301

Odp: koła

z tylu powinieneś mieć koła o rozmiarze 34

302

Odp: koła

WUJEK napisał/a:

no dobra .. w moim 303 tylne koła to 18,4-30  przednie to 16-20  DOBRZE CZY ¬LE  OTO JEST PYTANIE  czytałem i nic z ego nie rozumuje

Prosty test na sprawdzenie  czy koła się zgrywają,rozpędzić forszaja najlepiej z małej górki.Wrzucić na luz i załączyć przedni napęd,jeśli nie będzie słychać wyraźnego jęczenia w napędzie a traktor nadal będzie się toczył bez problemu to jest ok.W moim miałem 18,4-30 tył12,5-20 przód po załączeniu napędu wyraźnie zwalniał i zaczynał jęczeć napęd.

303 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2010-04-02 22:32:01)

Odp: koła

Właśnie że nie jest ok ,skrzynia ma'' jęczeć'' czyli powinna być głośniejsza bo w fortschrittcie przednie koła są wolniejsze.

304

Odp: koła

Właśnie, że szybsze, mają "uciekać" inaczej załączy się przód.
Gdy wjeżdżasz w jakieś bagienko i tylne koła zaczynają się ślizgać, przód stoi i załącza się sprzęgło jednokierunkowe dołączając napęd przodu.

305 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2010-04-02 22:48:31)

Odp: koła

Dario koła przednie są szybsze ale od napędu a jak zblokujesz napędy to wtedy są wolniejsze od tyłu.

306 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-04-02 23:00:16)

Odp: koła

Jak zblokujesz to są wolniejsze, będą się ślizgać tak jak przy jeździe do tyłu.

e: teraz doczytałem co mocne255 napisał, a źle napisał bo po załączeniu ręcznie napędu ciągnik powinien hamować i skrzynia powiedzmy że "jęczeć".

307

Odp: koła

Od kilku lat mam założone na przodzie 16-20 i teraz wiem że jak przód sie załączy to robi robote a nie przeszkadza jak na tych 12,5-20.

308

Odp: koła

Ja dzisiaj zmieniłem moje stare slicki 12,5-20 na 14,5-20. Napęd nawet się zgrywa choć są wyższe, trzeba będzie pługa zapiąć i zobaczyć jak to pójdzie w polu smile

309

Odp: koła

Według mojego kalkulatora http://www.oponeo.pl/narzedzia/m/124/za … opon.htmlx wychodzi, że przy nowym tyle i przodzie, przód ma o ok 7,5 % za duży obwód toczenia i zamiast uciekać w przystawce to cały czas ciągnie nieco szybciej od tyłu. Niektórzy uważają, że dzięki temu lepiej wykorzystuje się moc ciągnika. Zrób test na suchym asfalcie(czy nie zostawia smug) i w polu czy faktycznie lepiej ciągnie i mniej pali.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

310

Odp: koła

Jak założył wyższe z przodu to na pewno nie będzie zostawiał smug bo prędkości się wyrównają.

311 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-09-09 14:11:18)

Odp: koła

Przetoczę ciągnik po garażu sam, więc napęd się nie spina. Nie wiem jak będzie na drodze jak podwieszę pług, bo wtedy tył trochę się ugnie, ale to wyjdzie w praktyce. Mogłem kupić 16-20 bo cena była taka sama ale nie wiedziałem czy założę na swoje felgi, a są z 12,5-20 chyba 11 calowe, po drugie te 16-20 mają chyba niższy profil i na wysokość będą niewiele wyższe od 12,5-20, a każdy centymetr prześwitu pod mostem więcej to lepiej. Normalnie różnica ma być 7% ale jak będzie trochę mniej to najwyżej szybciej zapnie się przód, a to w polu raczej nie wada tylko zaleta. Na dniach zacznę orkę więc będzie wszystko wiadomo smile

e.: Jednak napęd się spina :nooo:
Zapiąłem pług tylne koła zrobiły się jajowate, przednie ledwo dotykają drogi i w czasie jazdy przystawka wyje, a ciągnikiem szarpie. W poniedziałek byłem u znajomego, który też ma 303 tyle że nowszego i co dla mnie dziwne z przodu ma 14,5-20 tyle, że z tyłu ma 18.4-34 i napędy mu się nie spinają. Przednie felgi ma też szersze i opona robi się niższa, ale pewnie zmiana tylnych kół na 34 rozwiązała by mi problem. Na tą chwilę spróbuję tył dopompować, a z przodu upuścić może to jakoś będzie działać :hmmm:
Różnica na plus dobrych opon na przodzie jest taka, że przy orce ciągnik chciał zgasnąć a nie kopał się.

312

Odp: koła

witajcie tak czytam i juz sam nie wiem ja mam w moim 303 kola z tylu 18,4-30 a z przodu 12,5-20 ale te przednie do wymiany czy moge do przodu zalozyc 18-20 prosze o odpowiedz

Fortschritt zt 423 a razy 2

313

Odp: koła

no idodajac chce zmienic przednie opony na szersze jakie moge zalozyc czy te 18-20 beda dobre nie rozwale czasem przodu

Fortschritt zt 423 a razy 2

314

Odp: koła

16 to max co można założyć

315

Odp: koła

chyba że wymienisz felgi na głębsze żeby bieżnik nie zawadzał ci o ramę pod silnikiem ( sa dwa rodzaje felg wiem bo mam jedną taką  nie wiem od czego)

316

Odp: koła

a jak kupie felgi z oponami 18-20 i je zaloze to nic z napedem mi sie nie stanie

Fortschritt zt 423 a razy 2

317

Odp: koła

Stanie się coś złego lepiej tego nie rób już mówiłem że 16 to max.

318

Odp: koła

16 ale w wersji niskoprofilowej, ja mam 14,5 normalną i jest za duża.

319

Odp: koła

nic się nie stanie pod warunkiem ze założysz też większe kółka z tyłu
No oczywiście znajdzie sie paru takich co powie że można takie założyć ale
Automat od przedniego napędu bedzie się włączał dużo później  a jak sie załączy
przód będzie szybciej ciągnął niż tył. są tacy którzy twierdzą że tak powinno być.....
rożne są szkoły...

320

Odp: koła

Michu,a masz namiary na te koła 18/20?Ja mam tylne koła na 34 to te 18/20 były by w sam raz(kuzyn ma takie założone)Ja bym ci dał 16/20 a ty mi te 18 i gitara,co ty na to?Myśle że jak tylne są 30 to na przód max 16,może mocne255 coś doda na ten temat.Do Piły mam nie daleko.