201

Odp: Zetor Proxima

Tomala nie przejmuj się głupim gadaniem każdy ma to, na co go stać i co mu się podoba  i takie jest moje zdanie, dlatego od 2 tygodni już mam NH na miejscu po pierwszych próbach polowych jestem pod wrażeniem mocy i spalania.

odemnie masz +

202

Odp: Zetor Proxima

Tomala napisał/a:
blazej1694 napisał/a:

Wczoraj przejazdem byłem oglądać tego HSX 140 i stwierdziłem że szkoda kasy lepiej dołożyć i kupić 6 garowy innej marki. Nh tej mocy to 240 netto ful wypas idzie wyrwać. Ale oczywiście gratuluje nabytku i bezawaryjności życzę .

bzdury piszesz  że wyrwiesz NH 240netto ful wypas bo nawet nie jest to cena wersji podstawowej

Jak bym tego nie wiedział to bym nie pisał . Dostaliśmy taką ofertę i bzdur nie gadam.

203 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-11-18 19:11:13)

Odp: Zetor Proxima

Kumpel kupił 125 koni nh z turem full wypas za 240 netto miesiąc temu w agrohandlu w legnicy.

mdw

204 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2013-11-18 20:10:16)

Odp: Zetor Proxima

Nowe to nowe i tego Ci Tomala gratuluję,zaś trudno przewidzieć jak potoczy się eksploatacja.Gdy ja niespełna rok temu kupowałem Landini też miałem wiele zapytań,dylematów i niewiadomych.Faktem jest że chciałem mechaniczny,6 garów i tani,po roku [250 mtg pracy] jestem zadowolony a co będzie dalej, samo życie.Wszystkie podzespoły typowe mimo małej popularności tej marki[ale to tylko naklejka] dodam jeszcze że obecnie seria 6 , 6-garów,mechaniczny,z przed tuz, 140 kM kosztuje ok. 230 tyś/zł netto.natomiast pełna elektronika,140kM,seria 7,tuz przedni to wydatek 300 tyś netto.Seria-6 z pełną elektroniką,do ok.175 KM to silniki 4-gary,

205

Odp: Zetor Proxima

waznżarzeczą jest jak ciagnik ma najmniej operatorów, takie moje zdanie.

mdw

206

Odp: Zetor Proxima

zorak napisał/a:
Laszek napisał/a:

Hmmm traktor o takiej mocy który robi 200-250 mth rocznie? Na moje to oznacza luksus dla właściciela, mnie niestety na taki luksus nie stać ...

to nie luksus tylko rozsądek. Luksusem było by gdybym miął Fendt-a.

Nie luksus tylko rozsądek, też tak może być albo i też może być nierozsądek... Zależy kto jak patrzy. Oczywiście to Twoje zdanie i jak najbardziej masz do tego prawo. Jednak jak dla mnie to wolał bym w takim przypadku mieć nieco mniejszy ale bardziej wyposażony i wykorzystany traktor, zawsze jest jeden mniej do utrzymania. Wiadomo stare 360 to żaden koszt utrzymania ale już w nowszych to wiadomo że proste sprawy eksploatacyjne już więcej kosztują. Najważniejsze że jesteś zadowolony ze swojego Zetora. Ja właśnie mam od niedawna 7211 do odbudowy... Oj dużo wymaga żeby jakoś wyglądać...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

207 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2013-11-18 19:41:18)

Odp: Zetor Proxima

Pietia napisał/a:

Tomala nie przejmuj się głupim gadaniem każdy ma to, na co go stać i co mu się podoba  i takie jest moje zdanie, dlatego od 2 tygodni już mam NH na miejscu po pierwszych próbach polowych jestem pod wrażeniem mocy i spalania.

odemnie masz +

Jednak wziołeś-gratuluję + leci                                                                                                     zapomniałem dodać że podzielam Twoją opinię

208

Odp: Zetor Proxima

Laszek dla mnie to rozsądek bo oczywiście mógłbym się szarpnąć na JD, Fendta czy DF ale trzeba było by się bardziej gimnastykować z finansami albo nie kupił bym prasy która jest mi bardzo potrzebna. Co do zakupu mniejszego a lepiej wykorzystanego - z racji profilu produkcji czyli i orne i łąki potrzebuje ciągnika dużego do ornego, średniego i małego na łąki i tak tez jest. Zetor orze, uprawia, śmiga z prasa przyczepami, farmtrac to praca z kosiarką, przewracarką, zgrabiarką, zwożenie bel i ogólnie wszystko z TURem, a c-360 to ziemniaki, opryski, nawozy. Praca się fajnie rozkłada na 3 maszynki. Jeszcze raz to napiszę - na realia mojego obecnie 55 hektarowego gospodarstwa z czego połowa to łąki zakup forterry w miejsce 323 był trafny, przemyślany ... ble ble ble gdzie 2 polaków tam 3 opinie wink
Tomala będziesz zadowolony.

