21

Odp: Zetor Proxima

powiem tak nie bierz tego  za zadne skarby .... no chyba ze chcesz  sie wkó........  na polu zamiast pracowac ...   
skrzynie 3 biegowe  do tego silnik  jak w osiemdziesiątce tylko ze z turbem  czyli   niby 100km
co sie = brak mocy w polu  albo raczej brak przełożeń w polu 
miałem porównanie  tego właśnie zetora z  Belarusem 52  wyobraźcie sobie że Belarus cedził tego zetora jak chciał ... przy tej samej robocie i na drodze i w polu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: Zetor Proxima

no a czy ktoś ma inne doswiadczenia opinie prosze piszcie

23

Odp: Zetor Proxima

Ja jednak zrezygnowałem z Zetora i na podwórku stoi Kubota. Kolega w tym samym czasie przyprowadził Proximę 105. Myślę, że po jesiennych pracach będziemy mieli już jakieś porównanie i wtedy będę mógł napisać spostrzeżenia.

24

Odp: Zetor Proxima

No to gratulacje , niech Ci służy jak najlepiej.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

25

Odp: Zetor Proxima

Sory że tak wklejam linki z innego forum ale tu najlepiej jest pokazane jakie ścierwo jest ten zetor 9540 http://www.agrofoto.pl/forum/topic/34-w … ge__st__20  Joker poczytaj sobie na pewno dowiesz sie coś ciekawego

26

Odp: Zetor Proxima

no ja jeździłem troszkę 10540 żyleta

27

Odp: Zetor Proxima

wstawiaj foty wuja

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

28

Odp: Zetor Proxima

A propos zetora 105. Kolega, który wziął tego zetora ma go od razu z turem i wczoraj świadczył mi pewną przysługę. W momencie, w którym skręcał kołami słychać było straszne zgrzyty (ciągnik funkielnówka). Po dokładnych oględzinach okazało się, że poluzowały się śruby mocujęce felgę. Strach pomyśleć czym to by mogło się skończyć przy szybkiej jeździe

29

Odp: Zetor Proxima

nowe3 wykonanie ciągników to durzy problem na zachodze przestali kupowac kombajny john deere a powód błachy składano wiele czesci w brazylii na klej a nie na śruby i sie normalnie rozlatywały szydera teraz wiem ze coś tam zmienili

30

Odp: Zetor Proxima

poprawię cię nie wiele części tylko całe kombajny są z BRAZYLII

31

Odp: Zetor Proxima

no jak tam jest może jakiś użytkownik zetora 9540

32

Odp: Zetor Proxima

Zgadnijcie, ile Proxima 105 wzięła paliwa na zaoranie 1 ha ?????
22-24 litry...
Kubota - zmieściała się w 15 litrach

33

Odp: Zetor Proxima

Jak zapiąłeś 2 skibowy pług do jednego i drugiego to w sumie normalne smile
Kubota to traktorek ogrodniczy do miniaturowych japońskich pól i pewnie traktorzysta też za duży nie powinien być wink

34

Odp: Zetor Proxima

Proxima 105 to jest to samo co 85 tylko na pompie rozkręcony i dla tego tyle pali ,85 na godzinę pali 10L w średniej robocie.

35 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2010-10-26 13:50:08)

Odp: Zetor Proxima

Kubota ma 99 KM i ciąga plug grudziądzki 4x40 + kolczatka. Szczerze mówiąc - myślałem, że w 12 litrach się zmieszczę. Może w przyszłym roku, bo w tym to było twardo do orania.
Kręcąc sie po gospodarstwie wychodzi 5-6 litrów na godzine.
Przy agregacie upr-siew 3m wziął 8 ha na hektar.
Przy gruberze 2,6 - 10 litrów na ha.

Nie pisałem tego chyba - w nowej Proximie przy 80 mtg poszła turbina. Nie był w stanie pociągnąć pługa 3-skibowego. Z komina czarno, z odmy biało..... Po wymianie turbiny szedł jak burza - tylko to spalanie ....

36

Odp: Zetor Proxima

Czyli myśl japońska w niczym rewelacyjna nie jest bo Fortschritt zeżre mniej. Co do Zetora to chyba żadne nie były ekonomiczne, ale ~23 l/ha to dużo za dużo, co prawda nie napisałeś jakim pługiem. W Zetorze możliwe też, że masz za dużą dawkę paliwa ustawioną.

37

Odp: Zetor Proxima

23l to spokojnie  jak na nowe ciągniki to heh pestka big_smile orałem dziś JD 230 konnym z pługiem IBISA zabiera 220cm  spalanie bagatela big_smile 37.8l\ha    ciągnik dosłownie 3miesiączny big_smile  więc niema się co załamywac big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

38

Odp: Zetor Proxima

Pali za dużo i pług może ma za mały, no i operator też może nie bardzo wink

39

Odp: Zetor Proxima

Wojtas nie wierzę w takie spalanie, może na godzinę  ale nie na 1ha gdyż przy takiej szerokości i pewnie prędkości około 10km/h to powinno zaorać się około 2ha. w godzinkę więc na godzinę by palił ponad 70l ? nie ma mowy.

40

Odp: Zetor Proxima

On pewnie zapiął do niego pług z c-330 i do tego jeździł na najwolniejszym biegu wink