Temat: MDW arcus

czy ktos posiada jakies dane techniczne tego  a najlepiej prospekt.

2

Odp: MDW arcus

http://www.konedata.net/MDW_Arcus.htm    - tu są dane.

Masz zamiar sobie takiego kupić czy tylko z ciekawości pytasz? Z tego co widać ma  425 koni no nieźle, nie ma klawiszy tylko dwa rotory i warzy ponad 18 ton, wydajność to musi mieć kosmiczną. Po parametrach patrząc to jest to mniej więcej Claas Lexion 570. A ja myślałem że E 516 B czy 517 to duże kombajny.

3

Odp: MDW arcus

no mam zamiar kupic taki  za rok i dlatego poszukuje wszelkich informacji na jego temat
A dlaczego taki duzy mam zamiar kupic,dlatego ze planuje za rok lub dwa siac kukurydze na ponad 60ha a na usługach to zabardzo sie niewychodzi.

4

Odp: MDW arcus

nie wiem po ile chodzi taki  acrus  szczeże powiedziawszy jeszcze takiego kombajnu na oczy nie widizałem ale czy nie lepiej kupic trochemniejszy kombajn cos z claasa na rotrach np 116    nawet taka 108 jak ja mam   300ha rocznie obskoczysz nawet nie poczujesz kiedy   w kukurydzy tez śe sobrze radzi z 6 rzedowa przystawką  no chyba że ten acrus jest tańszy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: MDW arcus

A nie lepiej jakieś 527, lub jak wyżej jakiegoś Claasa? Bo te Arcusy to trochę takie rodzynki, gdzie później do nich części szukać, jednego do sprzedania znalazłem ale nawet cena nie podana. No a te 60 hektarów kuku to przecież swoją 517 bez problemu skosisz.

6

Odp: MDW arcus

i czemu szukasz kombajnu na rotorach ?? tak z ciekawości   chodzi ci tylko o kukurydze czy jak ?? smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: MDW arcus

wiec tak znalazłem jednego  arcusa za 180tys złotych,kombajn na rotorach jest najlepszy do kukurydzy a jak ma dwa rotory to juz wogóle super,do 517 musiałbym nowa przystawke dostac do te stare czeskie za dyzo gubia i pozatym czesci do nich juz ciezko dostac.

8

Odp: MDW arcus

a pozatym rozwarzam kupno takich kombajnów jak CLAAS COMANDOR228cs,CASE 2188-2388,1680nocniejsza wersja,NW TF64-68ELEKTRA no i w gre wchodzi case arcus2500

9

Odp: MDW arcus

ale sam zobacz 180tysięcy  poprostu masakra a na 60 ha kukurydzy to bez rotorów kolega bizonem kosi   i idzie  ja mam classa bez rotorów 6 rzedowa przystawke ciągne  bez problemu     nie zapychają sie klawisze  i wogule   to classa kupisz za 100 tysiaków w dobrym stanie takiego że nie będziesz musiał przy nim robic przez nastepne 5 lat i przystawke  w miare nowa     kupisz do niego za te pieniądze i czesci w razie co  jest multum

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: MDW arcus

no tu sie z toba zgadzam,ale wiesz takim to moge se pojechac w trase na usługi,40km/h leci,no z czesciami umnie odziwo niema problemu bo jest firma co sprowadza  czesci do wszystkich casów z niemiec także do MDW

11

Odp: MDW arcus

ten za te 180 to z przystawka do kukurydzy i wyposazeniem pełnym wiec ten by sie opłacał.No zawsze jest ta niepewnosc czy to był dobry zakup.ale jak narazie to sie tylko rozgladam wiec wiecie.

