121

Odp: Ifa W50/w60

patryk25610 napisał/a:

...I dobrze by było wiedzieć co sie psuje.Jak cos wiecie to piszcie

Książki to tu Ci nikt nie napisze i lepiej zróbmy odwrotnie - jak Tobie coś się zepsuje, to tu napisz...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

122

Odp: Ifa W50/w60

spoko smile ale dałem za nią 16 tys  i chodzi jak marzenie
co prawda trochę jest picnięta smile ale taką ją kupilem

123

Odp: Ifa W50/w60

a co do części do ciągników,ifek,kąbajnow to na tej stronce
http://www.thu.pl/

124

Odp: Ifa W50/w60

polecam jedną ife l60 kto szuka ten znalazł
http://www.ogloszenia-motoryzacyjne.net … _1990.html  smile:)

125

Odp: Ifa W50/w60

Edytuj posty jeśli możesz a jeżeli nie to czytaj przesuwający się pasek ..

126

Odp: Ifa W50/w60

A ja dodam jeszcze jedno. Jak przyjdzie Ci remontować silnik z tej L-60, to bardzo zatęsknisz za W-50...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

127

Odp: Ifa W50/w60

PiotrK napisał/a:

A ja dodam jeszcze jedno. Jak przyjdzie Ci remontować silnik z tej L-60, to bardzo zatęsknisz za W-50...

Jeszcze jak bardzo zatęskni...:D

128

Odp: Ifa W50/w60

Wiecie kuzyn ma taka L60 ale skrzynopwą skupował trzodę od 2 lub 3 lat stoi może ktoś zainteresowany silnik miał robiony w Jarocinie Piotr wie o kim mowię zna tą firmę w zasadzie wszystko tam robił z IFA pięknie mu chodziła teraz pogania MANami

129

Odp: Ifa W50/w60

Jupi piszesz że 15 lat tłuczesz ify?
Mam problem w swojej (mam taką jak ty zapodałeś na foto na poprzedniej stronie).
Coś jest,że nie działa mi przedni napęd.Tzn. przełączam te dźwignie a zakopałem sie w błocie i szarpie raz do tyłu,do przodu i tylko tył sie kręci.
Czemu tak jest?
Dodam,że jak toczy sie powolutku  włączam dźwignie i zgrzytnie i szrpnie letko coś no ale przód nadal nie ciągnie.Trzeba będzie grzebać w tej przystawce do przedniego wału napędowego?

GG:760504

130

Odp: Ifa W50/w60

Na początek sprawdź mechanizm załączania przedniego napędu, ten do którego dochodzi przewód z powietrzem, no i też cały przewód pneumatyczny. Najlepiej wyjmij to wszytko z przystawki i zobacz jak pracują widełki przy włączaniu napędu.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

131

Odp: Ifa W50/w60

Dzięki za szybką odpowiedź,sprawdze jak piszesz.

GG:760504

132

Odp: Ifa W50/w60

Nie ma sprawy. Ten mechanizm często nawala. Z reguły wystarczy go dobrze rozruszać i wymienić uszczelnienia.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

133

Odp: Ifa W50/w60

witek 93 napisał/a:

Jupi piszesz że 15 lat tłuczesz ify?
Mam problem w swojej (mam taką jak ty zapodałeś na foto na poprzedniej stronie).
Coś jest,że nie działa mi przedni napęd.Tzn. przełączam te dźwignie a zakopałem sie w błocie i szarpie raz do tyłu,do przodu i tylko tył sie kręci.
Czemu tak jest?
Dodam,że jak toczy sie powolutku  włączam dźwignie i zgrzytnie i szrpnie letko coś no ale przód nadal nie ciągnie.Trzeba będzie grzebać w tej przystawce do przedniego wału napędowego?

Niestety nie pomogę ci, nigdy nie nawalił mi napęd...raz sparciał mi wężyk i puszczał powietrze, objawem było szarpanie. Napęd się włączał i wyłączał...

134

Odp: Ifa W50/w60

Aha, a słuchaj niepotrzebujesz  czasem jakiś części do ify?Pare rzeczy bym znalazł.

GG:760504

135

Odp: Ifa W50/w60

witek 93 napisał/a:

Aha, a słuchaj niepotrzebujesz  czasem jakiś części do ify?Pare rzeczy bym znalazł.

Pisz na pw co masz...na pewno coś by się przydało....

136

Odp: Ifa W50/w60

Jeszcze chcę zapytać odnośnie pracy silnika w ifie.
Dlaczego nie reaguje na gaz normalnie, no bo to wygląda tak że dotykam lekko gazu obroty podrosną deczko,a jak dam tylko troszke wiecej gazu to grzeje na maksymalnych obrotach
Czemu sie tak zachowuje?Coś z pompą wtryskową?

GG:760504

137

Odp: Ifa W50/w60

prawdopodobnie regulator  masz walnięty

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

138

Odp: Ifa W50/w60

a w ciężarówkach nie jest to normalne?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

139

Odp: Ifa W50/w60

witek 93 napisał/a:

Jeszcze chcę zapytać odnośnie pracy silnika w ifie.
Dlaczego nie reaguje na gaz normalnie, no bo to wygląda tak że dotykam lekko gazu obroty podrosną deczko,a jak dam tylko troszke wiecej gazu to grzeje na maksymalnych obrotach
Czemu sie tak zachowuje?Coś z pompą wtryskową?

Napewno coś z pompą, powinna się wkręcać na obroty normalnie jak każde auto...

140

Odp: Ifa W50/w60

witek 93 napisał/a:

Aha, a słuchaj niepotrzebujesz  czasem jakiś części do ify?Pare rzeczy bym znalazł.

masz moze tylny most?