Temat: Ciągniki rolnicze KUBOTA

W nowm PROW (mam nadzieję, że ogłoszą go w miarę szybko) planuję starać się o dofinansowanie na nowy ciągnik. Oczywiście, nie stać mnie na nowego JD czy CASE, ale KUBOTA wydaje mi się w miarę mojego zasięgu. Spotkaliście się kiedyś z tym ciągnikiem ?? Mam nadzieję, że japońska technologia sprawdzi się na moich polach smile. Co o tym sądzicie ????

2

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

nie wiem ile w tym japonszczyzny  a ile chińszczyzny    ile chcesz wydac na ten ciagnik?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

chcę ciągnik ok 90 KM
za KUBOTĘ w tej mocy trzeba dać ok 100-110 tys zł netto. Za tą cenę dostajesz ciągnik z Comman Rail, elektrohydraulicznym rewersem, klimą, podnośnikiem o udźwigu 4100 kg, obciążnikami, zaczepami, radiem, itp. Trochę droższy od Pronara, Farmera czy Farmtraca, ale tańszy od JD czy NH. Poza tym w standardcie ma to, co ww. ciągniki mają za dopłatą. Poza tym jak czytam o nim opinie to do tej pory nie spotkałem się z negatywną opinią. Tylko ten kolor ........

4

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

tak poczytalem te dane techniczne to raczej japoński silnik    mało ma płynu chlodzacego bo tylko 10l  cie  ciekawe  w ich konstrukcjach   (nie da rady przegrzac)  ale  własnie czy nie lepszy by był pronar   seri 80konnej albo ten 100konnej  taniej  i jakoś częsciej się to spotka na polskich drogach  niż te kubota

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2009-12-26 22:33:24)

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Owszem, można kupić Pronara czy Farmera za mniejszą kasę, ale przeglądając od miesiąca informacje na temat "tanich" ciągników, czytam opinie, że są one mniej czy więcej awaryjne. W Farmerach ciągłe problemy ze sprzągłem, w Farmtracach słaby podnośnik, w pronarach silnik a w Kubocie NIC. Dosłownie nic. Nie spotkałem się z żadną negatywną opinią użytkowników tych ciągników. Są ludzie, którzy odradzają te ciągniki, ale to są osoby, które gdzieś tam przez wujka, znajomych, ciotkę mają z nimi kontakt. Ale przeglądając różne fora nie znalazłem żadnej złej opinii od użytkowników. Może warto wyłożyć te 20-25 tys więcej i mieć spokój......

Dodam tylko, że zakup Ursusa, to był największy błąd jaki mogłem popełnić.....

6

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

heh a czemu forszaja nie chcesz:D
  no to kupuj tego KUBOTA i zdawaj relacje   smile sam jeste ciekaw tego wynalazku tongue:)
tak z ciekawości ile amsz pola że sie porywasz na nowy ciagnik ??   no chyba ze masz dobra i opłacalna prace w razie co big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Nie kupuję jeszcze tego ciągnika, tylko na razie szukam czegoś, czym sie warto zainteresować.
Mam na chwile obecną 30 ha w uprawie i stale to się powieksza (trzy lata temu było to 6 ha). Za niedługi czas na pewno wpadnie mi następne 15 ha po teściach. Ciągnik, który mam jest bardzo awaryjny więc chcę go wymieć. Nauczony doświadczeniem z wynalazkiem polskich inżynierów, nie chcę już ciągnika używanego.
Poza uprawianiem ziemi - pracuje - mam z tego kasę, która podnosi średnią krajową + żona coś tam jeszcze dorobi na "psiarni", więc jest z czego dokładać do ziemi.

8

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

heheh   to jak mnie złapia w twoiej okolicy to bede wiedizał gdzie się uśmiechnac smile   a tak na serio to fakt co fakt  polscy inzynierowie to  mieli pomysły  z tymi naszym,i ciągnikami ale cuż  niestac wszystkich na nowe maszynki    ... ja mam 22ha i sie stale nie powieksza bo niema takiej opcji  ale cuz  kombajn zmieniłem forszaja będe męczył dalej  ale kto wie w przyszłości na jakiego MTZ sie przesiąde  bo choneker  kiedyś i tak wysiądze  lepiej puźniej niz predzej co prawda ale to nie uniknione

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Ja mam kombajn 512 i bardzo sobie go chwalę. Swoje obrobi i jeszcze na cudzych zarobi. Nie zmienię go na pewno zbyt szybko. Ale na kolejny używany ciągnik nikt mnie nie namówi.
No ale ciągnik to podstawa, bo jak można pracować w polu sprzętem, który co chwila zalicza jakąś awarię ????. Właśnie ze względu na pracę zawodową, nie mogę sobie pozwolić na to, by zamiast robić w polu, grzebać w ciągniku. Chcę wrócić z pracy o 14-tej i do wieczora zaorać kilka ha, zasiać w wszystko spokojnie, a nie modlić się przy każdym wyjeździe z podwórka, żeby na nie wrócić o własnych siłach. A w tym polskim wynalazku to jak nie podnośnik, po pompa wodna, jak nie pompa to pierścienie, jak nie pierścienie to napęd i tak w koło Macieju - ileż można ????

10

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Rudemenes, psiarnia to nie miejsce do pracy. Puki jeszcze pora zabierz żonkę. Psychika siada. Nie da się tego przeliczyć na pieniądze.

11

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Ona tam pracuje jako cywil w biurze, więc za bardzo nie obciąża to jej psychiki. Poza tym ona to lubi, a chyba wiesz jak to jest jak baba się na coś uprze ......?????

12

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Wiem, wiem.

13

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Jeśli chodzi o tą markę to miałem tylko klapki smile ale ciągniki wyglądają fajnie , szkoda że nigdy nie będzie mnie na niego stać sad

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

14

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

nie tylko ciebie Piotrze .........

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

U mnie w okolicy tam są najtańsze maszyny rolnicze musisz do nich zadzwonić to do tej kasy kupisz zetora, NH lub ursusa

http://agrosklad.gratka.pl/ogl/10637584.html

tam jest do nich numer załatwiają wszysystkie formalności związane z dopłatą do tych traktorów za darmo

16

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Kolego znajomy kupił ich 6 do Zulu malutko palą i jak do tej pory pracują bez awaryjnie silnik wygląda jak w osobówce jeżdziłem jednym z nich jak miał pierwszego na testach super mały promień skrętu i tak dalej.Ja ci go mogę polecić.

17

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

liczac  żeżyczywiście nie będize w tym ciągniku chińszczyzny tylko sama japońszczyzna   i ze będize się tak sprawował jak  np ich samochud typu Honda to  będzie najprawdopodobnije bezawaryjny ciągnik tylko czy zeczywiście   tak będize to się przekonasz jak dosiądziesz tej maszynki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Z tego co wiem to Polacy dokładają im pnełmatyka cała reszta to 100% japan przechdziły już u znajomego 5000 mtg

19

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

A możesz się dowiedzieć dokładnie, co złego przez te 5000 mtg wydarzyło?? Jaki ma model ?? Do czego ich używa??
U mnie ma to być główny wół roboczy
Lukasz - dzięki za namiary - na pewno się z nimi skontaktuję i porozmawiam

20

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Tu jest coś o kubocie http://www.youtube.com/watch?v=rfEjGIyh26w