12

Odp: MDW arcus

http://img33.imageshack.us/img33/3340/caseiharcus250014428.jpg
tak ten kolos wyglada
http://img38.imageshack.us/img38/1023/caseiharcus250014429.jpg

13

Odp: MDW arcus

bynajmniej jak dla mnie   względem wizualnym  mi sie nie podoba   i tak  z ciekawości ile masz pola do koszenia rocznie łącznei z kukurydza że potrzebny ci taki gigant ?? bo jak  mnie to on przeraza swoją wielkościa i  ta pełna elektroniką

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: MDW arcus

na chwile obecna mam ponad 300ha,ale planuje powiekszyc gospodarstwo

15

Odp: MDW arcus

Przemek kupisz nie kupisz masz plusiora odemnie za same gabaryty tego kombajnu , jakbym miał kase na taki sprzęt to nie zawracałbym sobie głowy żadnym Claasem .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

16

Odp: MDW arcus

teraz znalazłem schemat budowy młocarni w nim wyglada to tak ze juz w przenosniku pochyłym zamiast łancucha z listwami  jest cos w rodzaju slimaka który przenosi mase na wał młucacy nastepnie na 2 wzdłuzne rotory i na koniec leci znowu walpoprzeczny,tak wiec słoma z takiego chyba nie nadaje sie na nic,ale mi to nieprzeszkadza

17

Odp: MDW arcus

na chwile obecna chyba tylko CLAAS LEXION 600 wprowadził taki omłot.Wyglada to w ten sposób ze masa jest podawana przenosnikiem listwowym do 2 lub 3 bebnów poprzecznych gdzie jest młócona  a nastepnie leci przez 2 rotory  i wychodzi.


to tak w woli ścisłosci.

18 Ostatnio edytowany przez wojtas (2009-12-25 17:45:44)

Odp: MDW arcus

to ładnie masz pola  ja o 300 ha to moge pomazyc   umnie cena 1 ha  jest w granicach 19-27tys  w miare blisko    od mojej siedziby ale  i tak mi się nie podoba tongue ale to moje zdanie ja tym kosic nie bede  jakoś upodobał mi się claas i raczej go na nic innego nie zmienie    a jak juz to na jakiegos innego ale w przyszłości  kolega ma własnie 108maxi kosi rocznie 250ha pszenicy jakieś 50-80ha rzepaku i 100kukurydzy  i jak do tej pory nie narzekał  i z tego co wiem nie zmienia narazie

ale w sumie jak chcesz już coś z rodziny CASE  to może jakis inny model big_smile na rotorach  ??
tak z ciekawości przeglądnołem neta i niema za duzo informacji na temat tego kombajnu  i jakoś wogule się z nim nie spotkałem  nawet filmiku   nie znalazłem tego kombajnu podczas pracy   może to była tylko jakas próba  firmy CASE i poprostu  przestali to produkowac  bo coś w nim zdychało  ?? poszukaj juz lepiej dobrze informacji i nie polegaj tylko na jednym źrudle informacji   żebyś nie popłyną przy zakupie tego egzemplażu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: MDW arcus

na pewno kupie cos z rotorami lub z duzą iloscia wałow młócących ale nie  bizona bsz110 bo jkos niemam zaufania do bizona choc wiem ze ci co je maja to nienazekaja na nie.a wracjac to natemat tego kombajnu jest bardzo mało informacji .a tk w nawiasie to niestwozyła go firma CASE lecz tylko MDW,a ze case ja wykupił i to co było na tasmach montazowych to przemalowali  i dalej nieprodukowali,tak było z kazdym kombajnem jaki case wykupił czy to  był doringborg czy mdw

20

Odp: MDW arcus

Moj kolega w tym roku kupił case z rotorami właśnie klepisko jak 1/3 bizona ale daje radę , klima hydrostatyk bardzo mi się podobał miał tylko jedną awarie za 2400 ale przez głupotę moglo się skończyć na 1200 zapłacił 40 tys i jest zadowolony , części dostępne ale trzeba szukać bo ceny rózne podam przykład pas napedzający młocarnię w dolnośląskim 1200 w małopolskim 600

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty