21 Ostatnio edytowany przez lukasz565 (2010-01-21 14:01:52)

Odp: kupie cielęta

od 12-15zł za kg

22

Odp: kupie cielęta

a z jakiego ragionu pochodzisz może coś pochandlujemy??

23 Ostatnio edytowany przez lukasz565 (2010-01-22 15:17:08)

Odp: kupie cielęta

łódzkie to są okolice Łodzi wiesz ze mną to nie masz co do gadania bo to są wuja te cielaki ale on w Polsce będzie dopiero koło maja na komunie córki

24

Odp: kupie cielęta

ile u was stoja młode byczki do miesiaca mleczne czy niesne

25

Odp: kupie cielęta

no za dobrego to trzeba położyć około 13zł

26

Odp: kupie cielęta

nie az kilo od głowy

27 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-08-16 22:09:10)

Odp: kupie cielęta

pawelg napisał/a:

Tomek a nie wiesz nic bliżej nr telefonu czy coś ? Może kolega Fenol coś wie , to chyba twoje strony , za wszelkie info będę wdzięczny.

przepraszam za spóźnienie oczywiście mam wszelkie informacje. bo sam w tej sprawie działałem, rozmawiałem też z człowiekiem który szeroko od lat kontraktuje te zwierzęta w ZM Koło. ja załatwiałem temat w banku w Koninie.
http://www.fotoload.pl/123aa7/e2afae2097ea0164b1ce336497c8b4b77758_min.jpg

jednak z racji tego że puszczam sprzedaż przez ryczałtowca nie mogłem wykazać zdolności kredytowej.
cena za jaką miały być cielaki to 13zł, przeważnie 100kg jak więcej to gratis. Znajomy który kontraktuje je właśnie trochę narzekał że parę mu padło a dokładnie 2 z 20.  sle te upadki to nie zawsze. pewne w papierach mają ten sam wiek ale na oko to różne zwierzęta. widziałem je i całkiem fajne bysie wyrosły, to jakieś mieszanki z simentalerami a nie czyste simentale choć jakis simental tam się pewnie trafi. raczej nie mają po 100kg i też z tym że prosto do koryta to też nie tak hop siup. Znajomy twierdzi że one jeszcze powinny pić mlekomiks ale on już od razu wchodzi ze starterem i treściwką plus kiszonka.
wracając do banku, to najpierw umówcie się na spotkanie a poźniej podpiszcie umowę "razem w przyszłość" z ZM Koło bo paru się tak załatwiło że podpisało umowę a potem kredytu nie dostali! bardzo dobrze jest załatwić sprawę przez bank zwłaszcza że nie trzeba złotówek wykładać a bank jedynie potrąci swoją dolę. nie duż i nie małą ale zawsze nie spłacasz odsetek i nic z konta nie ucieka. coś za coś.
a teraz tak cielak kosztuje ok 1300 zł  u mnie cielaki średnio po 600 kupuję od znajomych ostatnio nawet taniej są to hf, 2 worki mleka 200, starter 100, leki 50, robota bezcenna big_smile zaokrąglijmy do 1000zł reszta to połowa następnego cielaka. ludzie trochę narzekają że nie mogą nigdzie indziej sprzedać to fakt i cenę ustalają ZM.
gdybym mógł i tak bym z tego skorzystał mimo kupowania cielaków, jednolite transze przywożone do domu i odbierane.
a teraz jeszcze coś cielaki kontraktowane to mieszanki i są po 13, ojciec za tyle sprzedaje cielaki limousine a między tymi krzyżówkami a limousine jest przepaść, wiadomo na korzyść limousine.
zadzwońce pod ten numer do ZM Koło to nr do pana który zajmuje się organizacją skupu, i powiedzcie aby wysłał wam umowę i wszystkie papiery i tu moja uwaga bo mam wrażenie że traktują ludzi jak G i jak nie powiesz że chcesz odstawiać po 50 sztuk to cię zleją, no w każdym razie ja chciałem 20 co 3 miesiące i trułem i doope o te papiery i spychologię stosowali.  Pan nazywa się chyba Zając a to numer
sześćzeroosiempięćzeroosiempięćpięćsześć,
powodzenia przyrostów po 5kg na dzień big_smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

28

Odp: kupie cielęta

PAnowie po ile cielaki u was chodzą ??  i może ktoś ma do sprzedania na Dolnymśląsku ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29

Odp: kupie cielęta

Wczoraj kupiłem ładne bysie po 15zł/kg w wadze około 60 parę kilo i powiem że o ładny towar coraz bardziej trudno .

30

Odp: kupie cielęta

u nas zaczynają krzyczec  po 16-17zł za kg ... co tu się dzieje ...  a w skupie niewielka różnica ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

31

Odp: kupie cielęta

dziś kupiłem limuzena z papierem 300 kg do rozpłodu po 12zł

32 Ostatnio edytowany przez Bendek (2012-01-11 11:09:56)

Odp: kupie cielęta

Z papierem? Tzn żółte księgi?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

33

Odp: kupie cielęta

na pewno dużo ludzi na forum jest z mazur tam jest bardzo dużo dobrych cielaków. tyle że jeszcze więcej jest chandlarzy co zajmóją sie chandlem cielakami. ja troche przywiozłem z mazur cieląt są tam bardzo dobre byczki. tylko samemu kupić coś dobrego to bardzo cieszko , jak sie kręciłem z dwukółką  to na mnie patrzeli ludzie jak na wilka. dopiero jak krzyknołem że za dobrą sztóke zapłacę 16 zł to troche zdanie zmieniali