181

Odp: Zetor Proxima

NH w podobnej cenie można wyrwać z agrohandlu legnica. ten zetor ma 4 cylinry?

mdw

182

Odp: Zetor Proxima

Wczoraj przejazdem byłem oglądać tego HSX 140 i stwierdziłem że szkoda kasy lepiej dołożyć i kupić 6 garowy innej marki. Nh tej mocy to 240 netto ful wypas idzie wyrwać. Ale oczywiście gratuluje nabytku i bezawaryjności życzę .

183

Odp: Zetor Proxima

panowie  kupił co chciał   oby słusznie i bezawaryjnie   ot tego mu życzę smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

184

Odp: Zetor Proxima

Koledze tydzień temu w 3,5-letniej proximie skończyły się półbiegi.....

185

Odp: Zetor Proxima

to niech poczeka jeszcze z pół roku i przestanie palić  z kilkoma przypadkami sie już spotkałem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

186

Odp: Zetor Proxima

Teraz ma dylemat - naprawa w serwisie, która pewnie nie będzie tania czy rozbierać samemu, tylko czego i gdzie szukać??

187

Odp: Zetor Proxima

Na pewno ciśnienia wink

188

Odp: Zetor Proxima

Gdyby to był MF to już bym brał za dobre pieniądze i zakasywał rękawy na zabawę ze skrzynią ale Zetora to się nie tyka.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

189

Odp: Zetor Proxima

Tomala napisał/a:

Tom co ja mam jest ich bardzo mało i więcej nie będzie moja ma 3,5roku gwarancji
Te forterrki z filtrem DPF są dostępne  prawie od ręki
Jeżeli chodzi o ten twój markowy sprzęt to wszystkie mają osie carraro , skrzynie ZTF 
(to samo ma zetor) a nawet wymieniają cię silnikami
Płacisz tylko za naklejkę na masce i oprogramowanie

3,5 roku gwarancji na co? na pewno nie na cały ciagnik chyba ze dopłacałes. z tego co sie orientuje to kubota ma 3 lata na cały ciagnik bez dopłaty i to jest najwiecej na rynku.
tak w kwesti porównania zetora do innych marek to kolega kupił sobie proxime 80 kilka m-cy pożniej jego sasiad a moj wujek kupił kubote m8560 (90km) to kolega po przejażdzce kubota z zazdrosci spac nie mógł, tak załował ze wybrał zwtora co prawda musiałby dołozyc ok 30 tys, ale z tego co mi mowił dołozyłby bez wachania. w SKR kupili forterry miały kosic rowy, to hydraulika nie dawała rady i teraz kupili starego JD i tym kosza.
Ale miech słurzy zetor, to marka z długimi tradycjami i opdobno ostatnio poprawili sie

Rolnik z powołania:-)

190

Odp: Zetor Proxima

Zaraz zaraz Tomala napisał że gwarancję dają na 3.5 roku a Rudemenes ,że siadły półbiegi właśnie w 3.5 letnim ciągniku. Coś tu nie gra???

191

Odp: Zetor Proxima

Dobra chłopaki.
Tomala bierz te nasze posty w ten sposób że po prostu. zazdrość nas zżera !

192 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-11-17 22:48:44)

Odp: Zetor Proxima

Dodam jeszcze ze ten zetor ma osiągi takie co nh, case,mf itp. o mocy 120 koni. Mój ma niby 120-125 koni a zetor 16245 przy nim nie daje rady. Zazdrość nie zazdrość ale przy zakupie nowego ciągnika trzeba to dobrze przemyśleć, i nieraz te 20-30 tysi więcej może się dwukrotnie zwrócić.

