1

Temat: światła i wszystko co z nimi związane

A mianowicie ostatnio pojawił się problem typu  że jedno światło po lewej z przodu a jedno po prawej z tyłu świeci   po prawej z przodu i po lewej z tyłu nie świeci    co może być winą  ?? jakiś przekaźnik od świateł jest czy jak ??  dodam że wszystkie bezpieczniki  są w 100%dobre po wszystkie sprawdzałem 2 razy
Wszystko zaczęło  się na jesieni jak orałem  załączyłem światła   włączyłem robocze przednie i robocze tylne poświeciły może z 30 minut i rokrocznie przednie zdechły a z nimi po przekątnej normalne  i nie wiem co do czego i gdzie szukać przyczyny  :nie_wiem:  zauważyłem że jest trochę tych przekaźników może  któremuś odechciało sie współpracować ?? tylko który od czego ??
Tak wiec POMOCY bo tak jeździć nie można :uuuu: a ja w sprawach elektryki i elektroniki głupi jestem :nooo::wow:

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Hmmm, nie jestem pewny ale, jak masz podłączone światła wszystkie na jeden piec to po prostu przeciążyłeś instalacje i takowe skutki, musisz puścic przez przekaźnik, albo każde osobno, ja tez tak miałem i kable się grzały do tego, a Twoje się nie grzeją??

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

3

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Hm..troche dziwne.posprawdzaj dobrze styki i żarówki w lampach..
nie wiem jakto jest w 303 ale ty chyba masz 320 więcpod kabiną za akumulatorami masz takie kostki które łączą instalacje z kabiny do obwodów świetlnych..a więcpo prawej spr to przednie.a od strony rozrusznika będziesz miał dwiekostki,jednaodprzodu a druga taka większa od tyłu.powodzenia i spr porządnie bezpieczniki po ruszaj każdym a najlepiej każdego wyjmnij i dokładnie obejrzyj.

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

4

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Wojtas ja używam bezpieczników porcelanowych i miałem już kilka razy taki przypadek, że coś przestało działać, a bezpiecznik dobry- jak się okazało nie był dobry, tylko drucik nie pamiętam już czy się oderwał od tej blaszki na końcu, czy przepalił w tamtym miejscu ale nie było widać tego na pierwszy rzut oka, zresztą prawie wcale, dopiero doszedłem do tego jak zacząłem zamieniać bezpieczniki, więc może spróbuj tak.

5

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Lubią też śniedzieć blaszki w których siedzi bezpiecznik.

6 Ostatnio edytowany przez wojtas (2010-02-03 18:15:23)

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Dobra ze światłami sie uporałem smile świecą :smiley: złożyło się kilka powodów  zaśniedziałe blaszki przy bezpiecznikach (sprawdzałem  multimetrem przewodnośc było OK ) i kostka pod kabiną również zaśniedziała
Pojawił sie nowy problem który nie wystepował prędzej neutral  a mianowicie  akumulatory były powyciągane bo sie ładowały w garazu w spokoju   pozakładałem (klem nie podokręcałem tylko  pozakładałem na słupki  porobiłem te światła   ale gdy  przekręciłem kluczyk pierwszy raz kontrolka od ładowania sie świeciła   wyłączyłem zapłon wiadomo kontrolka zgasła   przekręciłem ponownie kontrolka swieci przekreciłem  kluczyk w pozycje start kontrolka zgasła i po robocie    nie zakręci rozrusznikiem ani nic cos pstrykło i wszystko  nie wiem co z czym  czemu ona zgasła ?? gdzie może byc przyczyna ?? dodam że klemy podokręcałem i nie było zadnego efektu  poprostu tak jak by napięcia nie było :nie_wiem:  aku są dobre rozrusznik też prąd do rozrusznika  dochodzi jak powinno ( bieg wyłączony bo wiadomo nie zapali  )  do tego chciałem sprawdzic czy  swieca sie grzeje żadnego efektu tak jak by do niej tez prąd przestał dochodzic co to może byc ?? :uuuu:
Ta zima jest jakas pechowa dla mojego ciągnika :nooo:

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Klemy przeczyść, bieguny przeczyść, dokręć to wszystko dobrze, jeśli to nie pomoże to jeszcze zajrzyj do kostki nr. 25 na schemacie.

