1 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-02-26 18:27:47)

Temat: spieniony olej w układzie kierowniczym

Od jakiegoś czasu zauważyłem ze kierownica w 323 pracuje coraz ciężej i skokami.
Na początku myślałem że to pompa od wspomagania, potem doczytałem ze to może być zapowietrzony układ wspomagania. chciałem odpowietrzyć i w odpowiedniej kolejności popuszczałem przewody i skręcałem kierownicą.
Efekt .
ze 2 razy szczeniło powietrzem potem leciał tylko olej, tylko że olej miał w sobie mnóstwo malutkich bąbelków powietrza.
Spuściłem z 5 litrów na powierzchni oleju powstała warstwa piany o grubości około 1 cm. 

Pompę mam od ify z boku nie pod chłodnicą.  Wycieków jako takich nie mam. Olej ma niecały rok i jest go ponad połowa w zbiorniku. Jeszcze jedna rzecz kiedy będę bardzo wolno kręcił kierownicą tak 1 obrót na 1 minutę to skoków nie ma i idzie lekko.
Według  mnie to pompa umarła. miałem już ją wykręcać ale stwierdziłem ze zapytam
Jak uważacie?

2

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

Jak masz włożony wkład filtra układu wspomagania (w małej szklance, przed zbiornikiem oleju), to go wyjmij i zobacz czy układ kierowniczy chodzi lepiej.

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

Takie objawy może też powodować spierniczony orbitrol - miałem taki przypadek przy New Holland. Po sprawdzeniu tego filtra zobacz orbitrol. I sprawdź wszędzie połączenia hydrauliczne - piana powstaje przy okazji pobierania fałszywego powietrza przez nieszczelności w układzie.

4

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

Kuźwa.... rozebrałem pompę wymieniłem zimeringi na ośce napędowej....
olej dalej się pieni.....
Szukam dalej, zdjołem wąż zasilający by popiąc pompe do wiadra z olejem na krótko i pomyślałem a dmuchne se w niego i dmuchnołem kuźwa jakoś lekko poszło!!!
Patrzę na stan oleju wrrrr....... nie widać!!
Nie wiem co się stało. jak zaczeły się cyrki z z hydraulika był teraz wyparował
Niech mi ktoś powie ile oleju trzeba wlać by poziom się podniósł na max  w tej chwili jest tuz poniżej wężyka

5

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

Dużo jakieś 50L może więcej.

6

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

Sam uszczelniacz na ośce niewiele da. Uzupełnij Krzysiek olej do maksymalnego stanu i zobacz co się będzie działo. Jak to nie pomoże to pewnie pompa Ci się już skończyła, a konkretnie wytarły Ci się bieżnie kół zębatych. Na szczęście można to regenerować.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

7

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

pompę miałem rozebraną według mnie wygląda bardzo dobrze

8

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

pianę miałem w 385 od martwej pompy i też wyglądała ok Krzyś nie wiem jak ale musisz ją sprawdzić czy ona nie pieni oleju.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

9

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

Jemu się pieni bo nie ma oleju i pompa ciągnie powietrze, tak ma być przecież.

10

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

Jeżeli mam zalany olej na max. i pieni mi się on to co może być przyczyną? Chodzi mi o 323

11

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

Jeżeli nic w międzyczasie nie było rozbierane, zmieniane to nieszczelność w dolocie oleju bądź na symeryngu w samej pompie. Jednym słowem najprawdopodobniej piana jest z mieszaniny oleju z powietrzem, a skąd powietrze ciągnie to już trzeba znaleźć.

12

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

Panowie mam pompę z boku silnika. Odkręciłem zasilanie pompy z powodu pekniętego przewodu. Przewód został wymieniony ale pompa nie może zaciągnąć oleju ze zbiornika dodam że w kolanie od zbiornika nie mam żadnego filtr. Poprostu pompa nie ciągnie. jak ją odpowietrzyć i co mam zrobić. przed rozebraniem było wszystko ok. Prosze o podpowiedz

13

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

może zalej ją olejem pomaga to czasem

Leszek   dla kolegów'

14

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

Poluzuj przewód za pompom (na włączonym silniku) aby pompa miała łatwiej zaciągnąć olej.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

15

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

Jak jest słaba pompa to tak się zdarza ,po prostu poluzuj przewód za pompą i odpal maszynę po pewnym czasie to zależy od pompy powietrze zejdzie i zacznie płynąć olej wtedy dokręć przewód i w pole.Jak na wolnych obrotach nie będzie sie chciał odpowietrzyć to zwiększaj obroty.

16

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

przewody zostały za pompą całkiem odkręcone i nic. daje gazu i nic nie wiem dlaczego pompa nie chce zaciągnąć oleju i pompe też zalewałem.

17

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

A oleju masz dosyć ,bo na wężyku powinno być aż do samej góry.

18

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

olej jest, pompe zalałem, chyba poszło na zalanie okolo 3 l oleju i nic pompa nie może zassać oleju. Nie wiem co zrobić aby pompa zassała olej?

19

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

Jeżeli olej jest w zbiorniku a pompa nie może zassać to mogą być tylko dwie przyczyny ,pierwsza to zator na wężu ssącym.Spróbuj jakoś sprawdzić to najprościej to podłącz przezroczystą rurkę i zassij może ustami i zobacz czy pociągniesz olej a druga to gdzieś ciągnie lewe powietrze może na przewodzie ale i może na pompie przez symering.

20

Odp: spieniony olej w układzie kierowniczym

Te pieprzone śmiecie z Grene wykiwali mnie na oleju a było tak .Mam zalany Agrol U(z Lotosu) i mówię że chciałem do ciągnika ten olej bo mi troszku ubyło i mówią że nie ma ale mają Agro utto(z Orlenu) i że jest to samo i można mieszać no i kupiłem 10 L i jak wlałem to się zburzył.Na drugi dzień idę i mówię co się stało i że chciałem złożyć reklamacje bo przecież to 80L poszło się *** a oni że na oleje reklamacji nie uznają.Tak samo miałem w kombajnie do hydraulicznego dolałem od nich też hydrauliczny HL68 i też się zburzył ale nic nie mówiłem bo tam wchodzi 5L .Nic nie rozumiem bo mówili że nikt jeszcze reklamacji nie składał to znaczy że tylko u mnie oleje się burzą ?