21

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

U mnie na wsi jeden znajomy kupił kubotę używaną z serwisu AGROMIX Rojęczyn 80 koni niesamowity traktorek. Jedyna wada to dzwignia od podnośnika jest o 2 centymetry zakrutka i operator udeża się w rękę przy podnoszeniu tylnego tuz.Ale może japońskie małe rączki tam pasują. traktor 100% japoński silnik chodzi jak w mitsubishi pajero.

22

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

W zulu służą do zrywki wymieniał olej i filtry i parę razy szyby. Używa 75 konnych.

23

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Rudemenes o kubocie nic nie słyszałem ale jeśli chcesz tani i nie zawodny ciągnik to polecam ci ciągnik POL MOT FOTON są one dostępne w szerokiej gamie mocy, a wszystkie od 60km do 90km różnią się tylko pompą wtryskową i oczywiście masą. Sami użytkujemy taki ciągnik o mocy 60km i przez 2 lata nie mieliśmy żadnej awarii.

24

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Gratuluje jest jednym z niewielu którym tak długo działa bez naprawy.

25

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Ja też bym się zastanowił nad Fotonem , z tego co o nim przeczytałem to tak źle to nie wygląda . Silnik na licencji Perkinsa , sprzęgło na bazie Luk_a , przedni most Dana ( taki jak w ursusie ) układ przeniesienia napędu wzorowany na New Holand no i klima w standardzie . oczywiście pozostaje kwestia wykonania , ale czytając opinie posiadaczy to chwalą sobie te maszyny , oczywiście może  trafić  się jakiś felerny ale jak w każdej innej marce . a ludzie zniechęcają się tylko dlatego ze niby z Chin a może to i dobra maszyna .

26

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

a spotkałeś coś dobergo chińskiego  ??  wybacz bo mi sie jeszcze nie udało

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

A powiedz mi co teraz nie jest produkowane w Chinach , podzespoły do wszystkich   tak zwanych dobrych zachodnich marek ciągników , ale to nie jest chińskie tylko zachodnie . Tak właśnie ludzie robią nie wiedza a z góry uważają że to nie jest nic warte . Tak samo jak kupiłem Fortschrita co nie którzy nie mieli zielonego pojęcia o tej marce a mówili że to złom i ze chyba zgłupiałem ze takie coś sobie kupiłem , a teraz zmienili zdanie .

28

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

zgodzę się co teraz nie jest produkowane  w chinach  właśnie  ??
kupuje czosnek patrze czy nie pisze made in china
kupuje jakieś części samochodowe patrze czy nie pisze made in china
kupuje ciągnik który kosztuje 100 tysięcy  ma 80koni mechanicznych   ale renomowanej firmy która nie pozwoli na wpakowanie szajsu 
kupuje ciągnik który ma 100koni pełną elektronikę klimę rewersy nie rewersy podnośnik elektroniczny i kosztuje tyle samo    jeszcze na opakowaniu pisze made in china 
więc sory  nie słyszałem o NH fencie JD MF żeby zdychały  a o fotonie  słyszałem  elektronika   w pierwszym rzędzie
  nawet idź do głupiego  sklepu z częściami rowerowymi i kup se chińską oponę do roweru   grubszą gumę będziesz miał  na dętce niż w tej oponie więc wybacz jesteś tu chyba jedyny co stai za chińszczyzną
no  zgadzam się ze twojego kolegi /znajomego foton chodzi i jeszcze nie narzeka   może jakiś egzemplarz dziwnie im się udał   w co wątpię  ale pożyjemy i zobaczymy 
forschritt  fakt niezbyt uznana marka ale bez elektroniki  jedyne co się może psuć to tylko części mechaniczne  co łatwiej naprawić niż tą *** elektronikę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Mieszkam niedaleko fabryki w której zmieniają w nich zaczepy szyby i do dilera a on musi martwić się serwisem.Albo inaczej widziałeś dobry  traktor za 70 tys. Zaczepy w nich obcinało mam tam znajomości więc i informacje sprawdzone.

30

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Masz racje ja tez staram się unikać  made in china ale z góry nie można zakładać że coś jest szajsem , a z tego co wiem to foton ma bardzo mało elektroniki . Ale ja nim nie jeździłem ty pewnie też wiec jak już to  ' rolnik 12 '  może mówić co ten ciągnik jest wart bo on nim pracuje .

31

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Miałem go na testach jak połowę maszyn z warfarmy więc wiem co to za gniot bez urazy dla tych co je już mają. Poprawiły się już od pierwszych wersji ale to wciąż za mało .

32

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Przypominam, że KUBOTA jest JAPOŃCZYKIEM  - a to duuuuuuża różnica

33

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

kolego 0812 nie myl kuboty z fotonem

34

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Kolego 323 nie śmiał bym tak obrażać kuboty

35

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Panowie fotony mają mniej elektroniki niż nasze zacne fortschritty. W fotonie wszystko jest załączane mechanicznie jedyna elektryka w nich to obrotomierz oraz światła. Fotony są składane i produkowane w chinach, a w Polsce zakładane są kabiny podobne jak są w zetorach, metalowe maski i koła, które również są made in china.

36

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

ja mam na podwórku 25 letnia hondę i bez wahania kupiłbym kubotę to na pewno przemyślana maszyna i opinie że mam mało płynu w chłodnicy i takie tam do mnie w cale nie przemawiają. Honda 1,3 ma chyba 2 litry i daje rade tyle lat ( nasza honda to 100% oryginału )

37

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Znalazłem funkiel nówkę Kubotę z 2008 roku w cenie Zetora z 2010 roku (ok 131 000 zł netto). Ciągnik jest fabrycznie nowy i stoi jeszcze kilka sztuk tego rocznika u importera. Jak myślicie - warto się w coś takiego pakować ???? Czy to, że stał on przez dwa lata nieuruchamiany mogło wpłynąć na niego w jakiś sposób ??

38

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Mechanicznie to chyba nic mu nie mogło się stać jedynie pewnie jak stał na powietrzu nie używany mogły jakieś styki zaśniedzieć wilgoci gdzieś nabrać, no i żeby tylko jakie zwierzęta nie zamieszkały pod maską

39

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

a jaka moc tej kuboty

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

40

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Polskie źródła podają 99 KM.
Na angielskich i niemieckich stronach podana jest moc 95 KM.
Różnica pewnie wynika z innych norm podawania mocy....