921

Odp: Dopłaty

Nosi mnie .a dla czego tylko do 50 ha ....a ci co mają więcej to co drugi sort ????dzieła rolników na naszych i innych .czy duży czy mały straty ponosi ale ważne jak głosuję. I ten Minister ....mój Boże .te jego stękanie i wyliczanie wstyd.... za kogo nas mają..jałmużną następna. Suszowe już dali teraz pomóc następna..ręce opadają niech mi nie dają sobie zarobię tylko niech nie przeszkadzają...

Leszek   dla kolegów'

922

Odp: Dopłaty

Kukurydze sprzedałem 28/11/2022 i h...ja dostanę,dwa tygodnie wcześniej już były kolejki z ukraińską kukurydzą ,co za pajac ustalił datę sprzedaży od 15 grudnia.Świnie przez tydzień w górę o 1zł 7,40 netto.

923

Odp: Dopłaty

Kolejne dopłaty rolnikom a ludzi z miasta to już całkiem krew zaleje. O to tu chodzi żeby bez przerwy naród ze sobą kłócić?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

924

Odp: Dopłaty

Cała prawdna Laszek i Sarast. KIedy się nauczą że chłop nie chce tych dopłat do czegokolwiek, bo to tylko ludzi dzieli . NIech nie przeszkadzają, i tylko zadbają o to, żeby była stabilność w towarze potrzebnym do produkcji, chociaż na dwa lata do przodu. Tak jak ze dwa czy trzy lata temu trąbią, że z gazem to już bezpieczni jesteśmy jak nie wiem co a za rok braki i do produkcji nawozu brak.
Rozumiem, że wszystkiego nie da się przewidzieć ale takich wahań to ja nie pamiętam...

925

Odp: Dopłaty

Słyszę że 150 zł do tony ale z granicą 450zl do ha.  Bo podobno pszenica w Polsce średnio daje 3t .... Ku.... a kto to liczy i jak?

926 Ostatnio edytowany przez androl (2023-02-12 11:40:00)

Odp: Dopłaty

Wzięto plon 5,5 t/ha dla pszenicy, pomoc 60 % tego plonu.
Ja plon miałem ponad 7 t/ha, co zresztą wynika z faktury i wniosku o dopłaty gdzie jest podany areał.

927

Odp: Dopłaty

Tu jest tyle niewiadomych, że jeszcze nic nie dostaniemy. Z suszowego kiedyś miałem mieć 15tys przyszło 3 i to takie obiecywanie. Zboże hodujemy nie ma gdzie sprzedać ceny falują, a w planach wszyscy będziemy jeść mączniaka i będzie dobrze i bardzo dobrze.
Świnie wymarnowali, krów mało kto u mnie trzyma. Świnki jakbyś chciał utrzymać dla siebie to wymagania jak dla noworodka, ale do chleba nam dołożą mielonych robali i to będzie ten wielki sukces. Świat już dawno sięgnął dna. Jeszcze ciekawi mnie co przez wizytę bidona wyniknie. Bo jakoś jak nie jestem zwolennikiem teorii to data jego przyjazdu jest dla mnie pachnąca jakąś prowokacją. Nie na darmo nad głowami lata przynajmniej 2 razu więcej samolotów wosjka.

928

Odp: Dopłaty

Jackowski mówi że do września sytuacja na Ukrainie się wyklaruje....

Amerykanie ćwiczą u siebie i w Kanadzie zestrzeliwanie obiektów latających.... 3 już spadły z czego dwa nie wiadomo czyje.  Ciekawe co to za akcja prowokacja czy odwrócenie uwagi....

929

Odp: Dopłaty

Wiecie że cena referencyjna na pszenicę do dopłaty to 1150. Więc jak ktoś sprzeda po 1100 to dostanie tylko 50 zł do ha i to razy 3,3t więc do ha 165zł. A w żniwa pszenica była po 1500. Te dopłaty to paranoja

Rolnik z powołania:-)

930

Odp: Dopłaty

Ściema doplatowa ..jak sprzedałem w lutym po 1340 to dopiero nabiorę się. Ha ha .tak jak pisałem baranów z nas próbują zrobić. Ktoś tà bzdurę kupi ....

Leszek   dla kolegów'

931 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2023-02-12 22:34:52)

Odp: Dopłaty

Coraz lepiej.... Szkoda sobie głowę zawracać ...

932

Odp: Dopłaty

Czyli jakby spodziewali się jeszcze większych obniżek. Lub podwyżek bo wtedy nic nie dołożą dopłatami.

933

Odp: Dopłaty

Pajej napisał/a:

Wiecie że cena referencyjna na pszenicę do dopłaty to 1150. Więc jak ktoś sprzeda po 1100 to dostanie tylko 50 zł do ha i to razy 3,3t więc do ha 165zł. A w żniwa pszenica była po 1500. Te dopłaty to paranoja

Nigdzie nie mogę znaleźć o tej cenie referencyjnej.
Pajej skąd to info?

934

Odp: Dopłaty

Na takie newsy i komentarze, moja świętej pamięci babcia Adela mawiała: Jeszcze Maciek w dupie, a już mu kaszę studzą. Zobaczę jak zobaczę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

935

Odp: Dopłaty

Szacun dla ministra . FORUM się ożywiło.. I to jest najlepsze z resztą damy radę. Pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

936

Odp: Dopłaty

androl napisał/a:
Pajej napisał/a:

Wiecie że cena referencyjna na pszenicę do dopłaty to 1150. Więc jak ktoś sprzeda po 1100 to dostanie tylko 50 zł do ha i to razy 3,3t więc do ha 165zł. A w żniwa pszenica była po 1500. Te dopłaty to paranoja

Nigdzie nie mogę znaleźć o tej cenie referencyjnej.
Pajej skąd to info?

Gdzieś w necie i to w kilku miejscach

Rolnik z powołania:-)

937

Odp: Dopłaty

Swój net przetrząsnąłem widłami do samego dna i ni kaka wink

938

Odp: Dopłaty

dopóki nie będzie rozporządzeń wykonawczych to wszystko ściema. Obiecanki macanki a głupiemu stoi...

939

Odp: Dopłaty

No i ruszyła kampania wyborcza,kręci kichę betoniara,teraz wszystko wszystkim dadzą przed wyborami.

940

Odp: Dopłaty

Zapoznania z nowymi zasadami przyznawania dopłat obszarowych?
Ja byłem na szkoleniu z odr
W skrócie będzie cudownie i dużo pieniędzy ale na połowę przepisów nie są pewni jak jeszcze będą wyglądać a część nawet nie jest jeszcze w komisjach głosowana.