Temat: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

czy ktoś posiada tego typu maszyne w swoim gospodarstwie i jak się ona spisuje

2

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Dołączam się do pytania kolegi, bo właśnie mam taką na oku niedaleko.

gg 2215972

3

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

nie posiadałem ale nie słyszałem o nich złego słowa w przeciwieństwie do psujliwych waryński, w okolicy jest wiele takich i odwalają tytaniczną robote.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4 Ostatnio edytowany przez RadekZly (2009-12-12 01:54:27)

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Wie ktoś może gdzie znajduje się tabliczka znamionowa na takiej koparce?
I jeszcze takie pytanko, skoro taka koparka nie posiada żadnych dokumentów że to koparka to można nią normalnie jeździć po drodze? z kat np C ?
Nie mówię tutaj o robieniu nią tylko samą jazdę po drodze.

gg 2215972

5

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Tabliczka jest nad zbiornikiem z powietrzem, żeby jeździć po drodze musisz mieć OC. Ojciec ma kat.T i C  Ja jeżdziłem na kat. C

6

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Właśnie się pytam bo mam CE. Ale czy taka jazda jest legalna jak się nie ma uprawnień na koparki?  A żeby wykupić OC to trzeba mieć jakieś dokumenty na tą koparkę ?

gg 2215972

7

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Koparka jest pojazdem wolnobieżnym i tak samo jak walcem jeździsz na kategorii B, jak masz C to też chyba możesz. Uprawnienia na koparkę nie są potrzebne do jeżdżenia nią.
Z OC nie wiem ale chyba jakiś kwit byś musiał mieć smile

8

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Właśnie o to mi chodziło smile a z drugiej strony ładowacze np TIH , maja jakieś dokumenty czy coś w tym stylu? Czy są traktowane jako np. maszyny rolnicze i można nimi jeździć normalnie po drodze?

gg 2215972

9

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

a ma ktoś może ich opis techniczny? Typu ile ma wysięgu lub coś takiego??

10

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

na same poruszanie ci wystarczy kat B  i w sumie każda inna co uprawnia do kierowania pojazdami  mechanicznymi prucz tych kategori od motorów i motorowerów .
koparka powinna posiadac dowód rejstracyjny i  ubezpieczenie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Maszyny budowlane nie mają dowodów rejestracyjnych. Tylko OC. Dlaczego tak często padają łupem złodziei.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

12

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Witam, poniżej zamieszczam linki ze zdjęciami  zasięgu wsięgnika.


http://www.fotoload.pl/index.php?id=92c … 7f69a9b580

http://www.fotoload.pl/index.php?id=5b8 … 23ac65c120

http://www.fotoload.pl/index.php?id=6cc … dc9126e137

http://www.fotoload.pl/index.php?id=c28 … c8ea9e5672

13 Ostatnio edytowany przez Bendek (2010-12-16 14:14:48)

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Jaki jest realny udźwig koparki?
Na co zwrócić uwagę przy kupnie?
Warto wydać 5kzł za kopare z padniętym silnikiem, stan ogólny dobry? Drugi silnik z walca dają w cenie tylko bedzie trzeba przerzucić....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

14

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

warto, popatrz jak wyglądają ceny w ogłoszeniach.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

15

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

witam.Czy ktoś ma maszyne FORTSCHRITT T 174:

Czy wie ktoś jakie ma ta maszyna hamulce i jak one działają??

czy ktoś posiada tego typu maszyne w swoim gospodarstwie i jak się ona spisuje??

16

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

*** cie?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

17

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Dobrze powiedziane Fenol big_smile    a hamulce ma pewnie jak każda na powietrze, a jak działają- jak są dobre to działają a jak nie to nie wink

gg 2215972

18

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

ma ktoś na sprzedasz koparkę 174/2 lub 174 za małe pienondze

19

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

były   w listopadzie  2 na złomie   na chodzie !!!

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

gdzie?
proszę o kontakt telefoniczny numer 883614100 .
A wiecie może co może być po  popsute w koparce T-188 jeśli nie jedzie