1

Temat: Fortschritt E-513MDW

http://www.fothost.pl/thumb/10/01/thumb_8a756a77.jpg

http://www.fothost.pl/thumb/10/01/thumb_9f1d2221.jpg

1990r. kosztował ok.39000zł. ale opylało sie, na plame na klapie nie zwarcajcie uwagi,kapało z przewodu,zaraz go wymieniliśmy i ślad po oleju znikł.Foto robione jeszcze u handlarza, sprowadzony z Szwecji,ogonek od sieczkarni tez oczywiście jest.Jak skombinuje aparat to dodam aktualne fotki ,te są z przed 2 lat.

2

Odp: Fortschritt E-513MDW

Maszyna ok , a heder masz 4,2 czy 3,6 m , widziałem taki to miał 3,6 .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3

Odp: Fortschritt E-513MDW

Fajna ta 513,hedre 3,6 to chyba lekka przesada,skoro tak sobie szwedzi zażyczyli .

4

Odp: Fortschritt E-513MDW

no jak na taki kombajn  to troche mały ten cheder 3.6m  sąsiad ma  takowy ale ma 514 ta czerwona z dżojstikiem  na zawrotach tylne koło robi ślad w pszenicy  albo rzepaku   poprostu duzo za wąski ten heder

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Fortschritt E-513MDW

Heder ma szerokośc 3.60m o ile sie niemyle to tak jak w bizonie (jak co to mnie poprawcie).Wąski?? no może ale za to szybkością jazdy nadrabia a z hedrem ponad 4 metry to by sie ciagle trzeba było by spinac i rozpinac.A tak to można po ulicy śmigac,Moim zdaniem heder 3.60 to same zalety.

6

Odp: Fortschritt E-513MDW

bizon ma 4,2m

7

Odp: Fortschritt E-513MDW

Ja mam w 512 heder 4,2 i go nie odpinam , w polu jedynkę używam sporadycznie gniotę 2 i wydajność jest gites .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

8

Odp: Fortschritt E-513MDW

damian9871 napisał/a:

bizon ma 4,2m

A ja ciągle myślałem że 3.60 ale to hyba dlatego że dawno na oczy bizona niewidziałem,dzięki że mnie poprawiłeś.Mimo wszystko uważam że mój sprzecik i tak jest wypas:D

9

Odp: Fortschritt E-513MDW

no kombajn  ładnie sie prezentuje  ale heder bym zmienił szkoda paliwa na puste przejazdy  co z tego ze szybciej pojedziesz ale i jak bedize miał zgubic to zgubi i tak  przy 4.2 by naqpewno szybciej robota uciekała

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: Fortschritt E-513MDW

No w sumie masz racje, też byłem za szerszym hederem ale cóż ja miałem do powiedzenia przy zakupie,starszy sie uparł bo mu sie strasznie spodobał i już,ale jakby sie trafił kiedy tanio 4.20 może by sie kupiło. No ale taki juz kupiliśmy i narazie taki będzie.A jeszcze jedno jak zwielu was co widziałem na fotkach nie ma daszku na zbiornik,czy ktoś próbował takowy dorobic??

11

Odp: Fortschritt E-513MDW

jaki problem dorobic taki daszek smile  a zawsze to miec bylejaki  niż żeby padał deszcz do środka smile nawet czasami się kosi we wczesną mrzawke to  jak się nima byle jakiego zadaszenia to naleje do  zbiornika smile  tak więc weź nawet kup taka małą plandeke i dorób jakieś nakrycie albo   pare metrów kontownika  np.20*20    poprzykrecac do boków blache na to na nity  a w tym zrobic jakąś klape  by mudz wejśc do środka lub   zagladnąc smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Fortschritt E-513MDW

Podobna "koncepcja"chodziła mi po głowie ,teraz w zime więcej czasu coś sie na pewno wymyśli..