gg 5118068

209

Odp: Zetor Proxima

Jak dla mnie nie luksus tylko to zeby rolnikowi bylo lepiej i wgl. Ja mimo 6ciagnikow kazdy ma zajecie.. a najgorzej ze nie ma komu robic to kazdy jest zapiety do maszyny i przygotowany do podmianki. Bedzie zamiar sprzedac 2 a kupic jakiegos 1 a dobrego do wszystkiego.. Na odstrzal moze pojdzie 255 i 1214..  Kazdy kupuje to co mu pasuje.. Na nowy ciagnik kazdefo stac.  A najwazniejsze zeby go tylko utrzymac. A pozniej go jakos sie pojdzie

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

210

Odp: Zetor Proxima

Tomala robiłeś już pierwsze próby w polu nowym sprzętem?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

211

Odp: Zetor Proxima

To nie powinny być próby tylko ostro w dupę, żeby ewentualne wady wyszły w okresie gwarancyjnym a nie tuż po.

212

Odp: Zetor Proxima

http://www.youtube.com/watch?v=1UZH1fWmkEE
Tu macie linka do gościa co kupił new hollanda t6.175 i zapłacił za niego 250 brutto więc bzdur nie gadałem . Tomala teraz widzisz ,że bzdur nie gadałem.

213

Odp: Zetor Proxima

W lipcu 2012 miałem wycenę T6-175 za netto 232.000zł dużego dilera z Oławy, a 225.000zł też dużego dilera z Legnicy, obydwie oferty standard, tak więc kolega jeżeli kupił go w tym roku za cenę netto 204tyś to zrobił dobry zakup.

214 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-11-20 22:29:54)

Odp: Zetor Proxima

w lutym za t6.120 w agrohandlu legnica powiedzieli mi (o ile dobrze pamiętam) 205 netto + niecałe 10 tysi za przedniego TUZa tak więc jeśli koleś z YT kupił za 250 brutto t6.175 to zrobił interes życia. Chyba że jest w totalnej podstawie, mega targowanie i stały klient bo widać żółty kombajn.

gg 5118068

215

Odp: Zetor Proxima

Idzie sie dogadać z nimi , robią fajne opusty.

mdw

216 Ostatnio edytowany przez diablo-31 (2013-11-20 23:17:09)

Odp: Zetor Proxima

T7.200 kupiłem o 17tyś taniej w Agrohandlu a konkurencji podziękowałem (a 3 firmy wyceniały mi taką samą oferte)
Ps. kolego Tomala mój kolega od roku posiada takiego Zetora ciąga nim 4-obrotową kvernelanda uwierz mi mamy ciężką ziemie a ten ciągnik tylko mruczy ta pięknie idzie, pracuje jako główny ciągnik na 70ha i jest zadowolony jeszcze nie miałem okazji ale jak będzie w polu to nakręce filmik, tak więc gratuluje zakupu smile

217

Odp: Zetor Proxima

Obecnie gazety już nie piszą takich rzeczy jak np. marże dilerów wszak funkcjonują między innymi dzięki ich reklamom, ale na początku lat dziewięćdziesiątych można było przeczytać że marże dilerów na gotowe maszyny dochodzą do 40% a na części 60%.
Utargować więc jest z czego.

218

Odp: Zetor Proxima

diablo  w sumie  w agrochandlu mają bardziej przystępne ceny   niż np u osadkoskiego

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

219

Odp: Zetor Proxima

Pisałem już kiedyś
Byłem świadkiem rozmowy dilera i dyrektora banku. Dogadywali się......  Ja robiłem swoje 3 kroki od nich. Potem Pani dyrektor dowiedziała się że jestem rolnikiem i głupio sie jej zrobiło.....  Z tej pogawędki wynikało jedno że jak ma się kasę w reklamówce to można dużo negocjować. A jak pójdziesz do banku i tylko sie pochwalisz ze chcesz kase na ciągnik to w 24 h wie o tym stado dilerów....... Potem pani z banku dostaje prezent od dilera który sprzedał nam ciągnik....

220

Odp: Zetor Proxima

a ja się w agrohandlu nie mogłem dogadać i to nawet nie o cenę chodzi bo tu może i by się szło dogadać ale o wyposażenie - nie chcieli mi skonfigurować 2 rzeczy czyli: bez klimatyzacji i zamiast przednich obciążników TUZ. Przedstawiciel mi wmawiał że zamawiają ciągniki tylko z klimatyzacją i że przedni obciążnik jest w komplecie jako obciążnik (za który muszę zapłacić) na TUZ po dodaniu specjalnej ramki. Tylko po co mi płacić prawie dychę za TUZ i jeszcze 5 za obciążnik ?

gg 5118068