21

Odp: ST 180 N

Witam!
Przed chwila dzwonił do mnie znajomy (świeży właściciel liaza 180) i pytał jak odpowietrzyć sprzęgło w tej maszynie. Z tego co zrozumiałem to są tam 2 sprzęgła. W jednym poprzedni właściciel wymienił pompkę od sprzęgła i nie odpowietrzył. Teraz jest problem. Obiecałem że zapytam na tym forum. Wiec pytam i mam nadzieje ze ktoś pomoże. Czekam na odpowiedz.

P.S
Całkiem fajna maszyna z tego liaza.

22

Odp: ST 180 N

odpowietrza się tak samo jak hamulce w samochodzie ,leję płyn hamulcowy dot4 i odpowietrzam.

23

Odp: ST 180 N

Mam do Ciebie Maksx prośbę. Potrzebuję parę danych dotyczących ST 180 N. Szerokość na bliźniakach, szerokość łyżki i jej orientacyjna waga, ile spali na 100 km w drodze, czy dobrze się prowadzi, bo łamańcem nie miałem okazji jeździć, jaką ma prędkość maksymalną.

24

Odp: ST 180 N

Sławku, a może jakbyś znalazł dzionek albo dwa wpadłbyś do mnie i miałbyś okazję pośmigać taką bestią. Będzie uprawiane pole pod grykę tylko przestanie ciapać. Dowiesz się o niej wszystkiego. Najważniejsze jest to, że do kabiny komfortowo mieści się trzy osoby i dwie skrzynki browara

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

25

Odp: ST 180 N

MAREKPE cześć kolego ile siejesz ha gryki ja wsiałem w kwietniu 35 ha,pryskasz czymś na chwasty

26

Odp: ST 180 N

Chętnie skorzystam z zaproszenia. Wybieram się w przyszłym tygodniu w Twoje strony, o ile pogoda pozwoli w tym tygodniu w polu popracować. Są trzy w okolicach Kłodzka - Ratno Dolne i trzy w Czechach.

27

Odp: ST 180 N

to będziesz Blisko mojej i Piotra strony big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

28

Odp: ST 180 N

Na to wygląda.

29 Ostatnio edytowany przez MAREKPE (2010-05-25 08:56:52)

Odp: ST 180 N

Zarówno gryka jak i Liazka są własności moich kumpli z którymi mocno współpracuję i nie gardzą żadną formą pomocy. Jeśli ktoś chce sobie pojeździć traktorem to po prostu idzie im pomóc i tyle.  Do obsiania zostało ok 25 ha gryki i tyle jeszcze trzeba uprawić pola. Nieraz na polu jest prawdziwe AGROSHOW: ST 180N, ZT 323A, U-1222, U-1012, C-385 i mnóstwo :beer:
Sławku jak Będziesz w okolicy Kłodzka(ja mieszkam 3,5 km obok) to dryndnij 695515917. Pokażemy ci z każdej strony to monstrum żebyś wiedział na co zwrócić uwagę, no i do Ratna możemy podjechać razem bo to w zasadzie nasz teren no i chłopaków też trochę znamy.
A przeglądałeś te ogłoszenia:
http://www.autogielda.pl/maszyny_rolnic … _liaz.html
Ratno + Otmuchów + wizyta u nas to jak nic dwa dni wyjęte z życiorysu + Czechy to kolejny dzień. Ale możesz u mnie zrobić sobie bazę wypadowo-noclegową i spokojnie wszystko obejrzysz. Z tym, że w Ratnie można załatwić transport, bo na kołach bez papierów to kulawo, chyba, żeby wykupić OC jak na ładowarkę i heja :walka:

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

30

Odp: ST 180 N

Dzięki.
Przeglądam ogłoszenia i widzę, że najwięcej tych sprzętów jest w Ratnie Dolnym. OC, to drobiazg, gorzej, bo z łyżką i na bliźniakach, to już ponadgabaryt i mocno komplikuje sprawę. Chociaż i ta sprawa jest do załatwienia. Muszę skalkulować koszty. Koszt przejazdu na własnych kołach i wszystko co się z tym wiąże i transport na lawecie.