13

Odp: Fortschritt E-513MDW

ale tak jest  oryginalnie przeciesz tam nic innego nie wymyslisz zwykła pokrywa i już tak  nawet w oryginałach jest  a tego co zauwazyłem to własnie były dwa rodzaje zakryc plandeką i tak jak opisałem wyżej   z tym kontownikiem big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: Fortschritt E-513MDW

Fazi napisał/a:

Heder ma szerokośc 3.60m o ile sie niemyle to tak jak w bizonie (jak co to mnie poprawcie).Wąski?? no może ale za to szybkością jazdy nadrabia a z hedrem ponad 4 metry to by sie ciagle trzeba było by spinac i rozpinac.A tak to można po ulicy śmigac,Moim zdaniem heder 3.60 to same zalety.

Maksymalna szerokość transportowa nie może być większa niż 300 cm, tak więc jak cię złapią to mandacik...
Mnie co prawda złapali dwa lata temu w ostatni dzień żniw z hederem założonym na drodze publicznej, ale gość poględził i puścił mnie (żona w policji na nic się zdała - nie znał jej, puścił mnie bo niby sam ze wsi pochodził)

15

Odp: Fortschritt E-513MDW

z hederem można jechac  z pola na pole  po drodze publicznej (krajowej ) lub jakiejś innej   oczywiśnie nie po autostradzie i ekspresowej  do 100m z pola na pole więc zawsze można sie  tłumaczyc że na ten o mostek wjeżdzasz  bo tam bedziesz kosic smile  tak więc  jeśli za wami nie jechali z pod domu  i złapali  gdzies po kilometrze tylo że zobaczyli że tam o jedzie to go zatrzymają to muszą udowodnic ze jechałes więcej niż 100m  żeby wlepic mandacik big_smile  sam mi gliniarz to tłumaczył  że gdzies to w jakims pszepisie jest regulowane  ale  jak sie trafi na chama to i tak sie nie pogada

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

16

Odp: Fortschritt E-513MDW

pierwsze słyszę......
muszę zasięgnąć informacji........

17

Odp: Fortschritt E-513MDW

no ale wiecie że  pszepisy się zmieniają diametralnie   ale raczej nie ustawy  ale   bajka  tak czy  siak wszyscy i tak nie będa ściagali hederów
nawet jak by staneła policja przy pierwszej lepszej wiosce i postali przez jeden dzień to by mandatów nawlepiali ile by  tylko kombajnów było  bo kto tu sciaga hedery   jak ma tego bizona albo forszaja z hederem  4.2 to wszyscy jeżdrzą z załozonym juz  z szerszymi  jak sa to ściągają ale  zdazają sie przypadki że i z 6 m chederami jeżdzą big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: Fortschritt E-513MDW

Mnie widzieli jak dziadka claasem jechałem i co, nawet się z niechęcią popatzreli i pojechałem;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

19

Odp: Fortschritt E-513MDW

damian ja zaczełem kosic  jak miałem 15 lat  zaczołem od bizona    tego samego roku miałem okazje przesiąśc się na naszego pierwszego classa kosiłem kukurydze , na  żniwa (te w wakacje bo sa jeszcze te kukurydziane big_smile:) ) zaczołem kosic usługowo  po wioskach  i oczywiście mając 16 lat normalnie poruszałem sie kombajnem po drogach  i nikt mi nic nigdy nie powiedizał  owszem policja sie trafiała ale to w standardzie  goręcej się odrazu robilo niż zwykle ale jak nie zatrzymali to co tam pojechał dalej i tak do tej poty   jak narazie mam dalej prawko kat B i jeżdze czym popadnie kombajnem ciągnikiem  z przyczepami i nie tylko na swojej wiosce jak trzeba do skupu to i  jadę 30km dalej  trudno złapią to złapią a jak nie złapią to  znów sie udało i oby tak dalej big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20

Odp: Fortschritt E-513MDW

heheheee wojtas ja tak samo smile ja  w 6 klasie podstawówki (1988r) karte rowerową przerobiłem na motorowerową i odrazu wpadka kultowym rometem 200 ojciec musiał sie tłumaczyć na komendzie za sfałszowanie dokumentu urzędowego. rok póżniej zatrzymali mnie c-330 z komb.do buraków znów komenda. W te żniwa jeżdziłem 524 z hederem 5.10 po drodze krajowej, powiatowej. i reszcie dróg ale mam CB w kombajnie a to pomaga