1

Temat: Niska temperatura wody w E 516 B

Mam taki problem u mnie w E 516 B w trakcie koszenia maksymalna temperatura silnika jaką dało się zauważyć wynosiła około 55-60 ºC. I to było przy największym upale. Pod wieczór temperatura spadała do 40 ºC (wskazówka opadała na maksa), na 100% to nie jest wina czujnika ani wskaźnika bo chłodnice były ciepłe i można je było normalnie dotykać więc temperatura by się zgadzała ze wskazaniami. Czy to normalne w tym kombajnie że taka jest temperatura płynu chłodzącego? Wydaje mi się że temperatura powinna wynosić przynajmniej z 80 ºC Chodź nie rozbierałem to na 99% jestem pewny że nie ma termostatu, no i nie wiecie jaki musi być ten termostat i czy go można dostać gdzieś w Polsce? A może nie przejmować się tak małą temperaturą silnika?

2

Odp: Niska temperatura wody w E 516 B

To mnie zaskoczyłeś , zawsze słyszałem że 516 muszą być zalane płynem bo na wodzie gotują się a tu proszę silnik niedogrzany , 40 stopni trochę mało jednak w żniwa jest gorąco to powinno być 70 80 stopni tak mi się wydaje.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3

Odp: Niska temperatura wody w E 516 B

zadam ci pytanie czy zaraz po uruchomieniu silnik robi sie cieplyczy odrazu idzie na chłodnice

4

Odp: Niska temperatura wody w E 516 B

powinno byc tak ze po paru minutach silnik powinien byc nie goracy ale tak z wyczuciem kolo 60-70stopni i dopiero wtedy termostat  powinien zaczac puszczac na chłodnice.silnik zawsze bedzie cieplejszy niz chodnice bo ten zegar co jest to pokazuje temp. posrednio miedzy silnikiem a chłodnica w tym sensie ze czujnika nie masz bezposrednio w bloku lecz na kolektorze a wiadomo starta ciepla zawsze jest.dlatego terz ci w nocy tak spada.Ale ni eprzejmuj sie  tym ja podczas koszenia mam podobna temperature w swoich.wada tego jest to ze na poczatku moze ci troche pokopci  i nie bedzie spełniał emisji spalin TIER II.jak cos to pisz na GG jestem teraz prawie zawsze wieczorem

5 Ostatnio edytowany przez Andrew (2010-01-18 19:40:45)

Odp: Niska temperatura wody w E 516 B

No właśnie ciepła woda idzie od razu na chłodnice. Tak jak napisałem termostatu nie ma na 99 % jak będę miał chwilę to rozkręcę i zobaczę czy jest. Trochę się zdziwiłem że tak jest tzn. taka mała temperatura, i nie wiem czy to nie będzie ze szkodą dla silnika. W Bizonie było całkiem odwrotnie, z nagrzaniem nie miał problemów smile Płynu nie lałem bo jak gdzieś kiedyś pisałem to był pierwszy sezon z tym kombajnem i trzeba było wszystko posprawdzać czy nie ma wycieków i innych niespodzianek. Np. temperatura oleju zwiększa się bez porównania szybciej niż wody tzn. dochodzi tak przed połowę. Przemku właśnie myślałem żeby z tobą na GG pogadać, ale wiesz już mi parę razy pomogłeś i nie chciałem być natrętny. Norma spalin hehe dobre.

6

Odp: Niska temperatura wody w E 516 B

no to jak odrazu idzie to masz do wymiany termostat, bo pewnie sie zacioł lub zardzewiał co jest bardzo prawdopodobne jak chodził na wodzie.silnikowi to sie tam nic nie powinno stac tyle ze moze ciut wiecej palic a wazne ze temp. oleju jest w miare normalna. A  jak bedziesz miał jakis problem albo cos  to niekrepuj sie tylko pisz bo czasem niewiedza duzo potrafi kosztowac.na tych kombajnach troche sie znam i o paru innych maszynachtez wiec jak moge to pomoge z mila checia.