61

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

to mi forszaj mniej pali przy orce. Co zrobi wujaszek jego sprawa, ale ja na jego miejscu wezwałbym serwis

Rolnik z powołania:-)

62

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Dziś przyjechała Kubota 9960 z ładowaczem czołowym zastąpi zetora no i będzie pracowała na magazynie przy rozładunku palet.

63

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Kamil to rozumiem że ruszyłeś z handlem.

64

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Tak już od miesiąca i jak na razie jestem pozytywnie zaskoczony smile

65

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Z tego co czytałem, to filtr DPF da ci się we znaki.... A tak ogólnie to ciągnik może być. Mojej 9540 właśnie się wkręciło 2000 godzin.

66

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Dlaczego niby DPF ma dokuczać? co jakis czas przepali za pomoca guzika i bedzie ok, a jak minie gwarancja to mozna to wyrzucic tak jak w samochodach to robia

Rolnik z powołania:-)

67

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Kamil gratuluję ciągnika, no i przedsiębiorczości.

68

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Nie wiem tego z własnego doświadczenia tylko z informacji z sieci. Przy pracy z ładowaczem ciągnik pracuje na niskich obrotach i przez to często niby trzeba wypalać filtr, a żeby go wypalić to trzeba się zatrzymać i na kilkanaście minut dać ciągnikowi po garach. Podobno częstotliwość wypalania tego filtra jest upierdliwa.

69

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Dokładnie.  Na postoju na obrotach się wypala i potem można dalej śmigać wink Kolega pracuje Kubota i czesto miesza on szambo to mówi się zapali kontrolka, dać gaz do oporu i  poczekać aż zgaśnie kontrolka i juz smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

70 Ostatnio edytowany przez kamilz (2015-04-29 20:47:43)

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

androl napisał/a:

Kamil gratuluję ciągnika, no i przedsiębiorczości.

Dzięki Androl :beer: a co do DPF-u ciągnik też będzie pracował w polu i transporcie także jakoś może się przemęczę te trzy lata a potem go sobie wyrzucę.Niestety w nowych ciągnikach nie można już tego ominąć.

71

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

gratulacje maszynki smile) to co tam za handelek prowadzisz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

72

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Jak bym miał kupić nowy ciągnik na dzień dzisiejszy to Kubota. Super GRATULACJE!

73

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

wojtas napisał/a:

gratulacje maszynki smile) to co tam za handelek prowadzisz

Dzięki. Wojtas to czym zajmowałem się od ponad 5 lat w Cargillu czyli sprzedaż pasz. Ogarnąłem sobie trochę rynku i zacząłem działalność na własną rękę.

74

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Kuboty fajne maszynki, wioskę dalej ma znajomy nie wiem jaki model ale ma 105, tylko na moje te traktory są ciut za lekkie jak na swoją moc. Jak założył mu kompaktową talerzówkę 3 m grano to cały czas drapał. Do tej pracy którą u niego wykonuje jest w sam raz czyli opryskiwacz, rozsiewacz i prace w pyrach

E 516 na części
Telefon 695 076 269

75

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Potwierdzam słowa Laszka. Ciągnik jest za lekki. Ja jak swojego kupowałem, to od razu brałem obciążniki na tylne koła.
Dziś za swojego wpłacam ostatnią ratę i już z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że ciągnik jest mój smile

76

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Rudemenes jak to nie tajemnica, możesz powiedzieć ile wyniósł Ciebie ciągnik i na jaki okres miałeś kredyt? Taki ogólny koszt jaki wychodzi, sam ciągnik, okres gwarancji i koszty kredytu..

77

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

To nie był kredyt tylko leasing. Będę mówił o cenach netto (vat odliczałem). Cena wyjściowa ciągnika 131500 zł. 10% wpłaciłem a reszta w leasing (ok 118 000). Leasing był w Euro. Okres kredytowania 5 lat. Całkowity koszt leasingu to 36014 Euro przy średnim kursie ok 4,20 zł/E. Rozpiętość kursu Euro była od 3,9 do ponad 4,4 zł/E. Dodatkowo wykup to 1%.
Gwarancja 2 lata. Przegląd duży (50, 650 mtg) to koszt ok 2000 zł, a przegląd mały (350, 950 mtg) to koszt ok 1000 zł. Po okresie gwarancji sam wymieniam oleje i filtry i przegląd duży wynosi mnie w okolicach 1000 zł

78

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Kamilz powiedz masz coś  ciekawego w ofercie dla krowek? smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

79

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Biorąc pod uwagę,że to nowy ciągnik, to nawet nie tak źle to wychodzi. Mam takie marzenie nieskromne, żeby kiedyś kupić sobie ciągnik nowy, jednak, chyba mały, bo więcej tłukę się małym niż nowym. Na razie nieosiągalne, bo 4ha kupuję i znowu rok trzeba będzie na to robić. I masa innych wydatków. Na jesieni, oglądałem kubotę, to powiem szczerze, że bardzo fajny ciągnik, tylko od razu rzuciło mi się w oczy, że lekki. Miał tura, też małego, ale wyglądał na bardzo zwrotny sprytny ciągnik.

80

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Karol323 moja oferta dla krów jest "pełna" ponieważ 5 lat pracowałem jako doradca żywieniowy mam pasze od mleka dla cieląt aż po tłuszcze chronione.wszystko zależy od tego jakie są problemy na gospodarstwie i wyniki. Co można ewentualnie poprawić bądź gdzie zaoszczędzić a współpracuje z firmą Piast.
Grzegorz89 co do nowego traktora też wydawało mi się to nieosiągalne ale trochę samozaparcia i dobry kolega który załatwił mi tani kredyt i się udało a ciągnik rzeczywiście przy 105 KM waży zaledwie 3100kg ale tonowa paleta na turze nie jest mu straszna bez dodatkowego obciążania ciągnika.