Temat: Zetor Proxima

Coraz bliższy jestem podjęcia decyzji o zakupie Zetora Proximy Power 105 (właśnie sprawdzają mnie, czy dostanę leasing).
Czy ktoś z Was spotkał się z tym ciągnikiem ?? Jakie wrażenia i spostrzeżenia ??

2

Odp: Zetor Proxima

ja spotkałem się  z tym ciągnikiem  miał bodajże 90km  prędkość max to jakieś 30km\h  bo inaczej wylecisz z kabiny   skrzynia biegów 3  z półbiegami  promień sekretu  jak w forszaju ( nie wkręcam)  trochę elektroniki  podnośniki itp mechaniczne    szczerze powiedziawszy to jest to polska osiemdziesiątka z gorszym przednim napędem i wsadzona skrzynią od zetora ZTS-a  3 biegowa skrzynia  tylko ulepszenie to lepsze załączanie półbiegów bo w drążku zmiany  i w ogólnie wizualnie poprawiony nic więcej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Zetor Proxima

ej bez przesady, kabina wydaję się bardzo przyzwoita, nie wiem jak jest z resztą bebechów, oś przednia jest o ile się nie mylę carraro czyli bardzo dobra.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4

Odp: Zetor Proxima

Ja wiem tyle...jest to dobry ciągnik.ale swoje musi zjeść jak dostanie w dupe.zresztą tak jak każdy zetor....czy lekko czy ciężko on zje prawie tyle samo.to jest taka wada sad

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

5

Odp: Zetor Proxima

co do kabiny zgodzę się tak jak napisałem  wyżej że wizualka zmieniona  tylko nie dopisałem ze kabina tez tongue ale to chyba  na pierwszy rzut oka widać:P  szczerze ci powiem  lepiej poszukaj jakiegoś rolnika co to posiada i się dowiedz   co i jak w nim piszczy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Zetor Proxima

sąsiad przyprowadził sobie proksime 95?? ponoć ma 93km jakiś miesiąc temu [tył jakbym patrzył na 60 tylko dwa siłowniki wspomagające i na tych zwolnicach ma ponoć 4 tony udźwigu ] kabina ładnie wygląda ale mówi że w renówce z 85 ciszej i na dodatek zapłacił 11tysiaków więcej jak składał wniosek na prow

7 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2010-02-16 22:13:04)

Odp: Zetor Proxima

Proxima Power ma 6 biegów + 2 półbiegi do każdego biegu. W kabinie jest 79 dB - wg katalogu.  Do tego dochodzi rewers elektrohydrauliczny, klimatyzacja, siedzenie Grammer (ale zwykłe, nie pneumatyczne), przedni tuz, opony 18,4 na tyle, wieszaki CMB, regulowana kierownica, radio i inne pierdoły. Udźwig na końcówkach cięgien - 4150 kg. Silnik 101 KM, z turbodoładowaniem i intercoolerem. Cena netto - 130 000.
Do tej pory opinie jakie słyszałem to są raczej pozytywne. Przy pługu 4x40 na zaoranie ha idzie ok 12-14 litrów ropy- więc w granicach przyzwoitości. Poza tym Proxima Power bardzo się różni od zwykłej Proximy, a o starych zetorach to już nie wspomnę.
rmails - roczniki 2009 były tańsze o ok 8 000 netto. W nowym roku Zetor podniósł znacznie ceny na wszystkie ciągniki. Ceny wyposażenia dodatkowego pozostały bez zmian

8

Odp: Zetor Proxima

no więc  "będziesz miał inna proxime niż widziałem   ja widziałem taką jak opisałem wyżej co do  silnika 101 KM to przepuszczenia się potwierdzają  ten sam silnik co w starych   100konnych ursusach tylko dołożyli intercooler 
Jeśli można wiedzieć to na ile  lat będzie kredyt i jakie oprocentowanie ?? czy coś pod zastaw  ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: Zetor Proxima

