221

Odp: Zetor Proxima

JAk by mi tak pier.... to bym obrócił się na pięcie i życzył miłego dnia.....
Za komuny się brało to co jest dziś się bierze to co jest potrzebne i na co sa pieniądze....

222 Ostatnio edytowany przez koseś (2013-11-21 18:47:34)

Odp: Zetor Proxima

Tomala gratulacje  zakupu zetora  a wszelkim oponentom to powiem tak "krawiec tak kraje jak materii  staje "

223

Odp: Zetor Proxima

Miałem okazję jeździć u wuja forterrą 135. Może to nie jest to samo co moja Puma ale wrażenia jak nabardziej pozytywne, niezły ciągnik smile

224

Odp: Zetor Proxima

Gdy ja kupowałem nawy traktor z tuz-em,obciążniki zabrano w rozliczeniu.

225

Odp: Zetor Proxima

PawełS.64 napisał/a:

Gdy ja kupowałem nawy traktor z tuz-em,obciążniki zabrano w rozliczeniu.

u mnie też zabrali. a co do t6.165 to miałem na full prócz osi amortyzowanej, plus tuz i obciążnik za 225 netto. ofertę gdzieś jeszcze mam

226 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2013-11-21 23:19:27)

Odp: Zetor Proxima

Wszystko możliwe bo różnice w cenie silnika były 5,5tyś + elektronika,ale ja chciałem t6.145 mechaniczny.Zwyczajnie mam wętpliwości co do włoskiej elektroniki,po drugie przez rok na 55 ha zrobił 250mth.Jak tak dalej bedzie to za 10 lat go dotrę.A swoją drogą to mój przyjechał z Pułtuska przez Rawę Maz.Ja płaciłem 209tyś z tuz i większe opny.Oś amor to fajna sprawa ale wtedy to miały t-7                                                                                                           A wracając do zakupu to rok minął i zgodzisz się ze mną  Pawle że fajnie jest mieć nowy traktor!!!

227 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2013-11-22 11:06:01)

Odp: Zetor Proxima

PawełS.64 napisał/a:

Wszystko możliwe bo różnice w cenie silnika były 5,5tyś + elektronika,ale ja chciałem t6.145 mechaniczny.Zwyczajnie mam wętpliwości co do włoskiej elektroniki,po drugie przez rok na 55 ha zrobił 250mth.Jak tak dalej bedzie to za 10 lat go dotrę.A swoją drogą to mój przyjechał z Pułtuska przez Rawę Maz.Ja płaciłem 209tyś z tuz i większe opny.Oś amor to fajna sprawa ale wtedy to miały t-7                                                                                                           A wracając do zakupu to rok minął i zgodzisz się ze mną  Pawle że fajnie jest mieć nowy traktor!!!

oj tak, to całkiem inna robota smile wcześniej się tylko mordowałem forszem, orka na glinie do najprzyjemniejszych też nie należała. Wiadomo, żeby nie modernizacja to bym nowego nie wziął tylko używkę z lat 2000+. U mnie też zrobił 250 i jeszcze wywóz zboża mnie czeka. Rozumiem, że z rolczaru brałeś

228

Odp: Zetor Proxima

Panowie, a jak jest z liczbą przepracowanych mth na gwarancji? Jest  jakieś ograniczenie w przeciągu okresu gwarancji?

229

Odp: Zetor Proxima

Nie chcem klamać, ale w ciągu roku chyba nie może zrobić więcej jak tysiąć, ja coś takiego miałem na gwarancjia miałem rok ją.

mdw

230 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-11-22 12:39:32)

Odp: Zetor Proxima

W zetorze wygląda to tak (przynajmniej u mnie)
- pierwszy przegląd przy max 100 godzinach jednak nie później niż 6 miesięcy,
- drugi przegląd przy max 300 godzinach jednak nie później niż 12 miesięcy,
- trzeci przegląd przy max 500 lub 800 godzinach (dokładnie nie pamiętam) jednak nie później niż 18 miesięcy.
I tak co ileś tam godzin których teraz nie pamiętam bo aż tak daleko nie wybiegałem a nie mam książeczki przed sobą. Ogólnie jest tak że przegląd trzeba zrobić na określoną liczbę godzin lub gdy mija kolejne 6 miesięcy. Jeśli w ciągu 3 miesięcy od poprzedniego przeglądu zbliżysz się do górnej granicy np 300 godzin to musisz zrobić przegląd i adekwatnie jeśli w przeciągu 6 miesięcy zrobisz tylko 50 godzin to i tak musisz zrobić przegląd. I właśnie na tym dilerzy robią największa kasę.

