41

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Tu szeryf bardzo ładnie to opisał

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=320

42

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

A jak by co to proszę dzwonić to na wszystkie pytania chętnie odpowiem.Mój numer 697 447 620.

43

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Podpinam się pod wątek bo nie wiem czy warto zakładać nowy.
Mój znajomy ma do sprzedania E-516B w stanie na oko dobrym ze stołem do rzepaku i sieczkarnią i oprócz tego pokaźną kupą nowych pasów ( ma ich więcej ode mnie, a ja swoich na dwa razy do taczki bym nie zmieścił) Jak by ktoś miał ochotę na taką maszynę to mogę pomóc w sfinalizowaniu transakcji.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

44

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

ile chce

45

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Marek czy to jest ta 516 z Paczkowa

46

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

widzę Pietia że 517 chodzi Ci po głowie smile i nie opuszcza.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

47 Ostatnio edytowany przez Pietia (2010-09-17 11:13:27)

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Tak Fenol wczoraj wracałem z Bolesławca byłem za pługiem i po drodze oglądałem jedna 517 w a tak po zatym okazało się w tej samej wiosce co pług stoi to Same laser więc wszystko za jednym zamachem przetestowane. Wrażenia pozytywne ze wszystkich sprzętów tylo 517 brak stołu do rzepaku a cena dobra.


PS.
Fenol sprzedawca poświęcił nam sporo czasu pokazał wszystko wytłumaczył powiedział na co trzeba wzracać uwagę co jest do zrobienia ogolnie jestem zadowolony tylko brak stoły. Niby twierdzi że stół przy tych hederach jest zbędny ale to jest jego zdanie i ma jeszcze masę części zamiennych do niego.:):):)


Spala 20-22 litry na godzine i nie powinien mieć pustych przebiegów przy otwieraniu rury od wysypu zboża przełanczaja sie wentylatory i czyszczą chłodnice z kurzu jeden mankamęt to mały zbiornik 3,5 t. a wydajnośc przy powiedzmy 5 t/h wychodzi jemu 2 do 2,5 h więc sam chyba rozumiesz a na moich kawałkach praktycznie wszystkie dałoby się nim wykosic mozę pozostałby 1 h do wynajęcia kombajnu. Ale zima przed nami długa i bedzie czas na wszystko, spokojnie sobie cos upatrzeć a wiadom ceny jeszcze polecą e dól. To są maszyny wydajne i dla takich jam my mysle zę żniwa były by mniej stresujące  choc na 512 nie mogę narzekać ale wydajnośc i jeszcze raz wydajnośc sam chyba rozumiesz.  smile:):)

48

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

bolek46 napisał/a:

ile chce

Jeszcze się nie określił, ale ja mu płacę za maszyny max 2zł/kg. Nie wiem czy 516 opłaca się tyle dać, bo ja za 512 dałem 75gr/kg

Pietia napisał/a:

Marek czy to jest ta 516 z Paczkowa

Nie, ona stoi u mnie na wiosce.
Jeśli ktoś jest mechanikiem z zamiłowania i lubi sobie dobrze przygotować maszynę do żniw, a do koszenia ma tak do 100 godzin to 516 jest dobrą maszyną. No i jeszcze jedno- równe pola bo na górkach hydromotory padają jak oset po aminopieliku :wow:

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

49

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Marek więc cena około 15 tys. za tą 516 ona chyba waży około 8 ton

50

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

tylko powiedz mi dla czego te hydromotory padają,czyżby z braku oleju? zapchanych filtrów......?

51

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

hmm parę ogłoszeń na alledrogo widziałem właśnie z hydromotorami czy silnikami jak zwał tak zwał rozumem że w tym kombajnie silnik hydrauliczny jest na każdym kole i napędza zwolnicę?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

52

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

516 i 517 są tylko z napędem hydraulicznym

53

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Pietia napisał/a:

Marek więc cena około 15 tys. za tą 516 ona chyba waży około 8 ton

One tak się cenią, a wszystko zależy od tego co się weźmie w offsecie: pasy stół itp. Jakby ktoś był naprawdę zainteresowany to mógłbym zgłębić temat i ustalić szczegóły.

wicher  napisał/a:

tylko powiedz mi dla czego te hydromotory padają,czyżby z braku oleju? zapchanych filtrów......?

Podejrzewam, że przyczyną zła wszelkiego są góry bo po dwudziestu minutach jazdy w naszym terenie w zbiorniku oleju można frytki smażyć. mad

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

54

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Czyli chłodzenie oleju hydraulicznego trzeba by poprawić.

55

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Marku jak kupię 517 bez stołu to się zgłosze narazie powoli się rozgladam za czymś tak jak pisałem zima będzie długa, wię starczy czasu aby coś znaleźdz

56

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

MarekPe czy ta 516 jest jeszcze aktualna co wcześniej pisałeś

57

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Jedna jeszcze stoi ale ceny nie znam. Wiem, że sprawna i kompletna ze stołem do rzepaku. Z tego co wiem to w zeszłym roku nie pracowała bo kosiły dwa New Hollandy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

58

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Zalatw numer do właściciela. Jest to godne uwagi????

  Z góry dziękuje Marku pa.

59

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

no i jak?:)

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

60

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Więc tak Fenol poswięciłem cały dzien na ogladanie co nie które to tylko z zewnątrz i do auta szkoda czasu na ogladanie mam na oku dwa 516B lub 517 oby dwa pełen wypas czekamy tylko na decyzje właścicieli  co do ceny i myslę że można sfinalizować tranzakcje.

PS.
Dzieki Marku za rozmowe tak jak mówiłeś większośc tych kombajnów jest już bardzo zmęczonych życiem i raczej czeka na hutę lub może skończyć jako dawca narzadów do ratowania innych fortschrittów. Co ciekawe z tych 6 szt które sobie wytypowałem jesienia i zima zostały tylko 2 najdroższe ale doszło jeszcze 4 inne i tak jak pisałem mam cos na oku. Szkoda mi jednej ładnej 516B w moich okolicach była w zeszłe żniwa dawalem gościowi 18 tys. chciał 22tys. a teraz jak z nim rozmawiałem sprzedał jesienia za 12 tys. potrzebował pilnie gotówki