101

Odp: Hamulce

Robert, ja odpuszczam. Gdzie piana ? Tam nie ma być piany. Co ma sprężarka do hamulców ? Na zaś - nie zadaj się z ciulami !

102

Odp: Hamulce

Witam to znów ja (od tych hamulców). Otóż kupiłem nową pompkę nowe tłoczki i nowe okładziny. I mam dylemat czy są poprawnie podłączone rurki do rozdzielacza hamulcow. Gdyby ktoś wiedział jak to ma być podłączone,lub jakieś foto z opisem , to bym był wdzięczny, bo nie wiem gdzie co ma być podłączone. Proszę o pomoc!!!

103 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2008-06-17 13:00:38)

Odp: Hamulce

No dobra. to jeszcze raz - do zwycięstwa! albo do rzy....a.
Będzie opis bez foty.
Z pompy hamulcowej wychodzi pięś przewodów. Z góry dwa z tyłu trzy.
Z rozdzielacza wychodzi sześć. Siedząc na fotelu kierowcy i patrząc z góry to: jeden z lewej strony, drugi od dołu, z prawej strony od góry dwa(przedni, tylny) i z prawej od dołu też dwa(przedni, tylny). Razem sześć. Na zawór hamulców przyczepy idą dwa, od przodu i od dołu. Na przód idzie jednym po prawej ramie i z przodu rozchodzi się na oba. Tył ma każde swój przewód.
I tak.
Rozdzielacz przewód lewy - koło tylne lewe.
Rozdzielacz p. górny prawy tylny - koła przednie.
Roz. p. prawy dolny przedni - koło tylne prawe.
Roz. p. prawy dolny tylny - tył pompy hamulcowej.....................
Roz. p. dolny - pompa hamulcowa tył.
Pompa ham. wyjście górne - zawór do przyczep wyjście z przodu.
Pompa ham. wyjście górne - rozdzielacz przewód górny prawy przedni.
Pompa ham. wyjście tylne - zawór do przyczep wyjście od dołu.
Jak coś nie jest jasne - pytaj.

104

Odp: Hamulce

Dobra prawie wszystko czaje, tylko z pompy wychodzi przewód i przechodzi przez taką gruszeczkę (chyba regulator ciśnienia) i w które miejsce on wchodzi???
Następna sprawa: przy wspomaganiu olejowym hamulca od góry jest taki trójnik i chodzi mi o to czy krócieć wkręcony w ten wspomagacz (od wejścia tego trójnika) ma mieć dławik, bo u mnie wyglądaq tak, jakby go ktoś sam dodał. + za ten opis

105

Odp: Hamulce

Przewód z tym pier**l w obwodzie wychodzi z tyłu pompy hamulcowej i idzie do rozdzielacza prawy dolny tylny. W moim poście wyżej wykropkuję go.
U mnie w tym króćcu nie było dławika. A czy oryginalnie jest ?! Dzięki za plusa.

106

Odp: Hamulce

nie ma sprawy, dzięki za ten schemacik. Hamulce już dochodzą, tylko musze te rurki przełożyć. Gdyby nie pomoc to jeździłbym z ręcznym!
Jak będę maił czas to wrzuce pare fotek z przebiegu napraw. Jeszcze raz wielkie dzięki

107

Odp: Hamulce

Witam mam problem z hamulcami mianowiccie przetarła sie rurka po wymianie nie moge odpowieczyć układu cały cas gdzies sie wyciska powietrzr z każdego odpowietrznika czy powinno sie odpowietrzać na włączonym traktorze czy tak jak w 303 za zgaszonym.
Hamulce niby sa ale bardzo słabe na początku zacieło sie prawe koło tak ze poszedł dym ze zwolnicy po ponownym odpowietrzeniu już sie nie grzeje ale hamulce sa słabe w czy jest problem .

108

Odp: Hamulce

Jakie hamulce miał przed wymianą rurki ?
323 odpowietrzaj na chodzącym silniku. Nie odkręcaj wszystkich odpowietrzników jednocześnie, tylko po sztuce.
Hamulce w 323 są dwuobwodowe czyli pompa hamulcowa jest dwu sekcyjna i jedna sekcja daje ciśnienie na koła przednie, druga sekcja na koła tylne. Więc ...
Butelka płynu hamulcowego w rękę, odpal silnik, wsadź kogoś na fotel niech dolewa płyn do zbiorniczka i że tak powiem pedałuje. Rozdzielacz hamulców w pozycję środkową - cztery koła hamują. Pompa hamulcowa musi być odpowietrzona pierwsza, bo do ładu nie dojdziesz. Możesz odpowietrzyć pompę "na nygusa". Wlej płyn do zbiorniczka pompy, ustaw rozdzielacz, odkręć wszystkie odpowietrzniki i czekaj, dolewając płyn w miarę potrzeby. Zakręcaj te odpowietrzniki z których poszedł płyn. Przy odrobinie szczęścia układ sam się odpowietrzy. Odpowietrzaj lewe przednie, prawe przednie, lewe tylne, prawe tylne. Powodzenia !

109 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2008-08-24 10:51:57)

Odp: Hamulce

Ja też mam problem z hamulcami ale zostawie to już na po robotach polnych. Póki co ręczny dobrze bierze. Prawdopodobnie mam padniętą pompkę hamulca ponieważ przy hamowaniu płyn w zbiorniczku pracuje (podnosi się i opuszcza). Poza tym poprzedni właściciel miał cieknący tylny prawy cylinderek i w tym rozdzielaczu przy wyjściu na tylne prawe koło założył w rurce łepek od gwoździa sad

Póki co to go znalazłem po tym jak się tego koła odpowietrzyć nie dało (płyn nie szedł). Odpowietrzanie robiłem na włączonym w takiej kolejności rozdzielacz,lewy przód,prawy przód,lewy tył (w pompce nie dało się odkręcić odpowietrznika bo jest zapieczony hmm ).

