101 Ostatnio edytowany przez androl (2020-01-06 16:36:25)

Odp: Koparka T188

https://imgur.com/eYjeZOb
kiedyś już wrzucałem to zdjęcie.
Mam przedłużkę z wideł do zwożenia balotów które już nie będą mi potrzebne. Dzięki tej przedłużce spokojnie można ładować zboże na naczepy.

102

Odp: Koparka T188

Na początek trzeba by ustalić do czego ta koparka u  Marka22 ma służyć. Może jednorazowa robota i nie warto kupować nic droższego. A Ostrówek ostatnio w cenie. Może lepiej np białoruśkę starszą by ją postawić potem w krzaki


lub młodszą np jak mojego sąsiada.     
Na bazie MTZ 82, Rok coś ok 1999 z ramą z ceownika pod spodem do niej oryginalny tur trzy sekcyjnym z układem prostowodowym o udzwigu 2500-2700 kg. Łyżka 3w1 (otwierana jak w JCB) widły trochę gorzej bo na bolcach zapinane do środka łyżki. Sięga przodem na pewno wyżej niż Ostrówek (z jakiś 1metr). Trochę szkoda że brak przedniego napędu ale podobno da się dołożyć.
Hydraulika zbudowana "po rusku" o ile tył to pompa zapięta do wałka wom (co umożliwia uzyskanie dwóch prędkości ) i rozdzielacze "joystick" (ale ich skok obejmuje pół kabiny) to przód to standardowa konstrukcja z ciągnika MTZ (czyli pompa hydrauliczna pod kabiną i rozdzielacze z trzema wajchami). Gdyby ktoś naszła ochota na przerobienie tego na zwykły ciągnik to bez problemu w jeden dzień się da pod warunkiem zdjęcia tura. Gdyby go zostawić trzeba by wymyślić nowe mocowanie dolnych ramion tuz bo w ich miejsce przykręca się ramę. (Samą końcówkę z ramieniem kopiącym można zdemontować i używać ciągnika do przyczep, i z wom)
Z napraw jakie sąsiad robił to trzykrotnie naprawa serwomechanizmu i wycieki.

Taką Białoruś wygląda tak

https://www.olx.pl/oferta/mtz-82-belaru … D5jPm.html

103 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2020-01-07 02:04:57)

Odp: Koparka T188

ja mam jumza budowlanego tylko z tym ze ja ją przebudowuje wymieniłem całą hydraulikę zostały tylko oryginalne pompy i siłowniki z tyłu na koparce a tak to wszystko mam inne poczynając od zbiornika oleju dla wszystkich pomp wspólnego po zmianę układu kierowniczego na jeden siłownik wzdłuż osi przedniej ,wymianę układu sterowania koparki i wyprowadzenie sterowania pod tura przy czym dostanie jeszcze nowa kabinę zupełnie inną i zahaczyłem o wymianę opon z tyłu 460/85 r38 i zmianę piast z kołami z przodu 18 od stara 66

Nie ma to jak FORTSCHRITT

104

Odp: Koparka T188

Dzien dobry.  Co moze byc popsute w koparce  T 188 . Nie dziala wspomaganie kierownicy kierownica sie kreci a kola tylko troche reaguja na ruch kierownicy. Jezeli jakas pompa to ktora i gdzie jest zamontowana i ew zdjecia takiej pompy.  Drugie pytanie czy  T 188 ma szybka jazde bo moja jezdzi tylko wolno . Dziekuje za ew. pomoc.