301

Odp: Hamulce

za zt 300 dalem 5500 ale co teraz zrobic z tym tloczkiem dalem za niego 130zl?

302

Odp: Hamulce

wymienić gumowy uszczelniacz

303

Odp: Hamulce

moze zaloze ze starego zobacze

304

Odp: Hamulce

Witam
Czy tylne hamulce reguluje sie ręcznie czy mają samoregulatory?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

305

Odp: Hamulce

Piotrze reguluje się tymi mimośrodami odkręcasz je bierzesz łomik i wychylasz i zakręcasz mimośrody bynajmniej my tak ustawialiśmy widac je na zdjęciu na klucz bodajrze 22 ale nie pamietam dokładnie jaki klucz:
http://images76.fotosik.pl/564/b5acffbe9019b7db.jpg

Nie ma to jak FORTSCHRITT

306

Odp: Hamulce

Mylisz się te mimośrody odchylają się razem z cylinderkiem gdy się rozpiera jeżeli je mocno zakręcisz wypcha ci gumki w cylinderku ja właśnie jestem w trakcie robienia hamulców.
One poruszaja sie na boki razem ze szczękami hamulcowymi gdy cylinderek rozsuwa te szczęki podczas hamowania.

307

Odp: Hamulce

GMalec dalej z hamulami walczysz, a handlować go chcesz

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

308

Odp: Hamulce

mylisz sie te mimosrody odchylaja sie razem z cylinderkiem gdy sie rozpiera jezeli je mocno zakrecisz wypcha ci gumki w cylinderku

Od 4 lat walczę z cieknącym cylinderkiem w tylnym kole dawałem nowe , polerowałem stare i nic jak ciekły tak ciekną. Mimośrody były zakręcone na stałe. Jak Twoja diagnoza się sprawdzi wbijam z flaszką. Mam taką wprawę że sam  zwalam zwolnicę w 1,5 godziny.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

309

Odp: Hamulce

Szeryfie ja też przerabialem ten temat. Te mimosrody powinny być luźne a wina tego zamieszania są ciutke inne nowe tłoczki od starych.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

310 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2016-05-03 20:14:22)

Odp: Hamulce

ja na starych cylinderkach i tłoczkach mam hamulce a na tłoczkach natoczyłem rowek pod oring tak jak ma c-360 zlożyłem i rok czasu jak ani kapki nie ma nic mi nie cieknie juz z tyłu bynajmniej nie widać zeby ze zbiorniczka umykało i pod ciagnikiem sucho

a z tymi mimośrodami mogłem sie pomylić ale wiem ze starszy cos tam kręcił i sprawdzał ja akurat deptałem na hamulec więc nie do końca widziałem co on tam robił

Nie ma to jak FORTSCHRITT

311

Odp: Hamulce

wina tego zamieszania są ciutke inne nowe tłoczki od starych.

Przecież kupuje się cały komplet , ale nie ma problemu stare przepoleruje ponownie dam nowe gumki , poluźnię mimośrody i odpowietrzę bez zakładania zwolnicy.Co dzień będę hamował i zobaczę czy dalej cieknie. Ręce opadają bez hamulców to nie jazda.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

312

Odp: Hamulce

Ja ja tak miałem ze jak mimośrody były luźne to sprężyny szczęk wciskały tłoczki i efekt taki ze hamulce były ale po napompowaniu płynu w cylinderki czyli kilka razy ruszyć pedałem po chwili efekt ten sam dopiero skręcenie i ustawienie tych mimośrodów na stałe hamulce są teraz nie wiem jak to powinno być

313

Odp: Hamulce

Robicie błąd z tymi mimośrodami. Nie mogą być dokrecone na stałe bo mają działać jak samo regulatory. Muszą być na tyle dokrecone że cylinderek da rade je przesunąć (przekręcić) a sprężyna na szczękach hamulcowych juz nie.zapobiega to cofaniu się szczęk i ściskanie cylinderka, ustawia się tymi regulatorem też szczelinę między bębnem a szczeką dzięki czemu hamulce reagują szybko i pedał hamulca nie ucieka daleko

314 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2016-05-03 22:07:38)

Odp: Hamulce

co szkoła to inne rozwiazanie jedno jest pewne potwierdzam to co mówił Piotr "Ręce opadają bez hamulców to nie jazda".

u mnie hamulców nie było ładnych parę lat dopiero tamte wakacje pozwoliły i zmusiły do tego aby je uaktywnić ale z braku hamulców w dupe dostało sprzegło bo ciagłe trzymanie nogi na sprzegle przy podjazdach jest śmiertelne dla niego no i taśma ręcznego bo to jedyny dzialający hamulec we forszu był teraz to aż chce sie jeździć

Nie ma to jak FORTSCHRITT

315

Odp: Hamulce

No tak,6 ton bez hamulców + większa  górka,jeszcze jak wyskoczy bieg =.... wiadomo co
to jak się trzyma dostępność części? ,cylinderków,okładzin,wszystkiego co związane z hamulcami,jak tam sobie radzicie?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

316

Odp: Hamulce

gelek79 zrobie elegancko hamulce i wtedy bede handlowal jak sprzedawac to w stanie dobrym zeby jezdzil i hamowal a nie byle jak a po drugie przeglad sie zbliza to chce zrobic na tip top

317

Odp: Hamulce

Ja ja tak miałem ze jak mimośrody były luźne to sprężyny szczęk wciskały tłoczki

Przy szczelnym układzie raczej chyba nie mozliwe

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

318

Odp: Hamulce

mowie wam nie zakrecajcie ich na stale tylko troche tak aby dalo rade sie poruszyc no i zawleczka i gitara

319

Odp: Hamulce

a po drugie te mimosrody dzialaja tylko w jedna strone zobaczcie one poruszaja sie w jednym kierunku wiec sprezyny nie moga sciskac cylinderkow bo mimosrody w druga strone nieda rady zeby sie obrucily

320

Odp: Hamulce

mimośrody trzeba zakręcić na stałe po wstawieniu szczeliny, podczas rozpierania przez cylinderek szczęka wychyla się ku bębnowi i zsuwa się ku dołowi bo tak wyprofilowany jest dolny sworzeń kotwiczny, rozkminiałem zasadę działania tego układy bez zwolnic wtedy wszystko ładnie widać że działa jak trzeba. na luźnych mimośrodach jest duży luz jałowy pedału

Śruby kręcą się w tą samą stronę czy to ursus, zetor, czy forsz