Z racji tego, że mam zamiar starać się o dofinansowanie na zakup ciągnika z ARiMR to teraz chcę go wziąć w leasing. Ciągnik używam już teraz, a w momencie, kiedy agencja przyzna mi kasę - wykupię go na siebie. W związku z tym podam Ci warunki leasingu.
Uruchomienie leasingu (pierwsza wpłata) - to zaledwie 1% wartości ciągnika czyli 1300 zł netto. Uruchomienie leasingu następuje w momencie odbioru ciągnika z placu - czyli za jakieś 4 miesiące. Następnie leaasing jest spłacany kwartalnie w ratach wysokości 3x3840 zł netto + 1x13440 netto. I tak przez 7 lat. W całym okresie spłaty wychodzi, że spłacasz 35% więcej - czyli średnio 5% rocznie. Zastawu nie trzeba. Ja oczywiście nie mam zamiaru spłacać tego przez 7 lat, tylko myślę, że za około rok-półtora Agencja przyzna mi kasę i połowę wartości netto zwróci.
Jeśli chodzi o silnik - to nie jest to ten sam silnik co w ursusach, ale też i nie jest to najnowsza generacja silników kosmicznych. Silnik jest turbooładowany i posiada intercooler. Spełnia normy EURO III. Spalanie na kWh - 218 g (wg katalogu), więc porównywalnie z innymi maszynami. Poza tym co tu ukrywać - CCC (cena czyni cuda). Za te pieniądze nie dostanę żadnego NOWEGO ciągnika o mocy 100 KM i z takim wyposażeniem. Jakbym zrezygnował jeszcze z przedniego tuza a na to miejsce wziął przednie obciążniki i rewers elektrohydrauliczny wymienił na mechaniczny to jeszcze by ok 10 000 taniej było.

10

Odp: Zetor Proxima

rudemenes z tego co wyczytałem rocznie masz spłacać 25000 netto za leasing zetora .To są straszne pieniądze ,a przecież to tylko zetor.

11

Odp: Zetor Proxima

Jeśli uprawia konopie indyjskie to 25 000 zł nawet nie zauważy smile

12

Odp: Zetor Proxima

Hahahahaha.
Struktura zasiewów w moim gospodarstwie to 35% rzepak + 65% pszenica
Masz rację - w przypadku kiedy nie dostanę kasy z PROW-u to do spłaty będzie ok 25 000 zł netto.
A co proponujesz zamiast Zetora ???? I za jaką kasę????
Przypomina co mnie interesuje - rewers elektrohydrauliczny, klima, przedni TUZ, 100 KM - jak myślisz - co mogę za ok 130 000 netto lepszego kupić ???? Marzy mi się KUBOTA - ale jest o ok 30 000 netto droższa ......   A jak się nie ma co się lubi .......

13 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2010-02-20 22:43:46)

Odp: Zetor Proxima

Takie bajery można i do forszaja wsadzić i na pewno za niewielkie pieniądze.Rewers żaden problem ,klimatyzacja pryszcz,tuz zrobią na zamówienie a 100 km już jest.Ja nawet gdybym miał pieniądze na nowy to bym się długo zastanawiał czy kupić bo wydać 150tyś na coś co można mieć za 20tyś i zostanie 130tyś wtedy można zainwestować w jakiś biznes.Ale to moje zdanie więc róbta co chceta.

14 Ostatnio edytowany przez Pietia (2010-02-22 12:43:41)

Odp: Zetor Proxima

A może coś takiego cena w miarę rocznik też jest mozliwość załapania sie na młodego rolnika chodzi mi o dopłatę do kredytu przez  MR jest to kredyt na 2,5% na 8 lat lub PROW to znaczy jest do 5 lat z tego co pamiętam. A moc 130 km.

http://www.allegro.pl/item931314455_mtz … _tur8.html

15

Odp: Zetor Proxima

miałem okazję jezdzić ZETOREM fortera 115 i jest bardzo przyjemna smile

16

Odp: Zetor Proxima

Do tomek1974 - nie zrozumiałeś chyba do końca moich wyliczeń. Powiem ponownie - jeżeli wszystko wyjdzie tak jak chcę (połowę kasy da mi ARiMR + kasa ze sprzedaży Ursusa) to do spłaty zostanie mi max 40 000 zł netto. A mieć nowy traktor za 40 000 netto to już chyba warto go spłacić
Do Pietia - głównym źródłem finansowania tego ciągnika ma być ARiMR i niestety - nie można tego łączyć z innymi "promocjami" agencji - a więc nie mogę na to dostać kredytu do którego agencja dopłaca
Do artur323 - Fortera to jest już klasa wyżej od Proximy. Też chciałbym Froterkę (m.in ze względu na udźwig prawie 6000 i EHR), ale to już jest poza moim zakresem finansowym

17

Odp: Zetor Proxima

Miałem na mysli cos takiego.
http://www.allegro.pl/item931314455_mtz … _tur8.html

jesli PROW nie wypali jest zawsze wyjście Młody Rolnik na 2,5% z doplata MR do kredytu

18

Odp: Zetor Proxima

Przepraszam - nie zrozumiałem Cię.....

19

Odp: Zetor Proxima

Dobrze że marzenia są za darmo ale jak wypali to trzymam kciuki.

20

Odp: Zetor Proxima

no dobra marzyciele a co sadzicie o zetorze 9540