41

Odp: zakup kombajnu MDW

No i materiały w latach 80 były o wiele lepsze niż w MDW

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

42

Odp: zakup kombajnu MDW

sąsiad ma taką saxonię i jest zakochany ..... w mokry rok  ze 3 razy skrzynia pół oski  awarie elektryki itp można o nich opowiadać i opowiadać prędzej miał te starsze groszkowe i  złego słowa nie było a o tego to  wrrr   i cheder 3.6m   pomyłka  tylne koła na uwrociu jada w zbożu  a wcale szybciej nie idzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

43

Odp: zakup kombajnu MDW

Ja mam 3,60m na Ifie i nie jeżdżę na uwrociach po zbożu. Bajki opowiadasz. Jeździć trza umić.

44

Odp: zakup kombajnu MDW

na mojej wsi kosił grubo ponad 100 ha bez żadnego problemu. Był w stanie idealnym. Niestety nie miałem wtedy tyle kasy sad

gg 5118068

45

Odp: zakup kombajnu MDW

No z tym jeżdżeniem po zbożu na uwrociach to nie wina kombajnu tylko operator pierdoła. 100 hektarów skosi ale jak niepewna pogoda w żniwa to jest co robić

E 516 na części
Telefon 695 076 269

46

Odp: zakup kombajnu MDW

bajek nie powiadam ... widzę co widzę  oporator  operatorowni nie równy    polemizować można   a na pełnym skręcie  w prawo nie mów że koła zboża nie zdepczą ?
albo ten ma większy skręt ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

47

Odp: zakup kombajnu MDW

To chyba jak by w kolo jezdzil to i większym hederem przygniecie.

48

Odp: zakup kombajnu MDW

To wystarczy ciut dalej wyjechać kombajnem na poprzeczniak a nie jak tylko kosa utnie to od razu za kierownice. Kosząc i zostawiając słomę to i tak trza tak jechać żeby pokosy jakoś wyglądały

E 516 na części
Telefon 695 076 269

49

Odp: zakup kombajnu MDW

Albo potem grabić ..........

50

Odp: zakup kombajnu MDW

Ja mam na 3,6 hederze swojego i w życiu bym już nie zamienił na większy. Idealny na nierówne pola czy wyległe zboża, a poza tym na dobrych zbożach i tak ma co robić żeby za dużo nie zgubić a na słabym można spokojnie gnać dwójką i skosić sporo ponad hektar w godzinę. A jaki komfort przy przejazdach po drogach jest(wszędzie się zmieścisz i nie trzeba do rowu uciekać na asfaltach jak coś jedzie z naprzeciwka).

51

Odp: zakup kombajnu MDW

koseś napisał/a:

Albo potem grabić ..........

Z tym grabaniem to jest u mnie problem. W tym roku po  jeczmieniu poprzeczki grabiłem bo zajeżdżone a zapadalo i jak prasowałem to mi kermit hiczem łapał . Przed maską sterta była bo pod ciągnikiem pokos się nie mieścił

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

52

Odp: zakup kombajnu MDW

kamilz napisał/a:

Ja mam na 3,6 hederze swojego i w życiu bym już nie zamienił na większy. Idealny na nierówne pola czy wyległe zboża, a poza tym na dobrych zbożach i tak ma co robić żeby za dużo nie zgubić a na słabym można spokojnie gnać dwójką i skosić sporo ponad hektar w godzinę. A jaki komfort przy przejazdach po drogach jest(wszędzie się zmieścisz i nie trzeba do rowu uciekać na asfaltach jak coś jedzie z naprzeciwka).

Co tu dodać hmmm minusów po prostu nie ma i dostałem propozycję wymiany na 4,2m za dopłatą nie z mojej strony i podziękowałem. Tak jak lesby nie namówisz na chłopa tak mnie na 4,20m. Tak jak pisze Kamil zgadzam się w 100% Z plusów jeszcze to to, że jak tęga słoma to lepiej po 3,60m jest prasować!

53

Odp: zakup kombajnu MDW

bez przesady z tym zbiorem słomy, z 6,7 m się dało zbierać to co dopiero z 4,8 czy tam  z 4,2. Chyba że mała kostka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

54

Odp: zakup kombajnu MDW

dokładnie ja po 4,2m hederze nigdy nie miałem problemu żeby było za dużo słomy, a wręcz przeciwnie, trzeba było zapie*dalać bo mało słomy.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

55

Odp: zakup kombajnu MDW

ja mercatorkiem z hererem 3m prawie tak szeroki jak kombajn nie gniote zboza. Trzeba umiec jeździc

Rolnik z powołania:-)

56

Odp: zakup kombajnu MDW

Dziś obejrzeliśmy tego Perkina i szok! Podzespoły i silnik ładna praca a tu Zonk! Zdejmuję osłonę nad gardzielą a Cepy gładkie jak kolano niemowlaka sad Na moje oko nie był malowany ale patrząc na Cepy musiał być malowany bo innej opcji nie ma. 3000MTH bite a licznik pokazywał 3mth i stał w miejscu sad Co do słomy po kombajnie 3,60m to jak tnę dobre żyto syntetyczne to na równo z dupą kombajnu kopce stoją i jak rolką chcę prasować to się zapycha na zaczepie.

57

Odp: zakup kombajnu MDW

Jeździsz rolką w kierunku odwrotnym do koszenia ?

58

Odp: zakup kombajnu MDW

jak poznac czy ogłoszenie wygasło bo nie opłacone od wycofanego bo towar sprzedany? chodzi mi o to https://www.olx.pl/oferta/fortschritt-e … gN0jx.html

Rolnik z powołania:-)

59

Odp: zakup kombajnu MDW

Pajej napisał/a:

jak poznac czy ogłoszenie wygasło bo nie opłacone od wycofanego bo towar sprzedany? chodzi mi o to https://www.olx.pl/oferta/fortschritt-e … gN0jx.html

Pajej zerknij w pozostałe ogłoszenia użytkownika i przedzwoń zapytaj co jest z ogłoszeniem

Nie ma to jak FORTSCHRITT

60

Odp: zakup kombajnu MDW

Jeśli jesteś nim zainteresowany to coś mi się kojarzy, że ktoś go oglądał i opisywał na Forum.