Temat: Fortschritt E516 E516B E517

http://www.autogielda.pl/motoryzacja/ma … AX34L.html

W przyszłym tygodniu wybieram sie obejżęc te maszyny na co zwrócić szczególna uwage przy ogledzinach tych maszyn. Zwracam sie przede wszystkim do użytkowników tych potęznych maszyn i osób które miały z nim stycznośc.

2

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

gdzieś widziałem 9 takich kolosów do sprzedania ale nie mogę znaleźć. Nie pamiętam czy to na allegro było czy gdzieś indziej.

3

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Też widziałem te kombajny , to było na allegro jak dobrze pamiętam to po 25 koła chciał.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

4

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

no no ceny właśnie od 25 kola się zaczynały. i tam była mowa ze odbiór w Polsce albo w Niemczech chyba. za wszystkie miała być promocyjna cena big_smile

5

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Dokładnie tak Bombay.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

6

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Tamte raczej mnie nie interesują bo stoją w niemczech juz bardzo dawno je widziałem nie tylko na allegro

7

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

no co ty? gościu spuścił cenę najpierw chciał 28 teraz jest 25. myślę że jeżeli cena by stopniała do sensownego poziomu to jest czym się interesować. patrzę na te kombajny przez pryzmat wolnego, wąskiego bizona którym żniwa ciągną się w nieskończoność a jak kurna nie chcę spędzić najlepszej pory roku w kurzu i jeszcze w bozonie...eh kasa nie jest wielka ale i tak trzeba ją mieć tongue

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

8

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

wiec tak dobrze jest sie zaopatrzec w nanometr do sprawdzenia cisnienia oleju w silniku,nastepnie stan cepów pasów czy nie ma wycieków z pompy chydraulicznej czy z silników chydrostatycznych,stan wezy jest tez dobrze sprawdzic kiedy był wymnieniany lub czyszczony filtr to sie  sprawdza bardzo prosto juz muwie;na zbiorniku oleju odkrecasz 4 sruby M8 i nastepnie podnosisz cała rure z filtrem w gure i patrzysz olej powinien miec barwe bursztynowa i niepowinno byc prawie zadnych opiłków,nastepnie sprawdzasz stan pasów i przenosników,głuwnie trzeba patrzec na silnik i chydraulike dobrze jest sie kawałek mawet przejechac  to sprawdzisz czy sa jeszcze dobre silowniki dzwignia przyspieszenia czyli dzojstik ma maksa do przodu .
i to chyba tyle było by jak cos to prosze pisac

9

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

A więc stalo się. 5go czewca po ponad rocznych poszukiwainiach wyjazdach do sprzedawców stałem się szczęśliwym posiadaczem kombajnu FORTSCHRITT E516B.Dawno  na naszym zacnym forum nic nie pisalem ale po 11 godzinach jazdy tą maszyną do domu nadal z wrażenia tszęsą mi sie rece. A kąbajn ... jest cudowny rocznik 85. heder 5.80 , bez wycieków hydraulika jak i silnik ,nie pogięty ,poprostu taki jak chciałem.Nawet części zamiennych mam od sprzedawcy caly zbiornik.No i muszę dodać że sprzedający okazał się normalnym czlowiekiem. Bez blefu i kombinacjii wszystko mi o nim opowiedzal ,nawet odpowiedzial na moje trudne pytania i po miesiacu tranzakcja ... dla mnie rewelacja. Mam nadzieje że w żniwa razem będziemy śmigac...

10

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

gratulacje, a ile dałeś?

Rolnik z powołania:-)

11

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

No i ekstra następna osoba posiadająca większego Fortschtritta. Heder 5.80 to skracany czy groszkowy od 517. Gratuluje jak możesz wrzuć jakieś foty do galerii to obejrzymy świeży zakup.

12

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Po negocjacjach 14.500 .Zdjecia dolącze w przyszlym tygodniu,no a heder fabryczny tyle że wózek od 6.70 czyli do skrócenia...ale co to znaczy wobec całości....

