Temat: kupie cielęta

kupie byczki najlepiej rasy mięsnej okolice kuj-pom lub warmińsko-mazurskie 603223800
może ktoś jest na forum co by pomugł mi zakupić wiekszą ilość małych byczków na warmińsko-mazurskie

2

Odp: kupie cielęta

polecam rasę limousine

3

Odp: kupie cielęta

intresują mnie raczej mięsne bo na hodowli HF czy dżersejach to tego nie warto chować

4

Odp: kupie cielęta

to jest rasa typowo mięsna byk przy odpowiednim jedzeniu przez rok potrafi osiągnąć 1000kg

5

Odp: kupie cielęta

lukasz565 napisał/a:

to jest rasa typowo mięsna byk przy odpowiednim jedzeniu przez rok potrafi osiągnąć 1000kg

No chyba przez rok po odsadzeniu od cycka(300kg). Innaczej tego nie widzę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

6 Ostatnio edytowany przez lukasz565 (2010-01-20 13:24:44)

Odp: kupie cielęta

brat kupuje 150kg cielaka (ciele samo już je) i nie ma takiej opcji żeby nie urósł 900-1000kg przez rok chodzi o byczka

7

Odp: kupie cielęta

lukasz565 a ile kosztował ten cielak?jeśli przez rok czasu urośnie 900-1000kg to by były naprawde imponujące przyrosty-czym go karmi?

8

Odp: kupie cielęta

made in sterydu smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: kupie cielęta

chyba wojtas masz racje.moje na mleku tak nie przyrastają.

10

Odp: kupie cielęta

ja tez biore 10

11 Ostatnio edytowany przez pawelg (2010-01-20 08:57:44)

Odp: kupie cielęta

Ja żyje 33 lata nie słyszałem żeby byk osiągną 1000kg w rok , chyba pójdę otworze obore i wygnam swoje byki w pola , bo za chiny nie osiągnę takich przyrostów a też hoduje krzyżówki limusin i simental . Koledzy może wiecie coś o zakładach mięsnych które w ramach kooperacji z rolnikiem dają cielęta do opasu a potem odbierają i rozliczają za kilo przyrostu .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

12

Odp: kupie cielęta

lukasz565 takie gadanie to między bajki !!! Jeśli ciele ma 150kg.to do tony zostaje 850kg.podzielone przez 365dni wychodzi 2,32kg.!! dziennie smile smile smile  każdy kto hoduje bydło wie że to możliwe tylko w reklamie sano.

13

Odp: kupie cielęta

1.2kg dziennie to dobry wynik a ponad dwa to tylko w erze

14 Ostatnio edytowany przez lukasz565 (2010-01-20 13:26:18)

Odp: kupie cielęta

serio  przywozi je z Holandii tylko nie jakieś cycoki które zanim przejda na karmę to na wadze stracą tylko 150kg który sam je, daje im kiszonke siano koncentraty ziemniaki i mleko z 10 krów które które trzyma i 900-1000kg przez rok tylko to jest czysta rasa z certyfikatem z Holandii a nie jakieś krzyżówki i stoją w oborze a nie w polach, latem oczywiście daje im też trawę

(wczoraj oddał 10 sztuk po 970kg średnia, miały średnio po 13 miesięcy)
jak nie chcecie to nie wierzcie

15

Odp: kupie cielęta

Podobno w miejscowości Koło województwo wielkopolskie dają cielaki,to jest filia sokołów

16

Odp: kupie cielęta

Tomek a nie wiesz nic bliżej nr telefonu czy coś ? Może kolega Fenol coś wie , to chyba twoje strony , za wszelkie info będę wdzięczny.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

17

Odp: kupie cielęta

http://www.zumi.pl/191871,Sokolow_S.A._ … firma.html Sorki ale nic więcej nie wiem.

18

Odp: kupie cielęta

Ok dzięki.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

19

Odp: kupie cielęta

lukasz565,czy ta rasa to BBB? Z tego co wiem to mają bardzo duże przyrosty.muj wujek ma tej rasy mieszańca inaprawde rośnie szybko-może nie aż tak jak twojego wujka wink

20

Odp: kupie cielęta

lukasz565 napisał/a:

brat kupuje 150kg cielaka (ciele samo już je) i nie ma takiej opcji żeby nie urósł 900-1000kg przez rok chodzi o byczka

po ile kupuje te cielęta?