mdw

193

Odp: Zetor Proxima

czy ja jestem na AF ?? bo czytam wypowiedzi nastolatków !! Panowie gdybym was nie znał (a niektórych posty czytam od 7 lat) pomyślał bym że macie właśnie po 10 lat. Kolegi kolega, gdzieś na pokazach, coś tam słyszałem, gminę obok widziałem - :brawo:
Na moim przykładzie:
- za moją forterrę brutto dałem tyle co za NH wołali netto + dopłacić za kilka rzeczy które chciałem mieć a NH nie miał. I nie mówcie że to tylko 40 tyś bo to aż 40 tyś,
- nowe modele mają wał napędowy poprowadzony centralnie i może dlatego poprawiony jest skręt, nie chcę zawstydzać mojego farmtraca który gabarytowo jest mniejszy ale frotka ma mniejszy promień skrętu,
- mi też się dobrze pracowało na 323 ale nie oszukujmy się forterrą jest znacznie wygodniej, tak jest wygodniej i poręczniej pod każdym względem,
- ktoś wcześniej wspomniał że skrzynia szarpie ? czy nie "paliliśmy na stosie" jak ktoś mówił że fortschritt szarpie ? przecież wystarczy wyregulować i gwarantuję wam że moja nie szarpie i każdy z półbiegów przerzuca się płynnie a im większe obciążenie tym płynniej to idzie - np przy prasie można odczuć bardziej jak w pługu.
Ja prawie się zdecydowałem na T5.115 a brałem też pod rozważania T6.120 i o ile t5 po jazdach testowych okazał się dużo mniejszy od forterry to t6 bardzo mi przypadł, zwłaszcza w niskiej kabinie ale ponad 40 tyś różnicy w cenie przy 200-250 godzinach pracy rocznie ?  dla mnie i dla mojego gospodarstwa to za dużo. Nie zrozumcie mnie źle bo ja nie uważam że zetor to szczyt techniki, wręcz przeciwnie - to stara sprawdzona a tylko ulepszana konstrukcja. Kto ma blisko to zapraszam wiosną, pouprawiamy troszkę, pogadamy, potestujemy. Jak to mówią szału nie ma, dupy nie urywa ale bardzo fajnie się pracuje.
A jeszcze jedno bo była mowa o przeglądach. U mnie pierwszy wyniósł chyba 1600 zł w tym 350 zł to dojazd, 280 zł robocizna a reszta to filtry i oleje.

gg 5118068

194

Odp: Zetor Proxima

Hmmm traktor o takiej mocy który robi 200-250 mth rocznie? Na moje to oznacza luksus dla właściciela, mnie niestety na taki luksus nie stać bo mój rusaczek musi deptać ponad 600 rocznie. Ciekawe ile wytrzyma smile Coś o mocy 120-140 by się przydało nowego ale...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

195

Odp: Zetor Proxima

Grzegorz89 napisał/a:

Zaraz zaraz Tomala napisał że gwarancję dają na 3.5 roku a Rudemenes ,że siadły półbiegi właśnie w 3.5 letnim ciągniku. Coś tu nie gra???

Jak ją kupował 3,5 roku temu, to gwarancja była tylko na 1,5 roku.....
Trzyletnia gwarancja jest dopiero chyba od roku
Jak brałem kubotę, to też miała wtedy dwa lata gwarancji a teraz ma trzy ....

196

Odp: Zetor Proxima

Laszek napisał/a:

Hmmm traktor o takiej mocy który robi 200-250 mth rocznie? Na moje to oznacza luksus dla właściciela, mnie niestety na taki luksus nie stać ...

to nie luksus tylko rozsądek. Luksusem było by gdybym miął Fendt-a.

gg 5118068

197

Odp: Zetor Proxima

rudemenes napisał/a:
Grzegorz89 napisał/a:

Zaraz zaraz Tomala napisał że gwarancję dają na 3.5 roku a Rudemenes ,że siadły półbiegi właśnie w 3.5 letnim ciągniku. Coś tu nie gra???

Jak ją kupował 3,5 roku temu, to gwarancja była tylko na 1,5 roku.....
Trzyletnia gwarancja jest dopiero chyba od roku
Jak brałem kubotę, to też miała wtedy dwa lata gwarancji a teraz ma trzy ....

Grzegorzowi chyba chodzi o to że obecnie gwarancji dają tyle ile dany sprzęt pochodzi i dodam od siebie że nie ważne czy to jest ciągnik samochód czy odkurzacz.

198

Odp: Zetor Proxima

blazej1694 napisał/a:

Wczoraj przejazdem byłem oglądać tego HSX 140 i stwierdziłem że szkoda kasy lepiej dołożyć i kupić 6 garowy innej marki. Nh tej mocy to 240 netto ful wypas idzie wyrwać. Ale oczywiście gratuluje nabytku i bezawaryjności życzę .

Fajnie że możesz sobie pozwolić na takie dywagacje, mam da ciągniki 76 rok i 88, i nie stać mnie na nowy- życie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

199

Odp: Zetor Proxima

Właśnie Androl to mnie zdziwiło, ale w sumie wszędzie jest obecne postarzanie produktu, i po gwarancji się cuda dzieją. A propo zazdrości, nie zazdroszczę nikomu czyjejś pracy. Jak ktoś w pocie czoła pracuje, żeby mieć to niech ma i żyje lepiej. Nikomu z resztą nigdy źle nie życzę.

200

Odp: Zetor Proxima

blazej1694 napisał/a:

Wczoraj przejazdem byłem oglądać tego HSX 140 i stwierdziłem że szkoda kasy lepiej dołożyć i kupić 6 garowy innej marki. Nh tej mocy to 240 netto ful wypas idzie wyrwać. Ale oczywiście gratuluje nabytku i bezawaryjności życzę .

bzdury piszesz  że wyrwiesz NH 240netto ful wypas bo nawet nie jest to cena wersji podstawowej