21

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

ok spróbuje odkrecic i sprawdze, dzieki za odp, czekam jeszcze na fotki bezpieczników ;D

22

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

bart 16n   mozesz mi napisac gdzie jest to opisane?

23

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

http://img687.imageshack.us/img687/4959/ffgob.th.jpg
mam  nadzieje że będzie coś widac smile  jutro moge zrobic bardziej precyzyjne fotki bo dostępu brak  myslałem że będe go miał na zewnątrz dziś ale sie nie udało   tylko te bezpieczniki urzywałem  to mniej wiecej wiem od czego sa  z tych obrazków  co sa za bezpiecznikami nie moge wiecej skumac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

z tą swiecą płomieniową to mam problem, mianowicie ta kontrolka czyli drucik miałem faktycznie przepalony, wstawiłem taki zwykły drucik z kabla 1.5mm2 ale on po włączeniu guzika sienie nagrzewa;/  co więcej sprawdzając probówką mam na nim cały czas prąd

nie wiem co jest grane

25

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Coś masz nie tak, bo prąd do świecy ma płynąć tylko wtedy gdy przekręcasz włącznik rozrusznika. 1 pozycja jest grzanie, 2 grzanie + rozruch i 3 pozycja w drugą stronę od 0 jest też grzanie. Może kable przy włączniku rozrusznika masz źle podłączone.
W tej kontrolce musiałby być drut oporowy taki jak w świecach żarowych, żeby to świeciło.

26

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

U mnie w 323 jest osobny przycisk do świecy płomieniowej

27

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Dobrze, że napisałeś smile
Ja odruchowo o 303 pomyślałem.

28 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2010-02-25 23:10:22)

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

to może masz odwrotnie włączony wink Nie ma na nim kontrolki a że jest to włącznik kołyskowy to może przez pomyłkę jest cały czas włączony. Tak przy okazji jest to drut oporowy i musi być wymieniony na taki sam (ew na taki od kontrolki od MTZ'ta jak nie znajdziesz do forszaja).... zwykły nic ci nie pokaże..

.. a tak w ogóle to ja tą świecę odłączyłem... tj zawór. Oryginalna świeca kupiona w pszennie wytrzymała sezon. Ostatnio odpaliłem w mrozy i zgasiłem.... po tygodniu poszedłem odpalić i się okazało że zawór był otwarty.... huknęło.. buchnęło... i aż zbiorniczek wyrównawczy rozerwało... zbiorniczek zalutowany ale czeka mnie wymiana uszczelek pod głowicą bo ryzykować nie będę...

29

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Co ma zbiorniczek wyrównawczy do świecy, a świeca do elektrozaworu i jak to mogło buchnąć ?

30

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

maxi900 to co masz teraz zamiast tej swiecy płomieniowej? jak odpalasz w mrozy?

31

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

Co może być przyczyną braku prądu w gnieździe wychodzącym na przyczepe? nie działają ani swiatła ani kierunkowskazy ani tez stop. W tej puszce pod kabiną zaraz przed gniazdem od przyczepy nie wiem co do czego powinło być podłączone. Jakiś prad znalazłem w tej puszcze jest on tam non stop, a jezeli włącze swiatła albo cos to  nic sie nie zmienia ta puszka nie puszcza pradu na zaden bezpiecznik który się tam znajduje ani kabel. Połapuje się ktos w temacie? Co moze być nie tak? Prosze o porady

32

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

za tylną puszke jak i światła odpowiedizalna jest kostka znajdująca sie nad zbiornikiem oleju a pod samą podłoga   masz 2 kostki   to pierwsza (od przodu) jest odpowiedizalna za światła i wyjście na przyczepe  zacznij  tam przeglądac a najlepiej rozepnij ja zalej WD-40 albo czymś takim  i złóż   albo kilka razy rozepnij i zepnij   styki same sie przeczyszczą  i dopiero sprawdzaj jak dalej ja z tym samym walczyłem  tylko tyle że świateł w lampie jednej nie miałem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

wojtas napisał/a:

za tylną puszke jak i światła odpowiedizalna jest kostka znajdująca sie nad zbiornikiem oleju a pod samą podłoga   masz 2 kostki   to pierwsza (od przodu) jest odpowiedizalna za światła i wyjście na przyczepe  zacznij  tam przeglądac a najlepiej rozepnij ja zalej WD-40 albo czymś takim  i złóż   albo kilka razy rozepnij i zepnij   styki same sie przeczyszczą  i dopiero sprawdzaj jak dalej ja z tym samym walczyłem  tylko tyle że świateł w lampie jednej nie miałem

Gniazdo na przyczepe jest na 12volt i zacznij szukac od bezpieczników są to 4 albo 5 po lewej stronie taka osobna kostka ale czy masz oryginalnie to nikt nie wie więc musisz sam kombinowac weź miernik i szukaj ale najpierw sprawdź czy w ogóle są bezpieczniki wszystkie i przekaźniki bo bez tego to ani rusz

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

34

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

jak patrzyłem to założone raczej wszystko jest (chodzi mi o przekaźniki jaki i bezpieczniki) ale zrobie tak jak mówicie rozbiore poprzeczyszczam i zobaczymy czy coś z tego będzie. A tak apropo czy wie moze ktos czy i gdzie i ewentualnie za ile mozna kupic całą wiązke elektryczną ? czy to raczej nie mozliwe?