13

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

No Wicher gratulacje  teraz to bedziesz miał maszyne z prawdziwego zdazenia  a jak mozesz to powiedz mi z kad go prowadziłes i czy gdzies nie  widziałes jakiegos w miare wygladajacego i taniego  bo planyje kupic sobie 516b na czesci

14

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Takie "cuda" to u mnie w okolicy na części sprzedają a co się nie sprzeda to do huty jedzie bo 516  nie cieszy się w mojej okolicy żadnym szacunkiem. Podziw budzą dwie rzeczy: spalanie i awaryjność. Jedno i drugie bez umiaru.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

15

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

hm mi te kombajny podobają się szalenie. o awaryjności nic właściwie nie słyszałem, podejrzewam że jak dbasz tak masz. za to o silnikach różne rzeczy. najwięcej złych opinii koncentruje się na wadach konstrukcyjnych silnika. ten kombajn z innym silnikiem i jest rewelacja...tak mi się wydaje.
Jedyne co przemawia u mnie za zakupem takiej bestii to czas, nienawidzę gnić w bizonie, po prostu kurwica mnie bierze, i mimo że się nie psuje to mam permanentne wrażenie że ten kombajn zawiedzie mnie w każdej chwili, on tylko na to czeka aby dać mi kopa w brzuch. Takim bydlakiem widzę bardziej bezstresowe żniwa. nawet kosztem paliwa, ja ma się zepsuć to i tak się rozkraczy ale więcej ha będę miała za sobą. i tak na oko z fotografii to chyba jest mniej skomplikowany niż bizon no nie wliczając hydrostatu.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

16

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

U mnie dzierżawca PGR-u miał ich 4 do pracy i 2 na części. To tam się różne cuda działy ze spaleniem się włącznie, ale w polu nie pracowały nigdy więcej niż dwa na raz. Reszta non stop w naprawie. Było tak, że 4 kombajny kosiły 38 ha przez dwa dni, a Jelcz z narzędziami tylko jeździł od jednego do drugiego, aż została podjęta męska decyzja o usługach i duży NH 9060 kosi teraz wszystko już dwa sezony. A są opinie właścicieli że 517 jest jeszcze gorsza od 516 dlatego można je kupić po 1 zł/kg(tak jak kolega Wicher) Ja osobiście upierałbym się przy 524 bo to jest całkiem inna, o niebo lepsza maszyna.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

17

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

ale widzisz sa i szczęścliwi posiadacze tych sprzętów  na tym forum i niech im kosi jak najdłużej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

wicher napisał/a:

A więc stalo się. 5go czewca po ponad rocznych poszukiwainiach wyjazdach do sprzedawców stałem się szczęśliwym posiadaczem kombajnu FORTSCHRITT E516B.Dawno  na naszym zacnym forum nic nie pisalem ale po 11 godzinach jazdy tą maszyną do domu nadal z wrażenia tszęsą mi sie rece. A kąbajn ... jest cudowny rocznik 85. heder 5.80 , bez wycieków hydraulika jak i silnik ,nie pogięty ,poprostu taki jak chciałem.Nawet części zamiennych mam od sprzedawcy caly zbiornik.No i muszę dodać że sprzedający okazał się normalnym czlowiekiem. Bez blefu i kombinacjii wszystko mi o nim opowiedzal ,nawet odpowiedzial na moje trudne pytania i po miesiacu tranzakcja ... dla mnie rewelacja. Mam nadzieje że w żniwa razem będziemy śmigac...

Gratuluje zakupu, oby dobrze się sprawował :beer:

19

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

to może wypowiecie się o 527 bo taki chodzi mi po głowie lub 525

20

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

no o 525 to wiele ci nie powiem bo poprostu nie wiem ale  o 527 to moge ci cos powiedziedz.
Kombajny te to był najwiekszy przedstawiciel rodziny mdw (do czasu ARCUSA) najwazniejsza ich zaleta  jest wysoko wydajny 3-bebnowy system omłotowo-separacyjny.W połaczeniu z szerokim kanałem omłotowym (prawie 1600mm) z 6-klawiszzowym wytrzasaczem i 3 rzedowym oczyszczaniem  posiada dobre wyniki ( według testów DLG z 95r był jednym z najwiekszych kombajnów dostepnych na rynku europejskim,walka rozgrywała sie  miedzy:CASE AF2188,CLAAS Do118,CLAAS Mega218,CLAS Comandor 228cs,deutz fachr 4090hts,Fiat lawerda L626MCS,JD 2066,MASSEY FERGUSON 40RS,New Holand TF78,New HolandTx68)Na poczatku były w nich montowane  jednostki napedowe MERCEDESA a pózniej Volvo o mocy 271km,hedery były dostepne od5,40 do 7,20.Do podstawowego wyposazenia   nalezy  automatyczna regulacja hedeu, rewers przenosnika pochyłego,Zbiornik na ziarno miesci ok.8,3m3 wiec tak mniej wiecej ponad 6t.Ma duza powiezchnie czyszczaca ktura wynosi prawie 6m2