1

Temat: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Witam wszystkich. smile:):)
Nic podobnego nie mogłem znaleźć, więc założyłem nowy wątek tutaj.
A mianowicie ukręciła mi się linka od obrotomierza, więc kupiłem nową i co się okazało po odpaleniu ciągnika strasznie skacze wskazówka obrotomierza + - 200 obrotów i to bez względu na ile ustawie gaz czy jest to 1000 czy 1500 Obr. Strasznie skacze, dodam, że stara linka była w takim metalowym pancerzu a nowa jest cieniutka w czarnym. Czyżby się okazało, że skończył się także zegar???

2

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

ten typ chyba tak ma ja mam podobnie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

a może linka w pancerzu jest za krótka i przeskakuje przy ślimaku bądź prze liczniku  powodując falowanie obrotów

4

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

tej linki jest  ful opór  mam taką samą linkę i tez faluje  ale to raczej wina obrotomierza a nie linki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Może wystarczy ją nasmarować tylko jakimś rzadkim olejem, skoro przed wymiana linki obroty nie skakały to tylko linka będzie sie psociła.

6

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Mnie obrotomierz teraz też skacze, ale podejrzewam że jego linka trochę uszkodziła jak się nawinęła na ośkę pompy wtryskowej, do tego mam wrażenie że pokazuje teraz trochę niższe obroty. Inna sprawa, że linkę dorabiałem i może ta nowa jest trochę cieńsza i bardziej elastyczna, co przy tej długości daje taki paskudny efekt skakania wskazówki.

7

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Mi się wydaje że linka tak reaguje jak się ją za bardzo załamie,myśle że to właśnie na tym zakręcie powstaja takie pulsacje linki.To tylko moje dumanie bo u mnie nieraz też tak zegar skacze ale na wolnych obrotach i po rozgrzaniu silnika,cholera wie co to może być.

8

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Ja rozbierałem obrotomierz i powiem tak nie ma tam nic co mogło by powodować skoki skazówki, jak linka kręci się równo to skazówka musi stać równo. Skazówka połączona jest z linką przez pole magnetyczne....
A linka wystarczy że będzie za mocno zagięta lub nie posmarowana. kiedyś kupiłem nową linkę do sprzęgła założyłem  bez smarowania bo smar był musiałem się zapierać żeby wcisnąć sprzęgło.
Generalnie takie efekty są gdy
linka jest zagięta lub przy zakładaniu pancerz został złamany
linka jest za długa  w pancerzu  ( tak tez się zdarza)
linka jest niewystarczająco nasmarowana

Proponuje sprawdzić jak chodzi musi latać leciutko odczep końcówki i zobacz jak się kręci

9

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Dokładnie to się nazywa silnik magnetyczny kubkowy. Wskazówka przymocowana jest do tzw. kubka, we wnętrzu którego wiruje magnes i "pociąga" go za sobą. Przeciwdziała temu odpowiednia sprężynka, dzięki czemu wskazówka ma wychylenie proporcjonalne do obrotów linki/silnika. Im większe obroty magnesu, tym większe wychylenie kubka/wskazówki. Jest to układ bardzo wytrwały i raczej mało zawodny. Może pęknąć sprężynka, ale wtedy wskazówka wychyliłaby się podczas pracy silnika ma maksa i może by się nawet wygięła. Czasem też wyrabia się miejsce połączenia linki z obrotomierzem. Przyczyną drgania wskazówki jest blokowanie się linki w pancerzu, które następuje z przyczyn różnych, np. suchość, zgięcie linki, pęknięcie i wystrzępienie jej drucików itp.. Jak linka się przyblokuje, to skręca się ona poniżej tego miejsca, a powyżej albo staje albo jej obroty maleją, przez co obroty na obrotomierzu spadają. Potem linka nagle "puszcza" i swoje skręcenie "oddaje" powyżej miejsca zablokowania, czyli obroty na lince rosną powyżej obrotów silnika, i tak w kółko. Amplituda drgań wskazówki jest tym większa im bliżej obrotomierza linka się blokuje.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

10

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Witam wszystkich,powodem skaczących obrotów u PIETI jest nowa linka obrotomierza.Ta w czarnym pancerzu nie jest oryginalną linką od ciągnika tylko bodajże od kombajnu ,choć pasuje do forszaja i sprzedają je do ciągników.Jeśli kupisz nowy obrotomierz to na tej lince też będzie skakał.Musisz kupić linkę w metalowym pancerzu [można je dostać] zamontuj tak jak leciała twoja stara linka i będzie grało.Jeśli na starej lince obrotomierz nie skakał to jest ok.Przerabiałem ten problem [w 100% podobny do Pieti ] u siebie,informacje dostałem od sprzedawcy, zamieniłem linki i po kłopocie. Pozdrawiam

11

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Zapomniałem dodać:pancerz w czarnej lince jest po prostu za sztywna,a ponieważ jest długa to ma opory na na zakrętach i to powoduje drgania obrotomierza.

12

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Zapomniałem dodać:

Więc korzystaj z opcji "edycja"

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

13

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

kto mókł by zmierzyć jak ma starom linkę do 512 od obrotów silnika dłógosć bo przy swoim nie mam a w sklepie niewiedzą

14

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

.Dzięki chłopaki za wszystkie odpowiedzi wyjąłem linkę przesmarowałem tawotem i założyłem starając się sie jak najmniej ja zaginać i trochę się poprawiło już dużo mniej skacze

15

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Cześć ! Po zapaleniu ciągnika wskazówka nawet  nie drgała  . Po pewnym czasie zaczyna działać ...  Potrzymać go na wolnych obrotach  ,  przestaje działać.   Co morze być ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

16

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Słabe ciśnienie, zegar uszkodzony albo olej do zegara nie dochodzi....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

17

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Ale to chodzi o obrotomierz .  Ktoś by miał  na zbyciu jakiś ?  Czy można dopasować z innego ciągnika np. ursus ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

18

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Linka sie kończy.,.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

19

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Założyłem nową kręcę  wiertarką  bo ciągnik jeszcze  w częściach i nic . Nawet nie drgnie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

20

Odp: SKACZĄCA WSKAZÓWKA OBROTOMIERZA

Sebastian napisał/a:

Ale to chodzi o obrotomierz .  ....

Aaaa, nie zwróciłem uwagi na tytuł wątku, a treść posta była dwuznaczna... Jak to wina samego obrotomierza, to rozbierz go i zobacz co go boli. I tak nie masz już nic do stracenia, a może uda się naprawić.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.