35

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

w ciągniku mi wszystkie swiatła halogeny i kierunki juz działąją, przy przyczepie działają mi juz tez kierunki, mam tylko problem teraz ze swiatłami przyczepy,  a mianowicie po włączeniu swiateł dochodzi mi prąd do tej przetwornicy 24/12v i słyszę pstryknięcie czyli przekaznik przeskakuje ale nie podaje mi nigdzie prądu dalej.... na zadnej nóżce nie mam prądu tylko na tej którą wchodzi te 24v. co to moze byc i co jest przyczyną?? jak to naprawic? czy to moze byc zepsuty ten przekaznik? czy co? rozebrałem ta puszke i w srodku wszystko wygląda bardzo łądnie nic nie jest ani troche zakurzone ani nic nie jest nadpalone. a moze zeby działały te swiatła to musi byc tam podłączone jeszcze jakieś zródło prądu albo coś?? prosze o pomoc

36

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

marekqaz napisał/a:

w ciągniku mi wszystkie swiatła halogeny i kierunki juz działąją, przy przyczepie działają mi juz tez kierunki, mam tylko problem teraz ze swiatłami przyczepy,  a mianowicie po włączeniu swiateł dochodzi mi prąd do tej przetwornicy 24/12v i słyszę pstryknięcie czyli przekaznik przeskakuje ale nie podaje mi nigdzie prądu dalej.... na zadnej nóżce nie mam prądu tylko na tej którą wchodzi te 24v. co to moze byc i co jest przyczyną?? jak to naprawic? czy to moze byc zepsuty ten przekaznik? czy co? rozebrałem ta puszke i w srodku wszystko wygląda bardzo łądnie nic nie jest ani troche zakurzone ani nic nie jest nadpalone. a moze zeby działały te swiatła to musi byc tam podłączone jeszcze jakieś zródło prądu albo coś?? prosze o pomoc

jeżeli masz 24V to musi byc też 12 sprawdź bezpieczniki podegnij blaszki a jak to mało załóż gumeczki i dopiero szukaj dalej bo 12V na pewno na spacer nie poszło gdzieś jest i sprawdza Twoją cierpliwośc ja walczyłem z elektryką 2 dni ale działa wszystko

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

37

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

ja mam wogóle taki problem ze na bezpiecznikach (w tej przetwornicy 24/12v) nie mam wogóle prądu a mimo to prąd na kierunkowskazy idzie dobry i wszystko z nimi gra, a swiatła zonk, a moze ma ktos dokładny opis co i gdzie powinło byc powpinane w tej puszce?

38

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

marekqaz napisał/a:

ja mam wogóle taki problem ze na bezpiecznikach (w tej przetwornicy 24/12v) nie mam wogóle prądu a mimo to prąd na kierunkowskazy idzie dobry i wszystko z nimi gra, a swiatła zonk, a moze ma ktos dokładny opis co i gdzie powinło byc powpinane w tej puszce?

Każde światła mają swój przekaźnik więc musisz iśc po kablach to najprostsza metoda jeśli masz 24 to chyba na przeciw powinno byc 12 ale nie jestem pewien musisz sam do tego dojśc powoli i bez nerwów najlepiej weź miernik tak najszybciej zrobisz wszystko ale cierpliwie skoro inne światła działają to to musi 12V musi byc na bezpieczniku zrób fotkę tych bezpieczników i zaznacz na których jest 12 to są te po lewo jak otworzysz 4 sztuki powinny byc i wszystkie 12V i każdy bezpiecznik inny przekaźnik

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

39

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

no tutaj w kokpicie w kabinie z bezpiecznikami jest ok, mi chodzi o te bezpieczniki przed gniazdem przyczepy. tam mam problem. bo na tej puszcze przed gniazdem jest napisane 24v/12v wiec sie domyślam ze wchodzi 24v a wychodzi 12v..... a zbadać nie mam jak tych wolt bo nie mam miernika, tylko probówke.... ale z kierunkowskazami jest analoglcznie włączam prawy kierunek jest na jednym kablu prąd wchodzący a na drugim wychodzący tak samo z drugim kierunkiem, a gdy włączam swiatło to mam tylko prod wchodzący a wychodzącego juz nie mam, przekładałem juz tam we wszystkie trzy przekazniki w tej puszce i za kazdym razem tak samo, a moze powinienem dac jeszcze jakąś mase albo plus zeby pusciło dalej?

40

Odp: światła i wszystko co z nimi związane

as moze teym kablem ominąć tą puszke i bezposrednio podpiąć pod gniazdo przyczepy? na 100% powinło być tam 12v, czy 24v? bo jak 12 to bym tak zrobił i po kłopocie wink