Natomiast w Farmtracu wyglądało to zupełnie inaczej, a co za tym idzie znacznie lepiej dla mnie. Pierwszy przegląd był na 80 godzin niezależnie od czasu, kolejny na 300 bądź 500 - już nie pamiętam i też niezależny od czasu - oczywiście niezależny ale w ramach 18 miesięcy. Na 3 przegląd już się diler nie załapał bo skończyła się gwarancja.

gg 5118068

231

Odp: Zetor Proxima

To ciekawe, a jak wygląda taki przegląd? Ile płaci się za nie w okresie gwarancji? A mi Zorak jeszcze chodziło o to że jak się uszkodzi coś to w okresie gwarancji jak przekroczy jakąś liczbę mth to czy jest uznana i koszt naprawy pokrywa diler czy samemu trzeba kaskę wykładać?

232

Odp: Zetor Proxima

ja nie mam określonej liczby mtg, 50-80 pierwszy przeglad, po 300 drugi, po 600 kolejny

233

Odp: Zetor Proxima

Pawel21990 napisał/a:

ja nie mam określonej liczby mtg, 50-80 pierwszy przeglad, po 300 drugi, po 600 kolejny

NO to jak nie masz :hmmm:

mdw

234

Odp: Zetor Proxima

U mnie pierwszy przegląd to ok 50 mth, następny 250 i trzeci za 250 mnie nie dotyczy,płaciłem za oleje i filtry reszta gratis-ciągnik kupiłem w Agroltech Wyrzeka.

235 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-11-22 19:19:34)

Odp: Zetor Proxima

Grzegorz89 napisał/a:

To ciekawe, a jak wygląda taki przegląd? Ile płaci się za nie w okresie gwarancji? A mi Zorak jeszcze chodziło o to że jak się uszkodzi coś to w okresie gwarancji jak przekroczy jakąś liczbę mth to czy jest uznana i koszt naprawy pokrywa diler czy samemu trzeba kaskę wykładać?

nigdy mi się nie zdarzyło robić przeglądu po czasie bo właśnie boję się o gwarancję. Pytałem dilera to mówił że muszę w czasie robić bo mi nie uznają - po prostu ich kasa i tego pilnują i tego się trzymają. A jak to wygląda: Wpadają i biorą się za wymianę każdego oleju oprócz skrzyni który tylko uzupełniają, wymieniają filtry, płyn w chłodnicy, dokręcają koła, smarują każdą kalamitkę, jeśli mam jakieś uwagi to wszystko sprawdzają po czym się zabieraj a za kilka dni przychodzi faktura. Oleje + części + dojazd + robocizna (w zetorze bo w farmtracu tego nie liczyli). Jeśli mieli by robić wszystko zgodnie z tym co napisane w książce serwisowej to musieli by zwalać miskę i dokręcać korby - ciekawe czy gdziekolwiek to robią ?

gg 5118068

236

Odp: Zetor Proxima

no dobra jeśli nie tajemnica ile taka przyjemnośc kosztuje ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

237

Odp: Zetor Proxima

PawełS.64 napisał/a:

Wszystko możliwe bo różnice w cenie silnika były 5,5tyś + elektronika,ale ja chciałem t6.145 mechaniczny.Zwyczajnie mam wętpliwości co do włoskiej elektroniki,po drugie przez rok na 55 ha zrobił 250mth.Jak tak dalej bedzie to za 10 lat go dotrę.A swoją drogą to mój przyjechał z Pułtuska przez Rawę Maz.Ja płaciłem 209tyś z tuz i większe opny.Oś amor to fajna sprawa ale wtedy to miały t-7                                                                                                           A wracając do zakupu to rok minął i zgodzisz się ze mną  Pawle że fajnie jest mieć nowy traktor!!!

Podziwiam ludzi co na takim areale potrafia zaoszczedzic na nowy ciagnik ja nawet o tym nie marze a tez mam opdobny areał. moze to dlatego ze ciagle dokupuje ziemi i kupuje maszyny...

Rolnik z powołania:-)

238

Odp: Zetor Proxima

wojtas napisał/a:

no dobra jeśli nie tajemnica ile taka przyjemnośc kosztuje ?

pierwszy w zetorze wyniósł chyba 1600 zł w tym 350 zł to dojazd, 280 zł robocizna a reszta to filtry i oleje.
W farmtracu coś koło 1400 zł ale nie liczyli roboty, a jechali do mnie ponad 110 km i za drogę zapłaciłem dużo.

gg 5118068

239

Odp: Zetor Proxima

hmm to  w sumie jak na service to tanio smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

240

Odp: Zetor Proxima

w moim przypadku to w NH pierwszy przegląd na 50mtg wymiana wszystkich filtrów łącznie z głównym hydrauliki,  oraz wymiana oleju w silniku, (podłączenia laptopa i sprawdzenie cholera wie co!) wszystko gratis bo wynegocjowałem pierwszy przegląd przy zakupie. przy drugim na 300mtg tak samo  filtry, olej w silniku, kalibracja skrzyni, i ogólny przegląd przewodów itp, faktura ok.1600zł, następny na 600mtg to wymiana oleju w przednim moście, zwolnicach i reszta to co na 300.