Temat: Blokada Tylnego mostu

Witam miejmy na to że nic poważnego. Chodzi o to żę gdy załącze blokade 4x4 przód się załączy i koła idą obydwa równo a tył się nie załancza i buksuje koło które ma oczywiśćie lżej. Co może być tego przyczyną?? Od czego zacząć ? Po prawej stronie jest chyba siłowniczek od włąśnie tego załąnczania blokady i on się porusza ale czy dostatecznie sie wysuwa tego nie wiem. NA co jeszcze mam zwrócić uwage albo juz rozbierać??

2

Odp: Blokada Tylnego mostu

Jeśli siłowniczek sie wysuwa to masz zerwaną blokadę albo coś po drodze,żeby to naprawić to trzeba odkręcić prawą zwolnice i coś tam jeszcze.Więc kupa roboty.

3

Odp: Blokada Tylnego mostu

Witam po długiej nieobecności.Zdejmując pokrywe skrzyni,po prawej stronie jest cięgno co wchodzi do mostu ,zabezpieczone bolczykami ,mogły się odbezpieczyć i wypaść,to
taka najprostsza awaria ,więc jeśli nie słychać zgrzytów to blokada jest dobra tylko po drodze mogło coś się odbezpieczyć,

4 Ostatnio edytowany przez mpierzak92 (2010-02-04 16:00:41)

Odp: Blokada Tylnego mostu

U mnie było coś podobnie z tym że tył mi nie chciał ciągnąć wcale ale  jak włączałem tylną blokadę to jak miało koło lekko to jedno  ciągło a drugie wcale i np. nie było górki to jechał ale jak już była jakaś górka to ledwo jechał ale było słychać coś jakby zgrzyty w lewej zwolennicy. Ledwo co dojechałem do domu a stało się to gdy orałem i było mokro przód mi ciągną i włączyłem tylną blokadę bo nie dało rade wyjechać i właśnie wtedy mi się to stało i po zjechaniu do domu odkręciłem lewe tylne kolo  i odkręciliśmy zwolennice i okazało się że po zdjęciu zwolennicy tam urwały się śruby chyba 4 ale nie jestem pewny bo mnie wtedy nie było w domu bo byłem w szkole i ojciec to robił wiem że które śruby dało się wykręcić to wykrecił a resztę przewiercił wiertarką i nagwintował i dał nowe śruby  i poskręcał wszystko do kupy tak jak było założył zwolennice i kolo i wszystko było dobrze. To kolo właśnie nie chciało ciągnąć i po naprawie tego wszystko już dobrze dzialało więc może to samo ci sie stało.Sory pomyliłem się stało mi się to w prawej zwolennicy.

5

Odp: Blokada Tylnego mostu

ALE traktor jeżdzi bez problemu. Tylko nie włącza sie blokada tylnego mostu. I tak w takie mrozy niechce mi się paprać poczekam aż bedzie cieplej. Może ktoś jeszcze do tego czasu coś doradzi.

6

Odp: Blokada Tylnego mostu

Blokada jest po prawej stronie(w środku za prawą zwolnicą przy dyferencjale),patrząc od tyłu,najlepiej odłacz siłowniczek i sprawdż ręką czy dżwignia co wchodzi do skrzyni ma opór ,a ręką raczej nie dasz rady jej zaciągnąć,jak będzie lużno,to połączenie do blokady będzie przerwane ,jak ciężko to zerwany wodzik lub pęknięta tulejka,bo jak nic nie zgrzyta po włączeniu to sprzęgło kłowe raczej nie jest zerwane.

7

Odp: Blokada Tylnego mostu

Zgrzytac nic nie zgrzyta po włączeniu blokad.

8

Odp: Blokada Tylnego mostu

Fujitsu 97 które koło tylne ci ciągnie po włączeniu 4x4 ? bo nie powinno ciągnąć koło które ma lżej.

9

Odp: Blokada Tylnego mostu

Dobre pytanie, bo może blokada działa tylko napęd na jedno koło się rozpadł i masz wersje specjalną 4x3.

10

Odp: Blokada Tylnego mostu

W piątek widziałem ZT 300 który ciągnął tylko po włączeniu blokady. Bez niej nawet nie drgnął. podejrzewam, że zwolnica zdechła od targania na łańcuchach.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11

Odp: Blokada Tylnego mostu

Mechanizm blokady z przesówką jest za zwolnicą czy w tylnym moście pod podnośnikiem bo nie wiem jak się do niej dobrać

12

Odp: Blokada Tylnego mostu

Przy mechanizmie różnicowym ale dostać łatwo to się raczej nie da.

13 Ostatnio edytowany przez ldragon (2011-03-30 23:55:33)

Odp: Blokada Tylnego mostu

http://www.fotoload.pl/123aa22/f6c3a5072f0b023967b5213d6e43b5ce13073_min.jpg

Czyli całe do ustrojstwo znajduje się pod podnośnikiem? Istnieje możliwość że wypadły kamienie z widełek lub rozgięły się?(jak to bywa w c-360)

Dodam jeszcze że początkowo jak instalacja była rozwalona to podłączone było pod elektrozawór załączanie napędu(bo uślizgowa załącznie nie działa) i blokada tylniego mosty włączane to było jakiś tam dodatkowym pstryczkiem - mogło to wykończyć blokade

14

Odp: Blokada Tylnego mostu

Mogło, blokady obydwóch mostów włącza się na raz jednym włącznikiem, a drugi służy tylko do załączania stałego napędu przodu.

15

Odp: Blokada Tylnego mostu

Elektrozawory zreanimowałem bo były zapieczone niektóre. Podłączyem tak jak ma być i siłownik blokady się porusza ale napędu nie blokuje - zrzucę podnośnik zobaczę co i jak

16

Odp: Blokada Tylnego mostu

Możesz zacząć leniwie od ściągnięcia górnego dekla skrzyni biegów.

17

Odp: Blokada Tylnego mostu

mam ściągnięte prawe koło, zrzuciłem podnośnik i niby z blokadą wzystko ok. Włączam ją na krótko łomikiem(zazębiam przesuwkę) i kręcę kołem zębatym talerzowym i nie da rady więc sądzę że blokuje, czy może to za małe obiążenia-  czy mogło wywalić wieloklin pod przesuwką na półośce? Myślę jeszcze podlewarować drugie koło i zobaczyć czy właściwie chodzi machanizm różnicowy(kręcąc kołem talerzowym koła powinny się obracać jedno do przodu drugie do tyłu a po zblokowaniu w jednym kierunku)

18

Odp: Blokada Tylnego mostu

http://www.fotoload.pl/123aa2/85970feb50a8946d6b2e2ab9ec8529ac10380_min.jpg
http://www.fotoload.pl/123aa33/c4f774addeceacb7a536054982b28fb92637_min.jpg
Tak to wygląda niby w porządku

19 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2011-07-15 12:56:42)

Odp: Blokada Tylnego mostu

Mam zdjęte koło i zauważyłem że siłowniczek od blokady wysuwa się tylko 1-2 cm. Powietrze w układzie nabite, do siłowniczka dochodzi więc co jest grane ? rozbierać siłownik ?
jeżeli breszką przepchnę tą dźwigienkę  to wtedy blokada zatrybia.

20

Odp: Blokada Tylnego mostu

Rozbierać, wyczyścić, wymienić wszystkie uszczelnienia i musi zadziałać.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.