31

Odp: ST 180 N

Bez przesady. Koła bliźniacze zwalasz, i na lawetę wejdzie normalnie. wystarczy je położyć przed lub za ciągnikiem. Jeśli chodzi o jazdę na kołach to mi wychodzi na oko jakieś 350 km a może nawet więcej. Powoziłem parę razy tym potworem ale w taki rejs to bym się nie wybierał, a za lawetę też ze trzy tysie trzeba liczyć. Na kołach 15 godzin x 25 litrów x 4,20 = 1575 a jak walnie coś po drodze?
W tym przypadku widzę tylko lawetę. Zresztą chłopaki w Ratnie mają i podejrzewam że razem z traktorem to i coś na kosztach transportu opuszczą. Tak czy siak trzeba najpierw temat na miejscu obadać

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

32

Odp: ST 180 N

MAREKPE napisał/a:

Zarówno gryka jak i Liazka są własności moich kumpli z którymi mocno współpracuję i nie gardzą żadną formą pomocy. Jeśli ktoś chce sobie pojeździć traktorem to po prostu idzie im pomóc i tyle.  Do obsiania zostało ok 25 ha gryki i tyle jeszcze trzeba uprawić pola. Nieraz na polu jest prawdziwe AGROSHOW: ST 180N, ZT 323A, U-1222, U-1012, C-385 i mnóstwo :beer:
Sławku jak Będziesz w okolicy Kłodzka(ja mieszkam 3,5 km obok) to dryndnij 695515917. Pokażemy ci z każdej strony to monstrum żebyś wiedział na co zwrócić uwagę, no i do Ratna możemy podjechać razem bo to w zasadzie nasz teren no i chłopaków też trochę znamy.
A przeglądałeś te ogłoszenia:
http://www.autogielda.pl/maszyny_rolnic … _liaz.html
Ratno + Otmuchów + wizyta u nas to jak nic dwa dni wyjęte z życiorysu + Czechy to kolejny dzień. Ale możesz u mnie zrobić sobie bazę wypadowo-noclegową i spokojnie wszystko obejrzysz. Z tym, że w Ratnie można załatwić transport, bo na kołach bez papierów to kulawo, chyba, żeby wykupić OC jak na ładowarkę i heja :walka:

Bez urazy chłopaki ale jak się robi to się nie pije.

Rolnik z powołania:-)

33

Odp: ST 180 N

Pajej człowiek nie wielbłąd i pic musi a ja wyznaję zasadę przy takiej pracy że prowadzisz nie pij a jak nie piłeś to wypij i jak by na to nie patrząc zwykłą wodą kurzu nie przepijesz widocznie prace polowe znasz tylko z opowieści skoro nie wiesz takich podstaw.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

34

Odp: ST 180 N

Już kilka sezonów jako kombajnista, prócz tego mnóstwo pracy ciągnikiem i wszystko na trzeźwo. Można. Ludzie się dziwią z skąd tyle wypadków w rolnictwie jak co drugi traktorzysta pijany. Ja lubię wypić ale po pracy, nigdy w trakcie.

Rolnik z powołania:-)

35 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2010-05-25 21:06:21)

Odp: ST 180 N

popieram cię picie tylko po pracy u nas jednego prasa chwyciła to 12 godzin czekał na pomoc żyje dzięki temu że wałki zacisnęły mu ręce i się nie wykrwawił ,ale niestety obie mu wyrwało i co oczywiście nie którzy bez alkoholu żadnej pracy nie zaczną

36

Odp: ST 180 N

Albo w ogóle.

37

Odp: ST 180 N

wszystko jest dla ludzi wink
wystarczy troche umiaru nie potrzeba oprozniac odrazu skrzynki piwa,

38

Odp: ST 180 N

Pajej, przyjacielu drogi - masz może zły dzień ?
Marekpe mnie zaprasza, pomoc oferuje. Sprzęt znajomego stawia do testowania. To co Tobie, że tak zapytam w tym układzie nie pasuje ? Nikt Ci nie karze pić !
Ale dzięki za poradę.
Mam nr. tel. do Ratna, pogadam jutro.

39

Odp: ST 180 N

Czy ja wam bronię maszynę testować ale może najpierw na trzeźwo przetestować a potem coś wypić. Wrogiem alkoholu nie jestem

Rolnik z powołania:-)

40

Odp: ST 180 N

A ja już jestem.