381

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

i jak ciągniczek sprawuje się na tych oponkach. Z tego co sobie policzyłem to tylna opona jest wyższa od oryginału o niecały 1 procent a przednia jest wyższa o prawie 7 procent od oryginału.

382

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

ja się też przyczajam do takich opon
grzesiu możesz zrobić fotki i pokazać jak to siedzi na ciągniku

Nie ma to jak FORTSCHRITT

383

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Czy ktoś z forum ma 600/70 R34?  bo tych  600/60 parę osób ma.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

384

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Ja mam takie tylko ja nie mam wałków w przedniej przystawce. Ale to wynika z wcześniejszych moich problemów z napędem dlatego ich nie mam. Jak by to było z oryginalnymi przednimi nie wiem.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

385

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

czyli mieszczą sie bez problemów ? tył może być większy, jedyne na wstecznym będzie darł . ale jak założę z przodu 425 75 20 to powinno grać. miałem z Bizona ale guma porażka, balon szeroki ale bieżnik wąski i w sumie nic nie poprawiłem a na dodatek jedna mi strzeliła latem i wróciłem do standardowych radialnych , tylko że one słaby bieżnik mają. Jakbyś mógł to wrzuć jakieś fotki opon. jestem ciekawy jak to z boku i z tyłu wygląda , dzisiaj zamówiłem sobie takie ale odbiorę dopiero w styczniu.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

386

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

ja się czaiłem na 28.1 r26 ale one mają 70cm szerokości to koła pokroju kirowca ale jak będę zmieniał opony to będę celował w te 600/65 r34

Nie ma to jak FORTSCHRITT

387

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Wchodzą bez problemu ,zdjęć nie dam rady teraz zrobić bo stoi w kącie garażu. Po nowym roku będę robić hydraulikę w nim na nowo to wtedy zrobię.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

388

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Z tego co widzę na mapie to mieszkasz przy AOW zjazd na Mokronos?  Podeslij namiary to jak będę w okolicy zadzwonię i może zobaczył bym jak to wygląda?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

389

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Tam są drugie Cesarzowice ja mieszkam koło Środy Śląskiej ,ale jak chcesz to nie ma problemu wpadnij 663 833 654.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

390

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Pogrzebałem troche w sieci i tak
tył 18.4 r 34 wysokość 165 cm
przód 13,6 r 28 131 cm
i mam 2 pomysły
1. założyć na tył 11.2 r 46 wysokość 166,5
2. zamienić wszystko i dac
tył 12.4 r 46 wysokość 172
przód 12.4 r 32 wysokość 136
Wariant 1 tańszy ale przód miałbym szerszy od tyłu przeszkadza to?

Rolnik z powołania:-)

391

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

To jak zmieniac wszystkie czy tylko tył?

Rolnik z powołania:-)

392

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Panowie, kilkanaście stron forum a nikt nie przedstawił prostego wzoru a z rozmowy widać, że dla niektórych jest on oczywisty. I takim sposobem co stronę mamy pytanie „a czy te opony posują?”.
Podstawą obliczenie jest znajomość rozmiaru fabrycznego, najważniejszym parametrem jest jednak wysokość opony i nie koniecznie w procentach tylko w cm\mm, szerokość jest dowolna.
Przykład:

Rozmiar opony przód        Rozmiar opony tył       Przełożenie
          1100mm                   1650mm                    1,5            Dzielimy rozmiar tył/przód

1650:1100=1,5

Szukamy opon  o większym rozmiarze, w tym przypadku mamy już wybrane opony tylne, w celu dobrania przednich należy tak dobierać  wysokość opony aby po podzieleniu otrzymać właściwe przełożenie, np:

Rozmiar opony przód             Rozmiar opony           Przełożenie   
        X -mm                       1800mm                 1,5         Dzielimy rozmiar tył/przód

1800:1200=1,5
       lub:
Mamy oponę rozmiar – 1250 x (przełożenie) 1,5=rozmiar opony tył 1875mm

Możliwości podstawienia są dowolne, rozmiar opon z opisem wymiarów w mm znajdziemy tu:
http://www.hurtopony.pl/rolnicze.html

Wzór stosujemy do wszystkich modeli/firm.
Pamiętamy, że skrzynia może się zachowywać inaczej, głośniej ze względu na inne obciążenie, traktor jednak nie może jak to ktoś pisał  „podskakiwać „ itp. podczas jazdy ulicą.
Mam nadzieję, że objaśnienia są zrozumiałe, jeśli coś nie tak proszę skorygujcie.
PS.
Nie sugerujcię się do końca wielkościami podanych kół we wzorach, nie wiem jaki jest poprawny wymiar koła przedniego w ZT323, ktoś pisał, że nawet 1187mm więc to całkowicie zmienia przełożenie.

393

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Jak byś chociaż jeden dzień pracował w branży to wiedziałbyś, że rozmiar opon to temat umowny i niepowtarzalny i nic do niczego nie dopasujesz. Matematyka to moja ulubiona dziedzina wiedzy, ale w przypadku rozmiarów opon, nie do zastosowania. Dlatego właśnie Niemcy skonstruowali napędy tak jak skonstruowali.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

394

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Nie dopasujesz przez wymiary podawane na stronach przez producentów czy rzeczywiste?
Ja podchodzę do tego ze specjalistycznym urządzeniem - miarką:)
Prawda, z fortschritem akurat w praktyce nie kombinowałem, być moze jest wrażliwy na wszelkie zmiany jak piszesz ale gdzie indziej działa, może warto spróbować.

395

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Zrobić kredą na opinie znak na skarbie który przylega do ziemi i na ziemi też zaznaczyć. Potem jeden obrót kołem i znowu zaznaczyć na ziemi i zmierzyć odległość. Wtedy dokładnie mamy obwód.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

396

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Parę razy powtarzałem że opony tego samego producenta mogą się różnić  +- 1,5cm od tych deklarowanych w katalogu. Tylko miarka.....

397

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

To jaki jest stosunek przełożenia?  1:1.54 ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

398

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Laszek napisał/a:

Zrobić kredą na opinie znak na skarbie który przylega do ziemi i na ziemi też zaznaczyć. Potem jeden obrót kołem i znowu zaznaczyć na ziemi i zmierzyć odległość. Wtedy dokładnie mamy obwód.

jeszcze lepiej przewiązać oponę sznurkiem, przejechać i zmierzyć od odciśniętego pierwszego śladu do drugiego

399

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Na szczęście w fastracu zakładam jakie mi wejdą, byle 4 takie same 🤣🤣🤣

400

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Przełożenie w 323 1:150.
Jaka jest wysokość opony przód 4x4 w 303? Fabrycznie jest 12.5-20?