361

Odp: Hamulce

pytanie zasadnicze czy rozbierałeś pompkę hamulcową ?
musisz zobaczyć czy masz tam wstawioną taką drobną kuleczkę i czy jest zaworek na sprężynce pod końcówką gdzie przychodzi wąż ze zbiornika z płynem

https://images81.fotosik.pl/1023/eb2dda4f5201f21c.jpg

schemat pompki hamulcowej

A TAK W OGÓLE TO DZIEŃ DOBRY I ZAPRASZAMY DO ODPOWIEDNIEGO DZIAŁU SIĘ PRZYWITAĆ smile

Nie ma to jak FORTSCHRITT

362

Odp: Hamulce

Kuleczki są problem jest taki że kiedy nie mam powietrza w butli to hamulce działają a jak jest powietrze to wszystko bieże w w ciul parę razy zahamuje i odrazu miękki pedał i A powietrze idzie strumieniem do zbiornika płynu aż go wylewa

363

Odp: Hamulce

Nie wiem czy to nie jest przypadkiem problem z zaworem który puszcza powietrze na hamulce przyczepy bo tam już 2 raz wymieniłem uszczelki

364

Odp: Hamulce

to psuje ci sie taki wyprzęglik który steruje zaworem powietrza jeżeli nie używasz przyczep to od montuj go sobie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

365

Odp: Hamulce

Właśnie używam przyczep. To jest ten zawur który dostaje płyn od pompki hamulcowej króry zarzuca powietrze na przyczepę? Wymieniłem mu wszystkie uszczelki i dziś jak zwaliłem koło to zobaczyłem że jest oblany płynem. czy po roku mogły puścić uszczelki czy może dostaje za duże ciśnienie powietrza i je rozsadza?

366

Odp: Hamulce

tak zależy jakiego płynu stosujesz i jakiego rodzaju dałeś uszczelniacze jak jakieś lipne to spuchną od glikolu i będzie ciekło no i ciekawe czy gładź w po której chodzą uszczelniacze jest nienaruszona

Nie ma to jak FORTSCHRITT

367

Odp: Hamulce

Haski123 napisał/a:

Właśnie używam przyczep. To jest ten zawur który dostaje płyn od pompki hamulcowej króry zarzuca powietrze na przyczepę? Wymieniłem mu wszystkie uszczelki i dziś jak zwaliłem koło to zobaczyłem że jest oblany płynem. czy po roku mogły puścić uszczelki czy może dostaje za duże ciśnienie powietrza i je rozsadza?

Tam nie powinno iść ciśnienie powietrza w stronę siłownika hydraulicznego, bo ten zawór steruje ciśnieniem podawanym do zaworu odcinającego i steruje siłą hamowania hamulców dwuobwodowych. W środku może być wytarty korpus aluminiowy lub uszkodzony jest uszczelniacz powietrza.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

368

Odp: Hamulce

ja powiem szczerze ze mam pewien pomysł jak to wszystko zmienić we forszu ale to pomysł odłożyłem gdzieś tak na maj jak złapie trochę czasu jak uda mi się to stworzyć to się podzielę informacjami
a będę zmieniał całe te sterowanie na hamulce w przyczepie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

369

Odp: Hamulce

wziałem się dziś za hamulce w 323. Zdjałem oba koła tylne i dobrałem się do obu hamulców. Mam pytanie sprężyny od szczęk mam nie jednej grubości. Naprawym kole było 10mm a na lewym 17mm średnicy. Które powinny być założone. Dodam, że te 17 sa dużo twardsze i grubsze.
Druga sprawa to jest taka, że płyn mi gdzieś ucieka a ani na przednich kołach, ani na tylnych nie było widać wycieku... ogólnie już nie wiem za bardzo czego się czepić, bo przecież to nie Hameryka....

370

Odp: Hamulce

Płyn u mnie kradła pompka i puszczała w stronę wspomagania

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

371

Odp: Hamulce

Na jesieni wymieniłem uszczelniacze i działało kilka godzin. jeszcze dio niej nie doszedłem, ale też ja rozbiorę.

372

Odp: Hamulce

pompka a jak nie to zajrzyj do dzielnika hamulców prawo lewo ja to wywaliłem i uspokoił się temat zapowietrzających się hamulcy

Nie ma to jak FORTSCHRITT

373

Odp: Hamulce

dzielnik też wywalę, bo aby zaczepiam, a może powiekszyłbym rozdzielacz to będzie gotowe.

374

Odp: Hamulce

Czy wszystkie 323 miały hamulce z przodu? bo wczoraj kupiłem akmulatory i zaczęłem poprawiać trochę mój nowy nabytek i tak się przyglądałem i nie mam hamulców z przodu. nie ma zarówno instalacji jak i bębnów na kołach.

375

Odp: Hamulce

Możesz mieć most od 303 założony do 320 i opchnięty jako 323

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

376

Odp: Hamulce

jeszcze się temu przyjrzę dokładnie. Tylko załączanie w 303 napędu odbywa się pneumatycznie a tu chyba elektrohydraulicznie.

377

Odp: Hamulce

Elektropneumatycznie,ale podczas jazdy w przód powinien się załączać automatycznie

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

378

Odp: Hamulce

solek01 napisał/a:

jeszcze się temu przyjrzę dokładnie. Tylko załączanie w 303 napędu odbywa się pneumatycznie a tu chyba elektrohydraulicznie.

I tu i tu pneumatycznie i sprzęgłem jednokierunkowym. To ta sama przystawka.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

379

Odp: Hamulce

albo ktoś założył tańszą pompkę hamulcową i zrobił hamy na tylne koła tylko

Nie ma to jak FORTSCHRITT

380

Odp: Hamulce

Jeszcze jak zaciągnę hamulec ręczny ucieka mi powietrze z takiego zaworu  pod rozdzielaczem hydraulicznym. Da się go zregenerować czy trzeba nowy? Jeszcze dokładnie się temu nie przyjrzałem bo wszystko zasyfione olejem z błotem i nie mogę tego domyć dostępnym karcherem.