Hamulców praktycznie nie ma i póki co winą obarczam zużytą pompkę, ponieważ ciśnienie podczas odpowietrzania jest niewiele większe niż na zgaszonym, płyn w zbiorniczku chodzi a zawór przyczepy po wciśnięciu normalnie otwiera sie i po chwili zamyka (tak jakby ciśnienie skoczyło i potem spadło). Dopiero jak *** z całej siły i stoisz na pedale to otwarty jest cały czas.
Po wymianie pompki będę szukać dalej wink

110

Odp: Hamulce

Dzieki za podpowiec odpowietrzałem tak jak było podane w ksiażce obsługi tylko że na wyłączonm silniku jutro sprubóję jeszcze raz na chodzącym ale skąd cały czas powietrze w układzie skoro płyn nie ubywa. Jeszcze jedno jak naduszum pedał hamulca to bulgocze coć w zbiorniczku, może to jest przyczyną ze odpowietrzałem na wylączonym. Ok zobaczymy jutro co z tego wyjdzie Dzięki...

111

Odp: Hamulce

Witam hamulec się poprawił tak że mozna jexdzić ale zaczyna i kapać olej z tego tłoczka pod pedałem hamulca ( wspomaganie hamowania - olejowe ) czy jest możliwość to rozebrać i wyminić oringi
Podpowiedzcie jak sie za to zabrać.

112

Odp: Hamulce

hmm z tego co czytam  o tych hamulcach  jest wspomaganie  hamulców  tak jak jest wspomaganie przy sprzegle (wysprzeglik)  a u mnie nie ma  tego wspomagania neutral czyzby w 320 nie montowali tych wspomagań czy po prostu szkop wymontowal to ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

113

Odp: Hamulce

Pietia to co jest przed pompką to wspomaganie olejowe często nazywane wspomagaczem. Nie dostaniesz już tego w sklepie albo ci nieźle zaśpiewają (nawet 2000 zł hmm ). Natomiast zestaw naprawczy (oringi uczelniacze i manszeta) są ogólnie dostępne i koszt ok 50 zł za komplet. Po wymianie powinno się znacznie poprawić....

wojtas jeśli tego nie masz to jak masz to podłączone - obie części stanowią integralną całość. Możliwe że traktujesz te oba elementy jako jednolitą pompkę. Aczolwiek mogłybyć modele bez wspomagania. Zrób fotke i wrzuć swoją pompkę smile

114

Odp: Hamulce

maxi  centralnie  mój ciagnik nie posiada wspomagacza  porostu to dlamnie jest dziwne  aczkolwiek hamulce chodza leciutko  i koła zatrzyma w miejscu big_smile dlatego stwerdzilem ze nie posiadam  wspomagacza hamowania poniewaz ostatnio mi pompka  zdechla i  sam sie zdziwiłem jak zaczelem pompke odkrecac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

115 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2008-11-15 11:07:49)

Odp: Hamulce

A oto jak wygląda tylny cylinderek hamulcowy do m.in. 323A.

http://img359.imageshack.us/img359/2163/ty1hl0.jpg
http://img392.imageshack.us/img392/4527/ty2gq9.jpg
http://img392.imageshack.us/img392/3511/ty3rm6.jpg
http://img392.imageshack.us/img392/3180/ty4ah9.jpg

Jak widać trochę różni się od tego co przedstawiał Sławek.

A dla porównania tak wygląda pojedynek wielki kontra mały czyli  "cylinderek tylny do Forszaja" vs "cylinderek tylny do Golfa 3" big_smile

http://img392.imageshack.us/img392/2158/ifavsgolfmt9.jpg
http://img392.imageshack.us/img392/9122/ifavsgolf2ka5.jpg


Dawid i Goliat smile

116

Odp: Hamulce

Maxi, nie patrz że nowy. Nowy jest tylko nowy i wcale nie oznacza że jest dobry. Przed założeniem go w ciągnik wyjmij ze starego cylinderka i załóż mu w środek sprężynę rozpierającą oraz koniecznie miseczki koronowe. Jak nie zrobisz tego teraz na stole, będziesz bebeszył go jeszcze raz. Wiem co mówię, bo mnie tak nowy cylinderek przetestował.

117

Odp: Hamulce

To oryginalne nowe nie mają sprężyny w środku, czy Ci gdzieś poleciała ?

118

Odp: Hamulce

Moje nowe cylinderki miały sprężyny, co prawda bardziej miękkie - ale były. Nie było tylko misek prowadzących. Dopóki nie pójdzie ciśnienie płynu hamulcowego, uszczelniacze mogą sobie tańczyć w cylinderku. Cięcie kosztów produkcji.

119

Odp: Hamulce

W tych co maxi900 pokazał na fotkach to uszczelniacze siedzą na tłoczkach, więc podkładek w kształcie słoneczka chyba nie potrzeba, ale sprężyna to powinna być, pewnie mu wypadła wink

120

Odp: Hamulce

No tak Dario ! To zupełnie inny typ cylinderków ! Ślepy jestem czy jak ? Jasne, podkładek nie musi być a nawet być nie powinno. Sprężynki za to muszą być.