61

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Dysponuje ktoś instrukcją w j. polskim? Jakieś skany?

Jak bedę musiał to dojdę metodą prób i błędów.... smile Tylko tych błędów sie właśnie boje bo ustrojstwo jest sporawe..... wink

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

62

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Ja mam. Tylko napisz co konkretnie byś potrzebował, bo nie mam czasu skanować całej.

63

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Mam kilka pytań-

- czy ta oś- ta nieskrętna jest cały czas na blokadzie dyfra czy da sie rozłączyć? Jeśli tak to gdzie?
- wiem jak się włącza pompe ale jak sie wyłącza? tą samą wajchą z prawej strony siedzenia?
- po co są te siłowniki w osi tej skrętnej?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

64

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Cześć, włącznik- wyłącznik blokady jest pod lewarkiem zmiany biegów i jest załączany pneumatycznie.Pompa powinna rozłączyć się sama przy bardzo niskich obrotach silnika. A siłowniki z przodu pełnią funkcję wyrównawczą- poziomującą. Jak masz tam za mało oleju to musisz podnieś przód i odkręcić śrubę na imbus i dolać.

65

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Dzięki, za te jak ważne dla mnie informacje!

Ale po co tam grube przewody dochodzą do tych siłowników? jakby olejowe.....?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

66

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Bendek bo te siłowniki są wypełnione olejem i połączone wężem, gdy np.jednym kołem wjedziesz na kamień to siłownik się schowa a na drugim kole wysunie i maszyna jest cały czas prosto, nie przechyla się-jeden warunek-wieża musi być prosto do kierunku jazdy bo jak trochę sie obrócisz to tam jest taki zawór który zamyka przepływ przy obrocie, jest to po to żeby koparka się nie przechylała przy obracaniu. Blokadę już wyłączyłeś? Bo jeśli nie idzie to masz uszkodzone oringi w przegubie obrotu czy obrotnicy-różnie to zwią, i tam ciśnienie, które jest potrzebne do odhamowania ręcznego przelatuje do blokady, jak zahamujesz ręczny to blokada puści... Jak coś to pytaj smile

67

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Blokade już wyłączyłem tym pstryczkiem co pisaliście, wszystko działa.... smile

Ta wajcha pod silnikiem nad mostem to- w pierwszym położeniu koparka nie jedzie, w drugim ciągnie jedna oś, w trzecim ciągną dwie osie....tak ma być?

Jest tam jeszcze jedna wajcha taka z czerwonym łepkiem chyba, do czego ona?

Czy obrót ma jakiś hamulec i jak sie pusci pedał obrotu to powinien sie od razu zatrzymać?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

68 Ostatnio edytowany przez przemo (2012-04-20 08:33:18)

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Tak, z wajchą wszystko ok-to położenie co nie jedzie jest do holowania żeby nie chodziła w tym czasie skrzynia rozdzielcza, skrzynie kątowe i skrzynia biegów, np.zaczepiasz koparkę za starem, zakładasz sztywny hol, wyciągasz sworzeń z układu kierowniczego, który łączy siłownik kierowania z ramieniem po to aby hol mógł kierować kołami koparki, ramię z chwytakiem opierasz na pakę stara i heja 70km/h wink aha i trzeba poluzować hamulec wieży/obrotu.
Obrotnica ma hamulec-taką taśmę jak ręczny w c-360 i to hamuje wieżę, ale nie tak mocno, że od razu ona staje, włącza się on po puszczenia pedału obrotu...
To z czerwonym łepkiem, jeśli to jest koło wajchy od rozdzielania napędów to nie jest to wajcha tylko rurka z korkiem, która służy do wlewania oleju do skrzyni rozdzielczej napędów, jest ona po to żeby nie nurkować pod koparkę wink

69

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Czyli ten hamulec obrotu mozna podciągnąć?

Gdzie jest hamulec ręczny?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

70

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Tak, hamulec obrotu można podciągnąć, a ręczny jest obok blokady, pod biegami, dźwignię unosi się do góry o 90stopni i wtedy hamuje...

71

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

PRZEMO powiedz mi o tej blokadzie jak mówiłeś bendkowi. Próbóje ją rozłączyć tym pstryczkiem pod wajchą od biegów, ale ona i tak ciągnie na dwa koła. Wytłumacz mi co musze zrobić żeby to naprawić.

72

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Maniek prawdopodobnie w obrotnicy miesza Ci się powietrze od ręcznego z blokadą i przez to nie rozłącza jej. Tu jest tak jak w ciężarówkach-ciśnienie zwalnia ręczny,i to ciśnienie miesza Ci się z blokadą bo oringi na obrotnicy mają już dosyć. Mozesz to sprawdzić w następujący sposób: odkręć wężyk powietrza od siłowniczka blokady i jeśli blokada jest wyłączona i zaciągniesz ręczny i nie będzie tam ciśnienia to u szczelnienia w obrotnicy, a jeśli bedzie po zahamowaniu ręcznym to może być np.winny włącznik blokady. Sprawdź i daj znać.

73 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2012-05-10 22:22:07)

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Panowie, moje pytanie , może głupie. Niewielu jest użytkowników t188, to przez małą ich ilość, cenę ? I czy duża jest różnica pomiędzy t174 a t188 w wydajności, bo w cenie i spotykalności to spora. Wiem że t188 jest już na dżojstikach, silnik 4 cylindry, co poza tym ?

74

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Poza tym niebo a ziemia, tych maszyn nie da się porównać bo jedna jest lepsza a druga nie tongue JA mam t188 jak sobie kurs z unii robiłem na atlasie to taka sama maszyna tylko polowe tańsza big_smile

gg 2215972

75

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

potrzebuję kupić DTR do Fortschritt T174, lub instrukcję użytkowania,

nr tel; 501 17 24 95,       demon600c@op.pl

mam do sprzedania pompę, koła, silnik, rozdzielacz, do T174

76

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Radek a jakieś grubsze konkrety ? big_smile

77

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Widzę że wszyscy posiadacze palą się do odpowiedzi smile

78

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Czołem koledzy! Czy którys z kolegów mógł by mi podesłać jakieś zdjęcie z informacją, gdzie znajduje się filter oleju silnikowego w tej koparce lub opisac. Bardzo bym prosił.

79 Ostatnio edytowany przez przemo (2012-06-12 21:45:21)

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Tam jest tylko filtr odśrodkowy tzw bąk, który się czyści, nie ma wkładu papierowego, znajduje się z lewej strony pod rozrusznikiem. Jest on trochę mniejszy niż w 4vd, w 516 chyba też miałeś to jest podobny...

80

Odp: Koparko -ładowarka Fortschritt T-174

Szło by na tą koparkę założyć wycinak .. ? gdyby szło można by fajnie ładować paszowóz np.