8

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

dobra kostka nr 25 ale która to smile ta pod kabina czy jak ??   moze któraś co jest pod  "deską rozdzielcza obok bezpieczników ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Nie mam 323, patrze tylko na schemat. Do tej kostki idzie cienki przewód z alternatora, cienki z rozrusznika, kable z czujnika ciśnienia oleju, sygnału dźwiękowego, czujnika zapchanego filtra powietrza i kabel z czujnika zapchanego filtra oleju.

10

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

witam mam pytanko  przy mojej 303 nie moge sie połapac z kierunkami nie widac żadnego przerywacza  i czy przełącznik moge zamienic na jakiegoś innego np. od samochodu osobowego   bo stary sie rozsypał

11

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Przełącznik możesz zamienic, w niczym to nie przeszkadza.
A przerywacz musi byc w desce, poszukaj.
Albo go ktoś wywalił,  to dojdz po kablach od włącznika.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

12

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Lepiej zdobądź oryginalny i przełóż bo tam jest wiele funkcji.

13

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Wiele?w 323 chyba tylko jeszcze sygnał...fakt najlepszy oryginał,ale i zastąpić możesz.
przerywacz musi gdzieś być,tak jak damian mówi po kabelkach..może jest on wyjęty,wiec chociaż znajdziesz miejsce gdzie ewentualnie zamontować nowy.od tyle..

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

14

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Oby dwa mają te same funkcje.

15

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Wracając do tych moich nieszczęsnych świateł to doszedłem co było nie tak  a mianowicie wilgoć swoje zrobiła   trochę wody i mróz
problem mam tylko taki że nie wiem gdzie są kable odpowiedzialne za  tylne światła  bo dalej nie świecą żarówki ok masa jest  kostki pod kabiną  przeczyściłem i przesmarowałem   i dalej nic  hmm ... tak wnioskuje że za tylne światła jest odpowiedzialna jedna kostka z pod kabiny tylko która ?? sprawdzał to ktoś kiedyś ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

16

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Tak jest jedna kostka.od strony tam gdzie masz olej od pompy hydraulicznej pod kabiną sa 2 kostki,jedna biała taka mniejsza i druga u mnie czerwona taka wieksza.to ta mniejsza jest od swiateł z przodu a ta większa od tyłu całego.

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

17

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

mam pytanie jak sprawdzic czy działa swieca płomieniowa? i na desce jest niby kontrolka(zarnik) swiecy płomieniowej ale w jaki sposób objawia sie jej praca?
mozecie ten napisac który bezpiecznik jest za co odpowiedzialny?
prosze o odpisanie i najlepiej jakies zdjątka,  z góry dziekuje

18

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

jak nie zapomne to jutro ci porobie zdjęcia bezpieczników i ich opisy porobie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

marekgaz zapewne marku swiece najlepiej by ja sprawdzic powinienes ja wykrecic i podlaczyc do akumulatora lub prostownika minus doluz do nakretki swiecy a plus tam gdze kabel (na rurce od swiecy) i bedziesz widzial czy spirala zrobi sie czerwona czy tez nie i masz 100% pewnosci a ta katrolka to nic innego jak tylko drucik podlaczony do plusa i gdy w trakcie podgrzewania swiecy ten drucik robi sie tak samo czerwony jak swieca sprawdz tylko czy jest nie przerwany i czy prad do niego dochodzi

Fortschritt zt 423 a razy 2

20 Ostatnio edytowany przez bart16n (2010-02-23 22:55:13)

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

hm proponuje uzycia funkcji:szukaj!:
wszystko jest juz dokładnie opisane

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif