961

Odp: Dopłaty

Od kilku osób słyszałem że odpuszczają dopłaty i nadal będą siać tylko kukurydzę i orać na zimę

Rolnik z powołania:-)

962

Odp: Dopłaty

Rur3k napisał/a:
androl napisał/a:

Znam takich którzy w pierwszym naborze nie składali wniosków o dopłaty bezpośrednie. Mieli też ubaw ze składających, "dadzą wam ale po łbach" nabijali się. Jeden z nich to do dziś dostaje po łbie ale od żony.

Z kolei u mnie sąsiedzi byli zachłanni i w pierwszych latach gdy były dopłaty za łąki na GO płacili mniej niż za TUZ. Wiekszosć poskładała więc jako tuz. Ci co wcześniej zrezygnowali  z hodowli łąki pokasowali.  Ci co poźniej dostali nakaz przywrócenia TUZ. We wsi zostały dwa gospodarstwa gdzie zwierząt brak a łąki utrzymywać trzeba bo komisja Europejska rękami ARiMR nie pozwala na zmniejszenie liczby hektarów tuz.

U mnie w okolicy wielu w ostatnich kilku latach dużo tuz-ów polikwidowała i teraz sieją tam zboża. Tzn, że mogą dostać prikaz przywrócenia tuza na tych gruntach ?

963 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2023-03-08 14:04:00)

Odp: Dopłaty

Jeśli nie jest to tuz cenny przyrodniczo ani na obszarze natura 2000 to można przekształcić.
Lecz jeśli dla całego kraju ilość tuz spadnie poniżej 5% to komisja nakazuje przywrócenie. I agencie sprawdza kto musi przywrocić. Będą brali pod uagę chyba stan z 2015 roku. Raczej w pierwszej kolejności pismo od kierownika ARiMR dostaną Ci którzy w ostatnim czasie zaorali.

Jak ktoś ma hodowlę to nie jest problem Zaorze trawę zasieje w mieszance z innymi gatunkami u znów można powiedzieć że jest TUZ. Gorzej jak bydła lub koni brak.

964

Odp: Dopłaty

Chłopaki jesteście już zdecydowani na jakiś konkretny plan jeśli chodzi o dopłaty?

965

Odp: Dopłaty

W tym roku to jak się uda, bo już od dawna wszystko zaplanowane. Na przyszły rok jest kilka pomysłów ale diabeł tkwi w szczegółach a jeszcze nie ma rozporządzenia

Rolnik z powołania:-)

966

Odp: Dopłaty

Czekam na szczegóły....

967 Ostatnio edytowany przez androl (2023-03-13 16:58:18)

Odp: Dopłaty

Na pewno zaraz po 15 III nie będę składał, raczej jak w poprzednich latach pod koniec terminu. Prawdopodobnie będzie też wydłużony, będę mądrzejszy o doświadczenia wcześniej składających.
Jeżeli chodzi o ekoschematy, gospodarujący na dobrych glebach będą mieli dużo większy wybór.

968

Odp: Dopłaty

Ja widzę dwie drogi albo uprawiać rośliny albo uprawiać dopłaty. Z samych dopłat bez zwierzaków można dostać 3500zł/ha a jeszcze można plon zebrać

Rolnik z powołania:-)

969

Odp: Dopłaty

Pajej rozwiń ten plan na 3500.

970

Odp: Dopłaty

Też jestem ciekaw jak te  3500 wyciągnąć?
Ekologia?

971

Odp: Dopłaty

Ekologia  1500 czy 1600 plus rolno środowiskowe zachowawcze odmiany czy jakoś tak czyli żyto krzyca, nostrzyk, płaskurka idp. Za to jest 1400. Do tego jakieś ekoschematy np.  Poplony. I podstawowa i trochę się uzbiera

Rolnik z powołania:-)

972

Odp: Dopłaty

Jeśli ze sprzedaży tego co urośnie wystarczy na uprawę to w miarę ok, jeśli nie to lipa.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

973

Odp: Dopłaty

Ile na uprawę pójdzie 1000 zł? To i tak ponad 2 do przodu. Mało? Ja się boje czy nie dołożę do upraw w tym roku, bo ceny nie ma i nie będzie a koszty wysokie.
Kontrakty na kukurydzę mokrą z tegorocznych żniw 450 zł czyli dużo poniżej kosztów produkcji

Rolnik z powołania:-)

974

Odp: Dopłaty

No no miododajne itd itd już prościej w ekologi...to wszystko po to by nie dać dopłat....następny wal.....

Leszek   dla kolegów'

975

Odp: Dopłaty

Ekologia z miododajnymi nie da się połączyć

Rolnik z powołania:-)

976

Odp: Dopłaty

Jacek skąd masz te wiadomości o cenie kukurydzy? U mnie nie ma się kogo zapytać. Każdy boi się cokolwiek powiedzieć.

977

Odp: Dopłaty

Kolega gdzieś wydzwinił

Rolnik z powołania:-)

978

Odp: Dopłaty

Jak u was z zaliczkami? Dostał ktoś? Ile %?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

979

Odp: Dopłaty

Dostałem. ile procent nie wiem ale w tamtym roku było 8500 a w tym jest 6300

980

Odp: Dopłaty

ONW .dostalem

Leszek   dla kolegów'