1

Temat: większy rozmiar kół- wszystkich

cześć chłopaki, rozmyślam sobie o założeniu kół do forszaja większych o 20cm na średnicy, powinny spokojnie zmieścić się pod kabiną, przednie można podnieść błotnik. moje oponki są jeszcze cacy, a tak myślę że większe oponki podniosłyby prześwit pod ciągnikiem. jaki byłby to rozmiar opon na przód i tył aby średnica była większa i aby przedni napęd zgrywał się poprawnie z tyłem?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

z tyłu wejdzie opona  36 cali  bo sprawdzałem  co do przodu to  byś musiał 24  cale załozyc  by sie zgrywało mniej więcej  ale wiadomo wieksze opony  wieksze felgi    wiadomo to kosztuje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2010-02-19 21:32:17)

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Nie trzeba nic kombinować z felgami bo są opony nad wymiarowe np na tył 650/70/34 a na przodek 500/70/20.Jak bym miał troszke wolnej kasy to bym się pobawił i myślę że na większych kołach zwiększy się uciąg i trudniej będzie go utopić.

4

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

czy uciag by sie zwiększył to nie wiem ale  raczej predkośc by wzrosla na bank przez co moc na kołach zmalała

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Muj znajomy ma załozone w swoim zt320 koła 38 calowe tak jak mtz a szerokosć 20 .lekko odginał błotniki za to teraz gna jak bolid.

6

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

po co wam opony większe będziecie się ścigać z Kubicą, ja mam opony zamiast 18 założone 23 a w drugim dodatkową parę kół

7

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Ja akurat też mam opony 23-26 w swoim 323 a kolega załozył 20-38 bo robi przy budowie autostrady i potrzebował ciągnika to transportu.

8

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Znalazłem filmik  który udowadnia że większy rozmiar kół w ZT 323 jest możliwy i nic złego się nie dzieje

Oto link do filmiku :

http://www.youtube.com/watch?v=w9IOhlK2 … re=related

GG 16238418

9

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Wielkość kółek można zmieniać  byle by zachować proporcje żeby automat od przedniego napędu działał jak należy. No i trzeba pamiętać że po zmianie kółek mozna nie wyjechać z garażu bo się nie zmieści w bramie....

10

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Zakładał ktoś do 303 szerokie koła od bizona,jak to wygląda np: podczas orki.Rozstaw szpilek pasuje bez problemu tylko czy felga nie jest za głęboka.

11

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Ktoś może wie jak obliczyć wielkość kół przednich przy tylnych w fortschritt 520/65R38 czy mogą być 480/65r28? Czy raczej 24 cale?

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

12

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Raczej 24 ale może ktoś inny zna wzory.

13

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Proporcje wychodzą 1:1,5 przy oryginalnych kołach.

14 Ostatnio edytowany przez MAREKPE (2010-10-29 19:27:40)

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Z tego sobie skorzystaj  http://www.oponeo.pl/narzedzia/zamienniki-opon Profil opony rolniczej jest normalnie 85
Jak liczyłem proporcje w 323/5 to też wychodziło mi coś ok 1,505

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

15

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Kamil2610 napisał/a:

Znalazłem filmik  który udowadnia że większy rozmiar kół w ZT 323 jest możliwy i nic złego się nie dzieje

Oto link do filmiku :

http://www.youtube.com/watch?v=w9IOhlK2 … re=related

Na takim ogumieniu fantastycznie wygląda . big_smile

16

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

a te r38 wejdą do Forsza ? chodzi mi o błotniki, bo tez możne bym swoje zamienił , a do r36 jakie powinny być ?
chociaż uważam ze w błocie i tak grzebie i tak smile

17

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Do r36 mogą być dowolne smile
Wysokość koła to średnica felgi plus dwa razy wysokość opony, a wysokość zależy od szerokości i profilu. Profil jest podawany w rozmiarze opony albo w procentach albo w calach, np. opona tylna w moim standardowa, ma oznaczenie 18.4/15-30 co znaczy: szeroka na 18,4 cala, wysoka na 15 cali, średnica osadzenia 30 cali.  Z przykładu maziego 520/65R38 znaczy: szeroka na 530 mm, wysoka na 65% szerokości co daje ~345 mm i średnica osadzenia 38 cali. Moja jest 60 cali wysoka czyli 1524 mm, a maziego  jest wysoka na 65 cali czyli 1651 mm.
Wracając do tych opon to proszę księdza napędy się nie zgrają ani przy tych 28 calowych ani tych 24 calowych z przodu.

18

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Może ktoś w przybliżeniu powie mi jaki profil opon z tyłu ma być 38 cali żeby z przodu dać 28 tylko jaki profil. Wg. wskazówek dario  musi być profil jeszcze większy z tyłu. Chyba że 28 nie wypali to 24 wtedy ale to ostateczna opcja. Ale powinno pasować bo skoro ktoś z forum tu miał w 323 na przodzie 24 i tył 34 to zwiększenie przodu i tyłu jeszcze o 4 cale jest możliwe tylko jak ktoś wie proszę o pomoc ja w liczeniu tych obwodów i wysokości zbyt dobry nie jestem.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

19

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

http://www.youtube.com/watch?v=QuhG_mJE … re=related zobaczcie jeszcze ten film  pod koniecFILMU (4.10MIN ) ZT 323 A RACZEJ  ZT  423 TO MA DOPIERO OPONKI ZAŁOŻONE  POLECAM OBEJRZEĆ

GG 16238418

20

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

To bym widział na tył http://www.oponyhurtdetal.pl/opony-prze … 0r-38.html
a to na przód http://www.oponyhurtdetal.pl/opony-prze … 0r-24.html
Tylko dalej nie wiem po co Ci taka kombinacja.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia