem i wcisnąłem pedał hamulca płynu nie ubywało a jak puszczę pedał to strasznie dużo mi go ubywa hmm  i moje pytanie jest takie czy to cylinderek hamulcowy?? bo ja go podejrzewam a nigdzie indziej nie widać żeby płyn uciekał..

282

Odp: Hamulce

witam mam taki problem w moim 323 z hamulcami wlalem plynu pompuje pedalem a tam ani nie uchodzi ze zbiorniczka ani nie wychodzi z odpowietrznikow zero reakcji doradzcie cos panowie

Fortschritt zt 423 a razy 2

283 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2014-05-23 22:12:28)

Odp: Hamulce

Pewnie zaworki się zastały te kólki albo maczeta pękła ,trzeba przejrzeć i przeczyścić tylko te kólki od gry wyciągnij pierwsze

284 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-05-24 19:53:36)

Odp: Hamulce

Jak nie rozbierzesz pompki, to nigdy się nie dowiesz. Mogą to być zaworki, mogą być manszetki, może być coś namieszane we wspomaganiu itd.... Może też się okazać, że wspomaganie i pompka jest O.K., tylko że pompka nie jest od traktora...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

285

Odp: Hamulce

Ja coś wiem o tym że jest taka ale jednak nie taka jak powinna być  smile Co nie Piotrze
wink

GG 16238418

286

Odp: Hamulce

No, kilka siwych włosów ta pompka przyprawiła Ci na głowie...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

287

Odp: Hamulce

ok juz wszystko gra traktor stal pare lat bez plynu nadodatek i wpapce zrobil sie rdzawy nalot i nie odbila spowrotem musialem wyciagnac przeczyscic odrazu wymienilem manszetki i wszystko gra dzieki za rady

Fortschritt zt 423 a razy 2

288

Odp: Hamulce

No właśnie, jak sprzęt stoi latami, to z reguły tak się dzieje... Ważne, żeby wiedzieć czy prędzej działało, czy nie, bo to znacznie ułatwia diagnozę.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

289

Odp: Hamulce

Witam kolegów,
chcę odpowietrzyć hamulce w moim 323 ale zauważyłem, że odpowietrznik od lewego tylnego koła mam urwany. Czy da się coś z tym łatwo zrobić?

290

Odp: Hamulce

Nawiercić, wykrętak i nowy wstawić!

291

Odp: Hamulce

Witam wszystkich mój 323 ma ciągły problem z hamulcami jak mi się uda odpowietrzyć je to słabo hamuje. Jak wcisnę hamulec i puszczę to mi blokuje wspomaganie sprzęgła. Ciągnik jest mało używany dlatego jak już jest potrzebny to nagle i szybko. Nie ciągam nim przyczep i zastanawiam się nad uproszczeniem tego układu żeby zrobić tak jak jest w 512 ,303 i ursusach. Dokładnie myślę nad wywaleniem starej pompki ze wspomaganiem i kupnem zwykłej pompki od 512 ,która jest 3x tańsza niż jak do 323 i podłączeniu jej bezpośrednio tylko do tylnych kółl tak jak to jest w 512. Wiem jak wygląda to w 512 i mógłbym z giętej rurki miedzianej połaczyć wszystko razem pytanie mam takie jak ominąć wspomaganie żeby szło tylko na sprzęgło i o czym muszę jeszcze wiedzieć z innymi zaworami , na które działa ta pompka.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

292 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2016-01-24 20:13:33)

Odp: Hamulce

na pewno musisz rozłączyć sie od przełączania hamulców lewo prawo a ze wspomaganiem to tam jak sie nie mylę jest linia jedna i na środku masz rozejscie na hamulec i sprzegło ale to na schemacie widac fajnie wszystkie węzyki od hamulców spotykają się w tym przełączniku prawo lewo tam jak rozłączysz bedziesz wszystko widział zdejmij koło prawe i wszystko masz jak na dłoni co skasować a co nie ja robiłem w lato hamulce i do tej pory wszystkie działają 4 koła i nie ma problemów nawet wspomaganie na hamulce działa i wyjście na przyczepy też zrobione
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=3965
tu jest opisane co robiłem

Nie ma to jak FORTSCHRITT

293

Odp: Hamulce

witam mam fortschritt zt 300 kupilem go i nie mial hamulcow, wymienilem w kole cylinderek zlozylem zalalem plyn. Nastepnie pompowalem pare razy pedalem hamulca i przez nowy cylinderek odrazu z jednej strony wyciekl plyn nawet szczeki nie drgnely a przed zalozeniem rozpieralem je reka o co chodzi?:uuuu:

294

Odp: Hamulce

nowy cylinderek powiadasz? a uszczelniacze miał dobrze założone pytanie czy dobrze przykręciłeś przewody moze cos ci umkneło i masz nie dokręcone a jak nie to jest zepsuty cylinderek nic innego nie widze na chwile obecną

Nie ma to jak FORTSCHRITT

295

Odp: Hamulce

U nas teŻ taki przypadek, nowa pompka nowe szczęki cylinderki wszystko odpowietrzone ciagnik hamuje ale słabo pedał wpada w podłoge tak na 6 cm ale jak przełącze na prawo albo w lewo to tak ok 2 cm i jest twardy pedał i jest tak  jak powinno być a w pozycij na dwa koła wpada głebiej co to moze być mowa o 303

296

Odp: Hamulce

i u mnie tez tak jest w 323 tak jak u ciebie marcin i te nie wiem co za cholera jedno jest pewne jak przełączysz to pompa nie ciśnie na wszystkie koła tylko na jedno i ma krucej i większe cisnienie z tego co mi sie zdaje ale myślałem kiedyś żeby to wykasowac i zrobić jak najprosciej żeby jak najmniej tych elemntów było

Nie ma to jak FORTSCHRITT

297 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2016-04-30 23:36:16)

Odp: Hamulce

Gdzieś musi być powietrze.  Płyn nie jest scisliwy .
A co do cieknących nowych cylinderków to miałem tak ze założyłem nowe i tak samo mi ciekły, dop jak założyłem stare tłoczki to przestało . Nowe tłoczki są dłuższe i szczęki je za bardzo ściskają.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

298

Odp: Hamulce

dodam ze zalozylem je tak jak przyjechaly ze sklepu i dodam ze cieknie cylinderek tylko z jednej strony a druga strona cylinderka sucha

299

Odp: Hamulce

Dużo dałeś za 300tkę?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

300

Odp: Hamulce

Tak będzie bo kanalik, którym płyn się dostaje do cylinderków wypada nie między gumkami a między gumką a tłoczkiem . Też tak mialem.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38