21

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

MDW 525 miał przez dwa sezony mój kumpel, wcześniej miał e514, sprzedał, kupił 525, a teraz sprzedał 525 i z powrotem przesiadł się na 514. Nie chciał nic opowiadać na temat tych zamian ale chyba coś z tą 525 było nie tak bo ciągle coś piszczało a nikt nie wiedział co. Nawet w Pankowie mu nie pomogli. Szczegółów nikomu nie zdradził, ale jakby wszystko było OK to chyba by jej nie sprzedawał.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

22

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Kochani, nawet nowe samoloty spadają, stare z resztą też.Od urodzenia jestem mechanikiem,nawet z wykształcenia,i wiem doskonale że wszystko zależy od czlowieka.Jak się postarasz to nawet mlotkiem poprawnie łożsko wbijesz.Bez urazy ,ale jeżeli koś twierdzi że to kupa zlomu to śmiech mnie ogarnia, dlaczego??? Bo mnóstwo ludzi uważa że kombajn ,ciągnik lub co kolwiek innego ma pracować wieczność.A kto widzial czeklistę przegląd po pierwszym ,trzecim, i kolejnym sezonie.Kto po trzech latach sprawdza luz w tulejach na przekladniach....Prawie nikt.Ale jak maszyna zje dwa pasy za kupe kasy no torobi się kaszana.Dlatego też uważam że jeżeli odnajdziesz swój sprzęt co najmniej w czerwcu nie w sierpniu i dasz mu szczerze to co mu się należy na 90% spokojnie zrobisz zaplanowane prace.

23

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

i tu wicher zgodze sie z toba w 100% ja jak kupiłem swoje  to w pierwsze zniwa nimi nie kosiłem ale za to spokojnie przygotowywałem je na nastepne i dzis moge smiało powiedziec ze sie opłacało je dopiescic bo juz 3 sezony mam za soba i wszystko chodzau jak zegarek silnik zapalił prawie ze na dotyk  po zimie  tyle co  zmienie oleje i w droge a raczej w pole

24

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Moim zdaniem zasada byle do przodu,jakoś to będzie jest bardzo droga,no chyba że ktos ma mnustwo kasy i czasu...

25

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

PRZEMEK517STS dzięki za wykład a jak z częściami i z awaryjnością

26

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Czlowiek od kórego go mam dał mi caly zbiornik,pasy ,kola,bagnety,wentylatory ,silowniki,slowem wszystko co natargal z niemiec, od znajomych itd.A awaryjność ,osobiście opowiem po żniwach...

27

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

z czesciami nie ma problemu no łozyska to wiadomo ze w churtoni sie  dostnie i nieoplaca sie  dawac jakis chinskich  polskie mozna dawac do zeczy kture nie pszenosza duzych obciazen no i łatwo z ich wymiana  a najlepiej dawac zachodnie  fakt faktem to troche kosztuje ja jak wymieniałem  prawie wszystkie łozyska to wydałem ok.12tys na jeden kombajn,jezeli chodzi o czesci to niema problemu bo i u panery w sklepie i w postolicach a jak oni nie maja to swisspol ma.z awaryjnoscia ja nienazekam  bo niema co sie psuc  no trzeba uwazac  na gryzonie w 527 bo tam jest juz troche elektroniki ale jeszcze nie tyle  co w arcusie.Ja kosze rocznie ok.400 hai praktycznie oprucz smarowania schumachera  podczas koszenia to nic wiecej nie  robie wiec chyba nie sa to złe kombajny

28

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

no to masz troche tych czesci jak cały zbiornik ho ho

29

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Poprostu dał co miał ,sam w tym sezonie wskakuje na nowego FAHRA...

30

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Witam wszystkich powiedzcie mi znawcy tematu ile w godzine skosi 517 z hederem 5,60m pszenicy plon około 6 ton .

31

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

wicher jak maszyna?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

32

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Jestem zachwycony!!!! Tym kombajnem poprostu fruwa się  po polu.Po prostu brak poruwnania z czym kolwiek.Oczywiście prócz nowych maszyn.Naprawdę mówię wam jestem w szoku,a ja go tak się bałem,widać nie potrzebnie...

33 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2010-08-22 20:32:24)

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Może nam opowiesz ile pali na godzinę a ile wychodzi na hektar jak szybko kosisz jaki jest szybki na drodze.Powiem że bardzo mnie ten kombajn zainteresował.

34 Ostatnio edytowany przez Pietia (2010-08-22 21:53:49)

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

:)Wicher podaj jakies na miary na siebie mam kilka pytań mam takiego na oku w mojej okolicy z hederem 5.7 ponoć dobry dowiedziałem sie od mojego mechanika któery mu wszystko naprawia facet chce sprzedać bo przerzucił sie na warzywa i zostało mu tylko 10 h. zboża:):)

PS.
Tak jak mówi Tomek czekamy na jakieś konkrety:):):):)

35

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Powiem wam tak koledzy moi,na ulicy ten kombajn nie jest za szybki,mimo że jak nim jechałem do domu jak go kupiłem to na całym gazie,no i auto to to nie jest.A w polu średnio spalił +\- 20l na mtg. Niestety wprawy jeszcze nie mam bo podnoszenie hedra jest pod prawą nogą a hydro w prawej dłoni,więc łatwo o pomyłkę .A poza tym wymieniłem oleje ostre smarowanie kontrola pasów i na pole.Mówię wam dla mnie bomba.....

36

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

ile nim skosiłeś? czy coś się wydarzyło?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

37

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

E-516 B  robi  na  mnie  takie  wrażenie  że  do  wymiany  jakiegoś  łożyska  bez  cyklopa  nie  ma  co  podchodzić  wink.  Potężna  maszyna i  chyba  mało  wydajna  jak  na  swoje  rozmiary.

38

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

cyklop? łom? młot? czemu nie, ja tam do demontażu łożysk używam ściągaczy.Po za tym w tej maszynie jest sporo łożysk d206 i podobnych wahliwych itp. po prostu trzeba do tej maszyny podejść tak jak do każdej innej.Co do wydajności no to jak dla mnie jest bardzo duża bo10h pszenicy (stojąca)wykosiłem w nie co ponad 4 godziny odliczając postój na sypanie.Jednak tą kwestie będę dokładnie znał po następnych żniwach.

39

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Wicher wstaw jakieś foty sprzętu jestesmy ciekawi jak to wyglada sieczkarnia jest i jaki heder

40

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

mam tylko z telefonu komurkowego ,ale jak się je stawia? dzisiaj coś pomodze...